Панель приладів на автомобілях Хендай та її особливості

Сучасні машини оснащуються різноманітними пристроями і гаджетами, дозволяють контролювати роботу основних вузлів і агрегатів. Про включення того або іншого обладнання, а також про стан систем водій може дізнатися по включенню характерних індикаторів на контрольному щитку. У цій статті ми розповімо, що являє собою приладова панель автомобіля Хендай Соляріс, як розшифрувати позначення символів на ній і як поміняти панель приладів своїми руками.

Опис і розташування індикаторів і приладів на панелі

Контрольный щиток Акцента
Контрольний щиток Акценту

У відповідності з інструкцією до автомобіля, опис панелі приладів на Хендай Акцент наступне:

 1. Тахометр — пристрій, призначений для зчитування числа оборотів коленвала.
 2. Індикатори включення поворотников, починають горіти після включення підрульового перемикача.
 3. Спідометр, на якому демонструється швидкість руху Хендай Гетц або будь-якого іншого авто.
 4. Лічильник добового кілометражу.
 5. Одометр, призначення якого полягає у визначенні пройденого кілометражу авто, як в цілому, так і добового.
 6. Контролер рівня пального в баку.
 7. Датчик температури антифризу. Якщо стрілка піднімається вище вказаного значення, двигун може закипіти, тому в даному випадку водієві потрібно зупинити авто і визначити причину.
 8. Індикатор, що повідомляє водію про незамкнені двері.
 9. Лампочка штатної протиугінної системи — іммобілайзера.
 10. Індикатор, який починає горіти при активації ручного гальма. Якщо він з'являється під час руху, це свідчить про те, що рівень гальмівної рідини нижче норми. Для забезпечення більш безпечної їзди рідину потрібно долити.
 11. Символ розряду АКБ, повинен загорятися при включенні запалювання і зникати після запуску мотора.
 12. Символ, що попереджає водія про те, що він або його пасажир не пристебнутий ременями безпеки.
 13. Індикатор тиску моторної рідини.
 14. Символ, що з'являється при дуже низькому рівні пального в баку.
 15. Символ MIL, зазвичай з'являється в разі виявлення блоком управління несправностей у роботі силового агрегату.
 16. Лампочка антиблокувальної системи ABS, якщо вона почала горіти під час їзди, необхідно провести діагностику, щоб визначити поломку.
 17. Цей індикатор актуальне для приладових панелей, автомобілі яких обладнані автоматичною трансмісією. Символ свідчить про виключенні підвищує швидкості.
 18. Лампа SRS — системи пасивної безпеки, зазвичай з'являється в разі виявлення несправностей у її роботі.
 19. Індикатор активації дальнього освітлення оптики (автор відео — канал Сергій Кальнин).

Можливі несправності

В роботі контрольного щита з часом можуть проявитися несправності:

 1. Вихід з ладу самої прибирання. Якщо щиток ламається, ознак цього може бути безліч. Наприклад, відмовляться працювати всі пристрої та прилади, а може бути, тільки частина з них. Автовласнику доведеться перевіряти сайт на предмет виявлення несправностей і ремонтувати його. Причому з ремонтом краще звернутися до фахівців, особливо, якщо ніколи раніше не виконували подібну задачу. Тим більше, що якісно перевірити вузол не вийде без відповідного обладнання.
 2. Пропала підсвітка пристрою, але все устаткування працює нормально. Якщо це так, то причина навряд чи може полягати у вигорілих лампочках, найімовірніше, її потрібно шукати в запобіжниках або кабелі. Адже він може бути пошкоджений — діагностувати це можна за допомогою тестера. Якщо з'ясувалося, що проблема полягає в кабелі, його треба поміняти.
 3. Не працюють всі світлові індикатори або частина з них. Проблема може бути обумовлена як несправностями самої мікросхеми, так і перегорання лампочки або поломкою того чи іншого датчика. Якщо датчик вихід з ладу, то лампа може горіти постійно. Вигорілі лампочки слід замінити, якщо ви помітили, що на схемі є окислені контакти, то їх треба зачистити. Іноді причина криється в дуже слабкому приляганні контактів патрона лампи до плати, якщо це так, то контакти треба просто підігніть.
 4. Відмовляється працювати спідометр. В більшості випадків причина полягає саме у самій платі, так що необхідно буде провести її повну діагностику перед тим, як робити якісь висновки.
 5. Відмовляється працювати контролер рівня палива, температури охолоджуючої рідини або ці прилади працюють, але показують невірні дані. В першу чергу, потрібно зробити перевірку датчиків — іноді вони виходять з ладу, іноді обривається проводка, а в деяких випадках причина, знову ж таки, криється в закислених контактах. При поломці регулятора пристрій треба замінити на нову, при обриві проводці — поміняти дріт, а при окисленні контактів висновки потрібно просто зачистити (автор відео — Сергій Журавльов).

Інструкція по зняттю

Приладовий щиток можна без проблем демонтувати самому в домашніх умовах. Необхідність виконання цієї задачі може бути обумовлена різними причинами — ремонтом прибирання, її тюнінгом або заміною лампочок. У будь-якому випадку, для виконання цього завдання не обов'язково звертатися до фахівців, інша справа — якщо приборка не працює і для відновлення її працездатності пристрій треба паяти.Щоб провести демонтаж щитка, вам не знадобиться специфічний інструмент — приготуйте дві викрутки, одну зі звичайною ручкою, а іншу — з більш короткою.

Алгоритм дій

Отже, керівництво по демонтажу прибирання виглядає так:

 1. Щоб не допустити можливих замикань і появи нових несправностей, перед виконанням робіт слід знеструмити бортову мережу. Потрібно відключити акумуляторну батарею, а для цього достатньо лише скинути з неї мінусову клему.
 2. Після того ,як АКБ відключений, можна залізти в салон, так як всі роботи з демонтажу будуть вироблятися там. В першу чергу, використовуючи більш коротку викрутку, необхідно викрутити два самореза пластикової накладки і чотири саморіза, які фіксують захисне скло приладової панелі. Для більшої зручності перед цим можна опустити рульове колесо на максимум.
 3. Зробивши це, раму з захисним склом необхідно витягти з посадкового місця. Сама рамка фіксується на залізних вставках, тому тягнути за неї доведеться сильно, але робити це необхідно обережно, щоб не пошкодити щиток.
 4. Після цих дій ви зможете побачити панель приладів. Для демонтажу пристрою знадобиться відкрутити ще чотири шурупа, фіксують його до центральної консолі.
 5. Коли всі шурупи будуть відкручені, обережно вийміть приладову панель з місця установки, щоб не пошкодити. Із зворотного боку пристрої ви побачите схему, де розташовані спеціальні вставки з лампами. Якщо вам потрібно провести заміну лампочок, то по черзі вийміть кожну з них і замініть на нову.
 6. Коли всі лампи будуть поміняні, рекомендуємо включити габаритне освітлення, щоб переконатися в працездатності контрольного щитка. Якщо ж проблема полягає в його поломки, то від плати потрібно буде відключити всі роз'єми з проводами, після чого демонтувати її повністю і провести ремонт.

Голосування

Стикалися ви з проблемами в роботі приладовій панелі ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна стандартної підсвічування прибирання»

Як встановити біле підсвічування в контрольний щиток Хендай Акцент — дивіться на відео нижче (автор — канал 669pain).


Коментарі та відгуки