Лого av-to.info
Hyundai

панель приладів на автомобілях Хендай і її особливості

Сучасні машини оснащуються всілякими пристроями і гаджетами, що дозволяють контролювати роботу основних вузлів і агрегатів. Про включення того чи іншого обладнання, а також про стан систем водій може дізнатися по включенню характерних індикаторів на контрольному щитку. У цій статті ми розповімо, що представляє собою приладова панель автомобіля Хендай Соляріс, як розшифрувати позначення символів на ній і як поміняти приборку своїми руками.

Опис і розташування індикаторів і приладів на панелі

Контрольный щиток Акцента
Контрольний щиток Акценту

відповідно до інструкції до автомобіля, опис панелі приладів на Хендай Акцент наступне:

 1. Тахометр - пристрій, призначений для зчитування числа оборотів коленвала.
 2. Індикатори включення поворотников, починають горіти після включення подрулевого перемикача.
 3. Спідометр, на якому д монстріруется швидкість руху Хендай Гетц або будь-якого іншого авто.
 4. Лічильник добового кілометражу.
 5. Одометр, призначення якого полягає у визначенні пройденого кілометражу авто, як в цілому, так і добового.
 6. Контролер рівня пального в баку.
 7. Датчик температури антифризу. Якщо стрілка піднімається вище вказаного значення, двигун може закипіти, тому в даному випадку водієві потрібно зупинити авто і визначити причину.
 8. Індикатор, що повідомляє водієві про незамкненими двері.
 9. Лампочка штатної протиугінної системи - іммобілайзера.
 10. Індикатор, який починає горіти при активації ручного гальма. Якщо він з'являється під час руху, це свідчить про те, що рівень гальмівної рідини нижче норми. Для забезпечення більш безпечної їзди рідину потрібно долити.
 11. Символ розряду АКБ, повинен загорятися при включенні запалення і пропадати після запуску мотора.
 12. Символ, який попереджає водія про те, що він або його пасажир не пристебнутий ременями безпеки.
 13. Індикатор тиску моторної рідини.
 14. Символ, що з'являється при занадто низькому рівні пального в баку.
 15. Символ MIL, зазвичай з'являється в разі виявлення блоком управління несправностей в роботі силового агрегату.
 16. Лампочка антиблокувальної системи ABS, якщо він почала горіти під час їзди, необхідно провести діагностику, щоб визначити поломку.
 17. Цей індикатор актуальний для приладових панелей, автомобілі яких обладнані автоматичною трансмісією. Символ свідчить про вимикання підвищує швидкості.
 18. Лампа SRS - системи пасивної безпеки, зазвичай з'являється в разі виявлення несправностей в її роботі.
 19. Індикатор активації далекого освітлення оптики (автор відео - канал Сергій Кальнін ).

Можливі несправності

В роботі контрольного щита з часом можуть проявитися несправності:

 1. Вихід з ладу самої приборки. Якщо щиток ламається, ознак цього може бути безліч. Наприклад, відмовляться працювати всі пристрої і прилади, а може бути, тільки частина з них. Автовласникові доведеться перевіряти вузол на предмет виявлення несправностей і ремонтувати його. Причому з ремонтом краще звернутися до фахівців, особливо, якщо ніколи раніше ви не виконували схожу задачу. Тим більше, що якісно перевірити вузол не вийде без відповідного обладнання.
 2. Пропала підсвічування пристрою, але все обладнання працює нормально. Якщо це так, то причина навряд чи може полягати в вигорілих лампочках, найімовірніше, її потрібно шукати в запобіжниках або кабелі. Адже він може бути пошкоджений - діагностувати це можна за допомогою тестера. Якщо з'ясувалося, що проблема полягає в кабелі, його треба поміняти.
 3. Не працюють всі світлові індикатори або частина з них. Проблема може бути обумовлена ​​як несправностями самої мікросхеми, так і перегоранням лампочки або поломкою того чи іншого датчика. Якщо датчик вихід з ладу, то лампа може горіти постійно. Вигорілі лампочки слід замінити, а якщо ви помітили, що на схемі є окислені контакти, то їх треба зачистити. Іноді причина криється в занадто слабкому приляганні контактів патрона лампи до плати, якщо це так, то контакти треба просто підігнути.
 4. Відмовляється працювати спідометр. В більшості випадків причина полягає саме в самій платі, так що необхідно буде зробити її повну діагностику перед тим, як робити будь-які висновки.
 5. Відмовляється працювати контролер рівня палива або температури охолоджуючої рідини або ці прилади працюють, але показують невірні дані. В першу чергу, потрібно провести перевірку датчиків - іноді вони виходять з ладу, іноді обривається проводка, а в деяких випадках причина, знову ж таки, криється в закислення контактах. При поломці регулятора пристрій треба замінити на нове, при обриві проводці - поміняти провід, а при окисленні контактів висновки потрібно просто зачистити (автор відео - Сергій Журавльов).

Інструкція по зняттю

Приладовий щиток можна без проблем демонтувати самому в домашніх умовах. Необхідність виконання цього завдання може бути обумовлена ​​різними причинами - ремонтом приборки, її тюнінгом або заміною лампочок. У будь-якому випадку, для виконання цього завдання не обов'язково звертатися до фахівців, інша справа - якщо приборка не працює і для відновлення її працездатності пристрій треба паять.Чтоби провести демонтаж щитка, вам не знадобиться специфічний інструмент - приготуйте тільки дві викрутки, одну зі звичайною ручкою , а іншу - з коротшою.

Алгоритм дій

Отже, керівництво по демонтажу приборки виглядає так:

 1. Щоб не допустити можливих замикань і появи нових несправностей, перед виконанням робіт сліду ет знеструмити бортову мережу. Потрібно відключити акумуляторну батарею, а для цього достатньо лише скинути з неї мінусову клему.
 2. Після того, як АКБ відключений, можна залізти в салон, так як всі роботи по демонтажу будуть проводитися там. В першу чергу, використовуючи більш коротку викрутку, необхідно викрутити два самореза пластикової накладки і чотири самореза, які фіксують захисне скло приладової панелі. Для більшої зручності перед цим можна опустити рульове колесо на максимум.
 3. Зробивши це, раму з захисним склом необхідно витягти з посадкового місця. Сама рамка фіксується на залізних вставках, тому тягнути за неї доведеться сильно, але робити це необхідно обережно, щоб не пошкодити щиток.
 4. Після цих дій ви зможете побачити приборку. Для демонтажу пристрою знадобиться відкрутити ще чотири шурупа, що фіксують його до центральної консолі.
 5. Коли все шурупи будуть відкручені, обережно витягніть приладову панель з місця установки, щоб не пошкодити. Зі зворотного боку пристрою ви побачите схему, де розташовані спеціальні вставки з лампами. Якщо вам потрібно зробити заміну лампочок, то по черзі витягніть кожну з них і замініть на нову.
 6. Коли всі лампи будуть поміняні, рекомендуємо включити габаритне освітлення, щоб переконатися в працездатності контрольного щитка. Якщо ж проблема полягає в його поломки, то від плати потрібно буде відключити всі роз'єми з проводами, після чого демонтувати її повністю і зробити ремонт.

Голосування

чи стикалися ви з проблемами в роботі приладової панелі?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Видео «Замена стандартной подсветки приборки»

Як встановити біле підсвічування в контрольний щиток Хендай Акцент - дивіться на відео нижче (автор - канал 669pain).