Установка запалювання на Камазі своїми руками елементарно і швидко

Однією з основних систем будь-якого сучасного автомобіля, в тому числі КАМАЗа, є система запалювання (СЗ). З її допомогою реалізується запуск силового агрегату і подальша робота двигуна в оптимальному режимі. Докладніше про те, як порядок роботи циліндрів, як функціонує замок запалювання КАМАЗ і як провести регулювання моменту запалювання своїми руками, читайте в цій статті.

Порядок запалювання

Перед тим, як правильно зробити установку і регулювання запалювання на автомобілі КАМАЗ 740 Євро 2 або 3, розглянемо порядок роботи цилиндров:

 • первый;
 • пятый;
 • четвертый;
 • второй;
 • шестой;
 • третий;
 • седьмой;
 • восьмой.

Основні елементи СЗ

Замок зажигания на КАМАЗ с ключом Евро
Замок запалювання на КАМАЗ з ключем Євро

Основні складові такої СЗ:

 1. Фільтруючий елемент.
 2. Додатковий резистор СЗ.
 3. Конденсаторний фільтр.
 4. Стартерний вузол, що використовується для утворення високовольтного імпульсу.
 5. Аварійне вібруючий пристрій.
 6. Розподільний пристрій, в народі зветься «трамблером».
 7. Свічки, по одній для кожного циліндра.
 8. Котушка.
 9. Транзисторний комутує вузол.
 10. Вимикач або замок запалювання КАМАЗ Євро-3.

Особливості роботи замка запалювання

Щоб правильно відрегулювати і зробити налаштування працездатності системи на Камазі Євро 3, рекомендуємо ознайомитися з основними особливостями роботи замка. Цей сайт являє собою комутуючі пристрій, що застосовується для включення і відключення силового агрегату, а також всієї бортової мережі транспортного засобу.

В автомобілях КАМАЗ Євро 3 або 2 цей механізм виконує наступні функції:

 1. З його допомогою здійснюється активація та деактивація ботовой мережі машини до акумуляторної батареї, а також до генераторному сайту. Причому відключення мережі від акумулятора проводиться після запуску силового агрегату, оскільки після цього живлення електромережі здійснюється від генератора.
 2. Також завдяки замку проводиться активація та деактивація самої СЗ, зокрема, її первинної слабкострумової ланцюга двигуна до джерела напруги.
 3. Замокнув також швидко активує стартерний вузол при повороті ключа і спробі завести силовий агрегат.
 4. Як відомо, сам замок має кілька положень при роботі. В початковому положенні всі пристрої та системи відключені, бортова мережа знеструмлена. Повернувши ключ у положення I, ви зможете включити аудіосистему автомобіля, оптику і деякі інші механізми, підключені до запалення, при відключеному силовому агрегаті. Кінцеве положення використовується безпосередньо для запуску двигуна.
 5. Також замок може виконувати опцію протиугінного вузла, активуючи механізм блокування керма, коли двигун заглушений (автор відео — канал Теорія ДВЗ).

Посібник з налаштування запалювання

Як правильно виставляти кут запалювання в автомобілях КАМАЗ? Оскільки двигуни вітчизняних вантажівок дуже чутливі до неправильному регулюванні зазору, виставлений кут повинен бути встановлений максимально правильно.

В іншому випадку силовий агрегат буде працювати некоректно:

 1. Для початку слід встановити мітку на ТНВД так, щоб впорскування пального здійснювався на 4 мм раніше до того моменту, як поршень увійде в положення ВМТ. На практиці це можна визначити, виставивши відмітку по краю вказівної стрілки, закріпленої на паливному насосі високого тиску. Іншими словами, вам необхідно обертати мотор по ходу руху до того моменту, поки ризику не буде поєднана з міткою стрілки. У момент їх поєднання здійснюється подача пального в камери згоряння.
 2. Далі, відмітка буде пересуватися далі. Поршень увійде у верхню мертву точку в той момент, коли ці ризику буде поєднана з краєм вказівної стрілки. Щоб не допустити помилок на цьому етапі, положення поршня в вищеописаною точці потрібно закріпити за допомогою спеціального стопора, який можна побачити на картері маховика.
 3. Потрібно враховувати, що за один поворот вала насоса високого тиску поршень потрапить в положення мертвої точки два рази. А вам необхідно зрозуміти, в якому саме положенні відбувається такт стиску в циліндрі 1 — в першому або другому. У тому випадку, якщо при налаштуванні кута випередження ви не справляєте демонтаж насоса, то ви можете просто підвести ризику на його муфті до вказівної стрілки. Далі, стопор можна опустити, після чого маховик слід обертати в різні боки, це дозволить домогтися того, щоб стопорний елемент увійшов у паз. Безпосередньо сам маховик слід обертати з використанням важеля, встановленого в спеціальний отвір на його торці.
 4. Виконавши ці дії, ви зможете домогтися того, щоб поршень був встановлений в точці моменту стиснення. Далі, необхідно послабити гвинти кріплення приводу насоса і поєднати позначку з крайньою частиною покажчика. Як показує практика, таке положення вважається найбільш оптимальним. В тому випадку, якщо мітка буде зміщена в бік, двигун в цілому стане функціонувати некоректно, його обороти будуть плавати.

Фотогалерея «Інструкція по виставлення запалювання»

Відео «Як зробити, щоб КАМАЗ був більш економічним?»

Рекомендації і покрокова інструкція по проведенню ремонту КАМАЗа з метою домогтися його економічності наведена на відео нижче (автор ролика — Петро Олексійович Юрков).

Голосування

Ви вмієте виставляти запалення?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки