Лого av-to.info
КАМАЗ

Как поменять датчик давления масла на КАМАЗе самостоятельно?

датчик тиску масла КАМАЗ (ДДМ) часто є елементом тюнінгу. Водії змінюють вимірювач, встановлений на заводі, на механічний прилад. У статті розглядається даний вимірювач, його призначення, принцип роботи, дається інструкція по заміні своїми руками.

Опис контрольно-вимірювального приладу

В сучасних транспортних засобах використовується велика кількість різних вимірників для контролю і управління різними вузлами. Одним з таких пристроїв є ДДМ.

Призначення

Робота мотора неможлива без масляної системи. Мастило знижує зношування деталей і захищає їх від перегріву. Для забезпечення виконання мастилом її функцій, необхідно стежити за її якістю і рівнем. Важливим параметром є ще один показник - тиск масла, яке відстежується ДДМ (автор відео - 1000 розмірів).

В процесі роботи двигуна забезпечується надходження мастильних речовин до всіх вузлів і механізмів. Контролювати рівень мастила можна за допомогою щупа. Контроль тиску здійснюється за допомогою ДДМ.

Існує два їх види: електронний і механічний. Електронний покажчик показує лише наявність або відсутність тиску, сигналізатор на панелі приладів загоряється лише при критичних показниках. Механічний прилад показує точні значення на цифровий шкалою.

Саме для отримання точних даних водії встановлюють механічний датчик. Для КАМАЗа часто використовують манометри, взяті з інших вантажних машин.

Це має свої переваги: ​​

  • вартість таких приладів невисока;
  • купити їх можна в будь-якому автомагазині;
  • старі механічні прилади передають більш точну інформацію, ніж їх електронні аналоги.

На КамАЗах часто встановлюють покажчик тиску масла ММ370. Ці прилади також успішно використовують і на інших вітчизняних вантажівках МАЗ і КРАЗ.

Фотогалерея «ДДМ на КАМАЗі»

Деякі водії встановлюють на транспортних засобах одночасно ДДМ обох типів. Це дає можливість при необхідності контролювати точні свідчення тиску масла, і швидко реагувати при падінні його до нуля.

Місцезнаходження та принцип роботи

Електронний і механічний ДДМ відрізняються принципом дії. Зазвичай вони розташовані близько двигуна.

Більш простий по конструкції електронний прилад. Його завдання - попередити водія про відсутність тиску. Він складається з корпусу, мембрани, штовхача і контактів. В електричному ланцюзі він пов'язаний з контрольною лампочкою.

При надходженні масла тиск тисне на мембрану, а вона взаємодіє з штовхачем, який розмикає контакти. Якщо тиск відсутній контакти замикаються і загоряється сигнальна лампочка на приладовій дошці.

Схема строения электронного устройства
Схема будови електронного пристрою

У конструкцію механічного приладу, крім корпусу, мембрани і штовхача, входить нихромовая обмотка, повзунок і кілька дрібних деталей. На шкалу покажчика надходить інформація, де знаходиться повзунок на нихромовой панелі. При зміні тиску мембрана впливає на штовхач, який пов'язаний з механізмом зміни опору. Ці свідчення передаються на стрілочний покажчик, що знаходиться на приладовій панелі.

Схема строения механического прибора
Схема будови механічного приладу

Останнім часом водії віддають перевагу імпортним ДДМ. Вони приваблюють своїм дизайном та якістю. Вартість ненабагато перевищує вітчизняні аналоги. Прикладом може служити ДДМ KetGauge LED60.

Інструкція по заміні покажчика

Процедура заміни ДДМ на КАМАЗі нескладна, тому виконати її може навіть водій, який не має великого досвіду ремонтних робіт.

Змінюючи ДДМ слід виконати наступну послідовність дій:

  1. В першу чергу потрібно знайти і викрутити старий прилад, розташований біля силового агрегату.
  2. На посадочне місце знятого пристрою слід вкрутити новий прилад. При цьому потрібно використовувати герметик.
  3. Далі прикручується шланг. З'єднання також потрібно обробити герметиком. Шланг прокладається по штатній проводці.
  4. Потім манометр з'єднується зі шлангом. Якщо раніше стояв електронний прилад, то потрібно вибрати місце для установки покажчика.

Для справної роботи двигуна необхідно стежити за рівнем тиску масла, інакше при його відсутності механізми і вузли можуть прийти в непридатність або повалити швидкого зносу. || | 249

Голосование

На вашому КАМАЗі встановлений механічний датчик тиску масла?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження .. .

Відео «Порівняння датчиків»

У цьому відео демонструється, як відрізнити оригінал від контрафакту (автор ролика - Роман Лозовий)