Найважливіші елементи системи живлення двигуна КамАЗ — паливні фільтри

Система паливного живлення двигуна КамАЗ є однією з основних в цих автомобілях. Щоб машина завжди працювала належним чином, працездатність системи повинна бути на вищому рівні. З цієї статті ви дізнаєтеся, що представляє собою фільтр паливний КамАЗ, для чого він потрібен і як здійснюється його ремонт.

Особливості влаштування паливної апаратури двигунів КамАЗ

Як і в інших авто, запас палива, який потрібно для роботи двигуна, знаходиться в бензобаку. Євро система харчування в Камаз 5320 обладнана баком, обсяг якого становить 170 літрів, а моделі 4310 — двома великими баками, сумарний обсяг яких становить 340 літрів. І встановлюються ці баки з лівого і правого боку ДВС.

Автомобиль синего цвета КамАЗ
Автомобіль синього кольору КамАЗ

Безпосередньо сам бак складається з декількох елементів — це:

 • сам корпус;
 • заливна горловина;
 • висувна трубка з фільтруючим елементом.

Заливний отвір прикривається герметичною кришкою. Щоб запобігти утворенню корозії, внутрішні елементи бака оброблені свинцем. Для запобігання збовтування палива, а також появи піни, бак обладнаний додатковими перегородками. Але все ж таки основними елементами євро системи живлення КамАЗ є фільтри палива — тонкої і грубої очистки. Докладніше про них ми розповімо далі.

Фільтр грубої очистки палива

Фільтруючі елементи на автомобілях КамАЗ — це одна з основних частин ДВС цієї машини, та і в принципі будь-якого авто. Як відомо, в даний час якість солярки на вітчизняних АЗС не особливо висока, тому експлуатація ТФ, особливо якщо він у хорошому стані — дуже важлива. Адже в іншому випадку мотор авто почне засмічуватися, а це значно знизить його ресурс експлуатації. На практиці відсутність ТФ або використання неякісного компонента фільтрації часто призводить до виходу з ладу агрегату, тому питання обслуговування і заміни цієї деталі потрібно приділити увагу.

Фільтр для євро системи живлення КамАЗа грубого очищення необхідний для попереднього очищення палива, яке надходить у насос низького тиску. Цей фільтр грубої очистки монтується на магістралі з лівої сторони авто.

Пристрій

Головними елементами фільтра грубої очистки євро системи КамАЗ є:

 • сам корпус;
 • так званий стакан;
 • заспокоювач;
 • сітка грубої очистки;
 • відбивач;
 • пристрій розподілу.
Схема устройства ТФ грубой очистки
Схема пристрою ТФ грубої очистки

Паливо, яке йде з бака через підвідний патрубок, потрапляє на розподільчий пристрій, а потім — в склянку. Якщо у паливі присутні більш великі частки бруду, а також конденсат, то вони осідають в нижньому елементі склянки. А ось з верхньої частини цієї деталі через сітку грубої очистки патрубкам паливо потрапляє в насос євро системи живлення. У свою чергу, насос виконує функцію подачі дизеля через ТФ грубої і тонкої очистки до насоса високого тиску.

Заміна

Зрозуміло, можна спробувати виконати ремонт ТФ шляхом його очищення за допомогою регенерації. Але все ж якщо ви хочете, щоб фільтруючий елемент функціонував належним чином, то все ж ми порадимо встановлювати новий замість ремонту старого.

Отже, як замінити фільтр грубої очистки палива євро системи КамАЗ:

 1. Для початку вам будуть потрібні гайковий ключі на 12 для викручування гвинтів, що кріплять корпус ТБ. Всього їх має бути чотири. При демонтажі болтів можуть виникнути певні труднощі. Якщо ви не можете викрутити гвинти, то можна скористатися універсальною рідиною VD-40. Відкривши кришку, вашій увазі постане фільтр грубого очищення. Його необхідно демонтувати.
 2. На дні склянки ви побачите залишок дизельного палива, його також слід злити. Крім того, тут же, на дні, можуть знаходитися залишки бруду, від них також потрібно позбутися. Сам склянку ретельно промивається, наскільки це можливо.
 3. Встановлюється новий ТФ, на дно заливається трохи солярки. Якщо потрібно, змініть гайки і гвинти, за допомогою яких кріпиться сам корпус до рампи євро системи живлення. Також зверніть увагу на шланги і патрубки, які підходять до корпусу. Якщо вони зносилися і на них явно видно тріщини, то краще їх відразу ж поміняти. Вся подальша збірка здійснюється в зворотному порядку з підключенням всіх відключених раніше патрубків.

Фільтр тонкого очищення палива

Євро фільтр тонкого очищення на автомобілі КамАЗ виконує функцію очищення дизеля після того, як паливо було очищено ТФ грубого очищення. Іншими словами, тонка очистка — це другий етап очищення солярки. Детальніше про пристрій і заміні читайте далі.

Пристрій

ТФ тонкої прочищення являє собою деталь циліндричної форми, що складається з наступних компонентів:

 • пробка зливу;
 • стрижень;
 • корпус фільтра або склянка;
 • гумки, виконують функцію ущільнювача;
 • безпосередньо сам елемент прочищення солярки;
 • металевий каркас корпусу;
 • кришки;
 • клапан зливу.
Схема устройства ТФ тонкой очистки
Схема пристрою ТФ тонкого очищення

Заміна

Оскільки в якості палива на 100% ви не можете бути впевнені, час від часу необхідно здійснювати заміну всіх ТФ. Пам'ятайте про те, що при несвоєчасно заміні цієї деталі ви можете зіткнутися з такою проблемою, як збільшення витрати солярки. Як і у випадку з попереднім ТФ, фільтр тонкого очищення краще міняти, ніж ремонтувати. Це дозволить уникнути проблем, які можуть виникнути в майбутньому.

Отже, як відбувається процедура заміни елемента:

 1. Для початку слід закрити видатковий кран бензобака, щоб при демонтажі компонентів системи не почала виходити солярка.
 2. Знайдіть місце установки ТФ — скористайтеся нашою документацією або ознайомтесь із сервісною книжкою авто-виробника. Знайшовши місце монтажу, зовнішні площини слід ретельно очистити від пилу і бруду. Необхідно, щоб всі поверхні були максимально чистими, щоб при заміні бруд не потрапила всередину євро системи живлення. Після цього слід вивернути вентиль.
 3. Потім зливний гвинт необхідно відкрутити на півтора-два оберти, не більше. Після цього з корпусу ТФ тонкого очищення можна злити солярку в заздалегідь підготовлену ємність.
 4. Після всіх цих дій можна виконати демонтаж корпусу з самим ТФ тонкої прочищення КамАЗа. Разом з ТФ демонтуються і все ущільнювальні гумки, а також шайба і пружинка. Внутрішні поверхні ТФ ретельно прочищаються і вимиваються для запобігання попадання бруду в систему. Промити можна за допомогою чистої солярки.
 5. Власне, на цьому основна частина роботи — то є демонтаж ТФ — позаду. Вам залишається тільки зробити заміну відпрацювало свій ресурс елемента прочищення дизеля. Вся подальша збірка здійснюється в зворотному порядку з підключенням всіх відключених раніше патрубків. Зверніть увагу на ущільнювальні гумки — якщо по них видно, що вони вже не в змозі виконувати функції, покладені на них, то ущільнювачі краще поміняти.

Голосування

Стикалися ви з необхідністю заміни паливного фільтра?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Як правило, періодичність зміни таких деталей на автомобілі КамАЗ обумовлюється в сервісному мануалі, оскільки тільки виробник краще знає, як її здійснити. Але враховуючи погану якість солярки на заправках в Росії, Білорусі та України, час від часу слід самостійно здійснювати діагностику ТФ. Крім того, при придбанні запчастини враховуйте не тільки тип мотора, яким обладнаний ваш КамАЗ, але і якість заправляемой солярки. В цілому, якщо врахувати всі норми та показники, заміна євро ТФ на таких авто повинна здійснюватися не пізніше, ніж кожні 40 тис км і не раніше, ніж через 25 тис. км пробігу.

Відео «Заміна ТФ на автомобілі КамАЗ»

Про те, як провести заміну ТФ на Камазі своїми руками — дивіться на відео.


Коментарі та відгуки