Інструкція по заміні салонного фільтра на автомобілі Кіа Сід своїми руками

Салонні фільтри стали встановлювати в автомобілі не так давно, приблизно з 2008 року. У старих моделях для них навіть не передбачено місце. Багато водіїв не надають їм належної уваги та вчасно не змінюють, що негативно позначається на здоров'я водія та пасажирів. Тому слід регулярно міняти фільтр для очищення повітря в салоні. Стаття і відео присвячені салонного фільтру: що він собою являє, як часто потрібно виконувати заміну, як поміняти фільтр на Кіа Сід своїми руками.

Що таке салонний фільтр?

Система вентиляції, встановлена в машині, не очищає повітря надходить у кабіну з вулиці, від пилу, бруду, квіткового пилку, комах і різних шкідливих речовин. Якщо не вживати ніяких заходів, то це негативно позначається на здоров'я водія та пасажирів, особливо страждають алергією. Вирішити цю проблему змогли установкою фільтрів в салони автомобілів. Якщо ви купили автомобіль 2013 року випуску, то в ньому повинен бути встановлений салонний фільтр. На автомобілях, випущених раніше 2008 голи, цього елемента може і не бути.

Виробники автомобільних фільтрів домоглися того, що з їх допомогою повітря, що надходить в салон, очищається на 99,5%. Фільтри поділяються конструкцією, в них може бути від одного до чотирьох шарів:

 • Перший шар призначений затримувати найбільші частки до 10 мікрон і виконаний з синтетичного нетканого матеріалу, зібраного в гармошку.
 • Другий шар – електростатичний, його призначення – затримувати найдрібніші частинки.
 • Завдяки шару з активованого вугілля в салон не надходять неприємні запахи.
 • Останній шар виробляє остаточну очищення повітря.

  Оригинальный расходник на Киа Сид
  Оригінальний картридж на Кіа Сід

В дешевих моделях може бути відсутнім вугільний шар, що знижує якість очищення повітря. Крім того, дорогі моделі покриті спеціальними засобами, відразливі мікрофлору і перешкоджають її розвитку.

Процес заміни

Міняти фільтр необхідно по мірі його забруднення. Визначити необхідність заміни можна при візуальному огляді і за такими ознаками:

 • погіршення мікроклімату в кабіні: недостатній обігрів взимку і підвищена температура влітку;
 • при встановленому вугільному фільтрі проникненню неприємних запахів;
 • запотіванню скла;
 • швидке забруднення панелі і стекол зсередини.

На фото можна порівняти ступінь забруднення фільтрів і зробити висновок, чим доводиться дихати, якщо не міняти вчасно фільтруючий елемент.

Старый и новый расходники
Старий і новий фільтри

Рекомендується міняти фільтруючий елемент на Кіа Сід раз на рік або через 8-10 тисяч кілометрів пробігу. Таким чином, якщо робилася заміна в 2013 році, то наступну необхідно робити в 2014.

Періодичність заміни залежить від загазованості і запиленості навколишнього повітря, наприклад, у мегаполісі міняти фільтр салону доводиться частіше.

В цьому відео розповідається про салонному фільтрі: навіщо і коли його потрібно міняти.

Необхідні інструменти

Для проведення процедури не потрібно використовувати спеціальні інструменти. Всі деталі в моделях Кіа Сід 2013 року кріпляться за допомогою пластмасових заклепок і кріплень, які легко виймаються руками, це можна побачити на відео, що демонструють процес заміни. Можна приготувати пилосос і чисту ганчірку, щоб очистити штатне місце, де знаходиться фільтруючий елемент.

Голосування

Ви міняли самостійно салонний фільтр на Кіа Сід?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Етапи

Процедура заміни фільтруючого елемента як на автомобілі Кіа Сід 2013 року, так і моделях інших років випуску, складається з послідовності етапів:

 1. Спочатку потрібно відкрити речовий ящик і дістати з нього вміст.
 2. Далі необхідно викрутити обмежувачі круглої форми, які знаходяться з боків всередині бардачка. Вони відкручуються проти годинникової стрілки.

  Боковые глушители в бардачке
  Бічні глушники в бардачку
 3. Коли заглушки будуть прибрані, кришка речового ящика відкидається максимально вниз. Щоб не подряпати двері пасажира, її потрібно повністю відкрити.
 4. Далі необхідно вийняти спеціальний обмежувач, в який впирається кришка. Він знаходиться праворуч від бардачка, щоб його зняти, потрібно натиснути на вусики. Після цього бардачок опускається максимально вниз і надається повний доступ до місця, де розташований фільтр.

  Отгибаем зацепку на заглушке
  Відгинаємо зачіпку на заглушці
 5. Відігнувши зачіпку з правого боку, знімаємо кришку і витягуємо старий фільтруючий елемент.
 6. Перед установкою нового салонного фільтра посадочне місце слід почистити пилососом і чистим дрантям.
 7. Далі потрібно вставити новий фільтруючий елемент. При цьому слід звернути увагу на стрілку, що вказує напрям рух потоків повітря, вона повинна бути спрямована зверху вниз.
 8. Потім виконуються дії у зворотному порядку. Повертається на місце кришка. Спочатку вставляється ліва частина, а потім права до клацання.
 9. Після повернення на місце кришки, потрібно закрутити обмежувачі праворуч і ліворуч.

Після заміни фільтра, потрібно включити кондиціонер на 10 хвилин, щоб обробити фільтр.

Відео «Заміна повітряного фільтра в салоні Кіа Сід»

У відео детально показаний процес заміни салонного фільтра на Кіа Сід.


Коментарі та відгуки