Чиним і регулюємо гідропідсилювач керма на Камазі своїми руками

Система гідравлічного управління керма є невід'ємною частиною будь-якого КАМАЗа, оскільки без неї управління транспортного засобу буде якщо не неможливим, то дуже скрутним. Завдяки цьому сайту водій може з більшою легкістю провертати рульове колесо. Детальніше про те, що являє собою система ГУР КАМАЗ і як зробити її развоздушіваніе, ви зможете дізнатися з цього матеріалу.

Характеристика ГУР

Для початку давайте розберемося в основних характеристиках гідропідсилювача керма на Камаз 6520 або будь-якої іншої моделі. Почнемо з призначення і пристрої.

Призначення

Головною метою системи ГУР є максимальне полегшення зусилля, що використовується для повороту рульового колеса при управлінні, а також виконання безлічі маневрів при русі на невеликій швидкості. Крім цього, завдяки системі ГУР вплив на рульове колесо буде більш відчутним, якщо автомобіль рухається на великій швидкості. Якщо ГУР з якихось причин виходить з ладу, це призведе до того, що водієві доведеться прикладати значно більше зусиль для повороту керма.

Общая схема работы рулевого управления КАМАЗа
Загальна схема роботи рульового управління КАМАЗа

Пристрій

Тепер коротко розглянемо пристрій ГУРа.

Дана система складається з наступних елементів:

 1. Розподільчий пристрій. Цей компонент використовується для спрямування потоків робочих рідин, зокрема, гідравлічного масла в магістралі і порожнини системи.
 2. Гідроциліндра. Цей пристрій здійснює функцію перетворення гідравлічного тиску в механічну роботу поршнів, а також штоків.
 3. Робочим матеріалом в даному випадку виступає гідравлічна рідина. З її допомогою здійснюється передача зусилля від насоса на гідравлічний циліндр. Крім того, завдяки рідини змащуються всі тертьові компоненти і вузли системи.
 4. Насос ГУР КАМАЗ. Завдяки цьому пристрою в системі постійно підтримується потрібне для її нормальної роботи тиск. Також цей елемент застосовується для циркуляції робочої рідини.
 5. З'єднувальні елементи або магістралі. Вони використовуються для того, щоб об'єднати воєдино всі робочі компоненти системи.
 6. Керуючий пристрій або електронний блок. З його допомогою здійснюється напрямок, а також регулювання роботи підсилювача.

Фотогалерея «Основні елементи системи ГУР»

Особливості роботи насоса

Насосне обладнання встановлюється в розвалі БЦ. У вітчизняних вантажівках використовується привід шестеріночного топа, але сам пристрій відноситься до лопатевого увазі. У відповідності з технічною документацією, цей вузол характеризується подвійним дією, тобто за один поворот рульового колеса він здійснює два цикли всмоктування й нагнітання.

Розглянемо коротко принцип роботи. При повороті колеса починають обертатися лопаті ротора, які, в свою чергу, притискаються до статорному пристрою. В ті лопаті, які при притисненні збіглися з отворами на корпусі, починає надходити робоча рідина. Далі, завдяки тим же лопат, видатковий матеріал потрапляє в більш вузькі отвори, які є між статором і ротором.

В той момент, коли робочі поверхні зможуть збігтися з отворами на розподільному диску, видатковий матеріал буде виходити за нього. Далі, масло пройде по нижньому клапану, для цього в системі формується високий тиск.

Робоча рідина, виходячи з порожнини за розподільним диском, буде надходити на лопаті ротора, в результаті чого вони ще сильніше притиснуться до площини статора. Процес закачування речовини, а також його всмоктування, здійснюється одночасно в двох місцях. При підвищенні кількості обертів роторного пристрою рідина з поверхні за диском не буде проходити через калібрований отвір. За допомогою освіти тиску в системі проводиться відкриття перепускного клапана, а частина витратного матеріалу, через колектор, знову подається на всмоктувальну поверхню (автор відео про заміну гідропідсилювача на Камазі — Матуру Малай).

Поширені несправності ГУР

Відразу ж потрібно сказати, що ремонт ГУР КАМАЗ — це процедура, з якою наші співвітчизники зустрічаються не так часто. Якщо водій буде дотримуватися основні правила експлуатації вузла, а також своєчасно проводити його технічне обслуговування, то ймовірність того, що він вийде з ладу, зведеться до мінімуму. Як показує практика, в основному проблеми з працездатністю гідропідсилювача виникають в холодну пору року. В цілому всі несправності можна поділити між собою на поломки механічного та гідравлічного типу, причому і ті, і інші можуть проявитися в будь-якій частині пристрою.

Як відомо, будь-яка гідравлічна система найчастіше виявляє несправності в умовах морозів, зокрема, температурних перепадів. Адже потрібно пам'ятати, що насосне пристрій нагнітає високий тиск, так що якщо збільшиться в'язкість рідини в системі, це призведе до выдавлению сальників і, відповідно, її витоку. Особливо проблема сальников проявляється в автомобілях, водії яких не дотримуються правил експлуатації, наприклад, залишають авто на стоянці з викрученими колесами. Це призведе до того, що після запуску двигуна тиск збільшиться тільки на одній стороні, відповідно, сальник в будь-якому випадку видавить.

Що стосується теплого часу року, то влітку несправності зазвичай проявляються в результаті попадання бруду і пилу в систему. Якщо якась частина буде разгерметизирована, знос втулок, а також штоків буде більш швидким. Штоки зазвичай іржавіють досить швидко, в результаті чого відбувається прискорений знос втулок. При експлуатації авто з такою проблемою, через кілька сотень км пробігу, між цими елементами виникне великий люфт, а це, в свою чергу, призведе до того, що рульова рейка почне працювати зі стуком (автор відео про ремонт системи в гаражних умовах — канал kamasist1986).

Як видалити повітряну пробку з системи?

Необхідність прокачувати систему зазвичай виникає після її заправки або усунення поломок в роботі сайту. Повітря, що потрапляє в магістралі, призводить до менш ефективної роботи гідропідсилювача, тому єдиним рішенням в цьому випадку буде видалення повітря.

Отже, як прокачати гідропідсилювач:

 1. Для початку потрібно вивести передній міст таким чином, щоб колеса автомобіля не торкалися землі. Використовуючи домкрат, під балку слід підставити опори, з обох сторін. Якщо колеса будуть знаходитися на землі, прокачування системи починати не можна.
 2. Потім потрібно демонтувати кришку заливного отвору розширювального бачка, розташованого під капотом.
 3. Далі, з перепускного клапана слід демонтувати прогумований ковпачок, а на його головка слід встановити еластичний патрубок. При цьому відкриту його частину слід опустити в скляну ємність, обсяг якої буде не менше половини літра. Сам посудину слід заповнити робочою рідиною наполовину.
 4. Потім перепускний клапан слід трохи відкрити, на половину обороту.
 5. Виконавши ці дії, кермо слід провернути вліво до упору. Після цього робоча рідина заливається в розширювальний бачок до того моменту, поки його рівень в ньому не буде знижуватися.
 6. Потім треба завести силовий агрегат, і поки він буде працювати на мінімальних обертах, в розширювальний бачок залити трохи рідини, але при цьому не допустивши падіння рівня. Робіть це до того моменту, поки з патрубка, який встановлений на перепускний клапан, не перестануть виходити бульбашки. Після цього сам клапан можна загорнути.
 7. Далі, кермо слід провернути до упору в право, а потім — вліво. І тримаючи рульове колесо в цьому положенні, знову викрутити наполовину перепускний клапан і поспостерігати за тим, чи будуть з патрубка виділятися бульбашки. Коли вони перестануть виходити, клапан можна буде закрутити.
 8. Дана операція повинна бути здійснена кілька разів, в кінцевому підсумку з клапана буде виходити чиста рідина, в якій будь-які домішки або повітряні бульбашки повинні бути відсутніми. У тому випадку, якщо бульбашки продовжують виходити, процедура повинна бути повторена ще кілька разів, але при цьому не потрібно забувати про те, щоб стежити за об'ємом робочого матеріалу в розширювальному бачку.
 9. Потім вам залишається вимкнути мотор і демонтувати патрубок з головки клапана. На саму голівку надіньте ковпачок, а потім знову зробіть діагностику об'єму рідини в бачку. Якщо є необхідність, її потрібно буде додати. Подальша збірка всіх компонентів здійснюється в зворотній послідовності.

Відео «Збірку і регулювання гідравлічної системи на стенді»

Процес складання і регулювання гідропідсилювача керма за допомогою спеціального стенду представлений на відео нижче (автор ролика — канал Zavod Avtoagregatov).

Голосування

Яке масло для ГУРа ви використовуєте?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки