Лого av-to.info
КАМАЗ

Найважливіші елементи системи живлення двигуна КамАЗ - паливні фільтри

Система паливного харчування мотора КамАЗ є однією з найосновніших в цих автомобілях. Щоб машина завжди працювала належним чином, працездатність системи повинна бути на вищому рівні. З цієї статті ви дізнаєтеся, що представляє собою фільтр паливний КамАЗ, для чого він потрібен і як здійснюється його ремонт.

Особливості пристрою паливної апаратури двигунів КамАЗ

Як і в інших авто, запас палива, який потрібно для роботи мотора, знаходиться в бензобаку. Євро система харчування в КамАЗ 5320 обладнана баком, обсяг якого становить 170 літрів, а моделі 4310 - двома великими баками, сумарний обсяг яких становить 340 літрів. І встановлюються ці баки з лівого і правого боку ДВС.

Автомобиль синего цвета КамАЗ
Автомобіль синього кольору КамАЗ

Безпосередньо сам бак складається з декількох елементів - це:

 • сам корпус; | || 210
 • заливная горловина;
 • висувна трубка з елементом, що фільтрує.

Заливний отвір прикривається герметичній кришечкою. Щоб запобігти утворенню корозії, внутрішні елементи бака оброблені свинцем. Для запобігання збовтування палива, а також появи піни, бак обладнаний додатковими перегородками. Але все ж основними елементами євро системи харчування КамАЗ є фільтри палива - тонкої і грубої очистки. Детальніше про них ми розповімо далі.

Фільтр грубої очистки палива

Фільтруючі елементи на автомобілях КамАЗ - це одна із самих основних частин ДВС цієї машини, та й в принципі будь-якого авто. Як відомо, в даний час якість солярки на вітчизняних АЗС не особливо висока, тому експлуатація ТФ, особливо якщо він в хорошому стані - дуже важлива. Адже в іншому випадку мотор авто почне засмічуватися, а це значно знизить його ресурс експлуатації. На практиці відсутність ТФ або використання неякісного компонента фільтрації часто призводить до виходу з ладу агрегата, тому питання обслуговування і заміни цієї деталі потрібно приділити увагу.

Фільтр для євро системи харчування КамАЗа грубої очистки необхідний для попереднього очищення палива, яке надходить в насос низького тиску. Цей фільтр грубої очистки монтується на магістралі з лівої сторони авто.

Пристрій

Головними елементами фільтра грубої очистки євро системи КамАЗ є:

 • сам корпус;
 • так званий стакан;
 • заспокоювач;
 • сітка грубої очистки;
 • відбивач;
 • пристрій розподілу.
Схема устройства ТФ грубой очистки
Схема пристрою ТФ грубої очистки

Паливо, яке йде з бака через підвідний патрубок, потрапляє на розподільний пристрій, а потім - в стакан. Якщо в паливі присутні більш великі частки бруду, а також конденсат, то вони осідають в нижньому елементі склянки. А ось з верхньої частини цієї деталі через сітку грубої очистки по патрубкам паливо потрапляє в насос євро системи харчування. У свою чергу, насос виконує функцію подачі дизеля через ТФ грубої і тонкої очистки до насоса високого тиску.

Заміна

Зрозуміло, можна спробувати виконати ремонт ТФ шляхом його очищення за допомогою регенерації. Але все ж якщо ви хочете, щоб фільтруючий елемент функціонував належним чином, то все ж ми порекомендуємо встановлювати новий замість ремонту старого.

Отже, як замінити фільтр грубої очистки палива євро системи КамАЗ:

 1. Для начала вам потребуются гаечный ключи на 12 для выкручивания винтов, крепящих корпус ТВ. Всего их должно быть четыре. При демонтаже болтов могут возникнуть определенные трудности. Если вы не можете выкрутить винты, то можно воспользоваться универсальной жидкостью VD-40. Открыв крышку, вашему вниманию предстанет фильтр грубой прочистки. Его необходимо демонтировать.
 2. На дні склянки ви побачите залишок дизельного палива, його також слід злити. Крім того, тут же, на дні, можуть перебувати залишки бруду, від них також потрібно позбутися. Сам стакан ретельно промивається, наскільки це можливо.
 3. Встановлюється новий ТФ, на дно заливається трохи солярки. Якщо потрібно, змініть гайки і гвинти, за допомогою яких кріпиться сам корпус до рампи євро системи харчування. Також зверніть увагу на шланги і патрубки, які підходять до корпусу. Якщо вони зносилися і на них явно видно тріщини, то краще буде їх відразу ж поміняти. Вся подальша збірка здійснюється в зворотному порядку з підключенням всіх відключених раніше патрубків.

Фільтр тонкого очищення палива

Євро фільтр тонкої прочищення на автомобілі КамАЗ виконує функцію очищення дизеля після того, як паливо було очищено ТФ грубої очистки. Іншими словами, тонке очищення - це другий етап очищення солярки. Детальніше про пристрій і заміні читайте далі.

Пристрій

ТФ тонкої прочищення є деталь циліндричної форми, що складається з наступних компонентів:

 • пробка зливу;
 • стрижень;
 • корпус фільтра або стакан;
 • гумки, що виконують функцію ущільнювача;
 • безпосередньо сам елемент прочищення солярки;
 • металлический каркас корпуса;
 • кришки;
 • клапан зливу.
Схема устройства ТФ тонкой очистки
Схема пристрою ТФ тонкого очищення

Заміна

Поскольку в качестве топлива на 100% вы не можете быть уверены, время от времени необходимо осуществлять замену всех ТФ. Помните о том, что при несвоевременно замене этой детали вы можете столкнуться с такой проблемой, как увеличение расхода солярки. Как и в случае с предыдущим ТФ, фильтр тонкой очистки лучше менять, чем ремонтировать. Это позволит избежать проблем, которые могут возникнуть в будущем.

Отже, як відбувається процедура заміни елемента:

 1. Для початку слід закрити видатковий кран бензобака, щоб при демонтажі компонентів з системи не почала виходити солярка.
 2. Знайдіть місце установки ТФ - скористайтеся нашою документацією або ознайомтеся з сервісною книжкою авто-виробника. Знайшовши місце монтажу, зовнішні площини слід ретельно очистити від пилу і бруду. Необхідно, щоб всі поверхні були максимально чистими, щоб при заміні бруд не потрапила всередину євро системи харчування. Після цього слід вивернути вентиль.
 3. Потім зливний гвинт необхідно відкрутити на півтора-два оберти, не більше. Після цього з корпусу ТФ тонкого очищення можна злити солярку в заздалегідь підготовлену ємність.
 4. Після всіх цих дії можна провести демонтаж корпусу з самим ТФ тонкої прочищення КамАЗа. Разом з ТФ демонтуються і все гумки ущільнювачів, а також шайба і пружинка. Внутрішні поверхні ТФ ретельно прочищаються і вимиваються для запобігання потрапляння бруду в систему. Промити можна за допомогою чистої солярки.
 5. Власне, на цьому основна частина роботи - тобто демонтаж ТФ - позаду. Вам залишається тільки зробити заміну відпрацювало свій ресурс елемента прочищення дизеля. Вся подальша збірка здійснюється в зворотному порядку з підключенням всіх відключених раніше патрубків. Зверніть увагу на гумки ущільнювачів - якщо по ним видно, що вони вже не в змозі виконувати функції, покладені на них, то ущільнювачі краще поміняти.

Голосування

Чи стикалися ви з необхідністю заміни паливного фільтра?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Як правило, періодичність зміни таких деталей на автомобілі КамАЗ обмовляється в сервісному мануалі, оскільки тільки виробник краще знає, як її здійснити. Але з огляду на погану якість солярки на заправках в Росії, Білорусі та України, час від часу слід самостійно здійснювати діагностику ТФ. Крім того, при придбанні запчастини враховуйте не лише тип мотора, яким обладнаний ваш КамАЗ, але і якість заправляється солярки. В цілому, якщо врахувати всі норми і показники, заміна євро ТФ на таких авто повинна здійснюватися не пізніше, ніж кожні 40 тис км і не раніше, ніж після 25 тис. Км пробігу.

Відео «Заміна ТФ на автомобілі КамАЗ »

Про те, як зробити заміну ТФ на КамАЗі своїми руками - дивіться на цьому відео.