Як розшифрувати коди помилок на всі моделі Хонди?

Лампа Check Engine на панелі приладів повідомляє власника автомобіля про те, що в роботі двигуна або іншого обладнання транспортного засобу виникли неполадки. Щоб з'ясувати, в чому саме полягає проблема, слід провести діагностику бортового комп'ютера і розшифрувати код, який вказує на несправність. Сьогодні ви дізнаєтеся як розшифрувати помилки на своєму авто, що означає помилка p0135 Honda та інші часто зустрічаються коди.

Діагностика автомобіля

Справити діагностику автомобіля Honda можна в домашніх умовах своїми силами. Однак, далеко не кожен автовласник зможе правильно розшифрувати комбінації цифр, такі як p0135 або p1298. Тому ми пропонуємо нашим читачам розшифровку найбільш популярних кодів помилок, що найчастіше зустрічаються при діагностиці Honda. Але перед цим слід правильно провести діагностику авто.

Автомобиль Honda Civic
Автомобіль Honda Civic

Діагностика авто і розшифровка кодів є універсальними для всіх моделей Honda, будь то Civic, CR-V або Accord — це неважливо. Все, що вам потрібно для перевірки вашого автомобіля на предмет несправностей, — це канцелярський ніж, шматочок дроту і ця стаття по розшифровці комбінацій помилок. Приступимо:

 1. Витягніть ключ запалювання.
 2. Тепер необхідно знайти діагностичний роз'єм , який на більшості моделей авто Honda розташований з боку переднього пасажира, в нижній частині торпеди.
 3. Знайшовши гніздо, візьміть заздалегідь підготовлену дріт або шматок кабелю і замкніть контакти 4 і 9.
 4. Після цього потрібно вставити ключ в замок запалювання і провернути його.
 5. Далі, спостерігаємо за панеллю приладів авто: на ній почнуть мигати лампочки. Візьміть аркуш з ручкою і записуйте туди комбінації цифр. Запам'ятайте, довгі миготіння означають десятки, а короткі — одиниці. Наприклад, лампа SRS блимнула 5 разів тривало і 7 раз — коротко. Значить, код помилки буде 57. Отримані коди можна розшифрувати за допомогою наданих нижче таблиць.

Якщо у вас виникли проблеми з пошуком необхідних контактів діагностичного роз'єму , можна скористатися старим дідівським способом.Щоб зробити це, вам потрібно буде такий пристрій, як «контролька». У ній повинна бути встановлена немічна лампа.

 1. Один провід «контрольки» необхідно під'єднати до кузова вашого транспортного засобу.
 2. Інший кінець пристрої слід по черзі вставити у всі вільні роз'єми.
 3. Коли ви знайдете потрібний вам контакт, на приладовій панелі в районі спідометра загориться значок Check Engine. Також у цьому випадку на панелі може замигать лампа з зображенням мотора.

Зверніть увагу: цю операцію слід проводити при включеному запалюванні.

Розшифровка кодів

Далі ми розшифруємо більшу частину комбінацій, що з'являються на панелі приладів при діагностиці Honda. Для більшої зручності вони будуть розглянуті за групами.

Разъем для диагностики со вставленной перемычкой
Роз'єм для діагностики зі вставленою перемичкою

Помилки двигуна

Код Опис
1 Вийшло з ладу пристрій контролю показника кисню в системі ДВС. Також дана комбінація може свідчити про некоректної роботи елементів ланцюга датчика. Рекомендується провести ретельну діагностику електроланцюга або замінити на новий датчик.
3 Виникли несправності в функціонуванні елемента контролю тиску у впускному колекторі (ВК) або зафіксовані неполадки в роботі ланцюга. Необхідно провести заміну деталі на нову.
4 Бортовий комп'ютер зафіксував обрив або замикання в електросистемі пристрою контролю положення колінчастого валу. Варто відзначити, що даний код може свідчити про несправність самого компонента. Слід провести заміну для коректної роботи датчика колінвалу.
5 Помилка 5 повідомляє власника автомобіля Honda про виявлення несправностей в роботі пристрої контролю тиску у ВК. Крім того, ця помилка може свідчити про втрату в каналах управління датчика. Рекомендується ретельно перевірити канали управління та у разі потреби замінити деталь.
6 Сталася поломка пристрою контролю рівня температури антифризу в системі охолодження двигуна.
7 Бортовий комп'ютер сповіщає про несправності в роботі пристрою контролю положення дросельної заслінки.
8 Бортовий комп'ютер дає знати автовласникові про виявленні поломок в пристрої контролю верхньої мертвої точки мотора.
9 Сталася поломка датчика кута повороту коленвала або несправності в його електроланцюга.
10 Повідомляється про некоректної роботи або виході про непрацездатність елемента контролю температури всмоктуваного повітря. Також можуть бути зафіксовані несправності в його електроланцюга. Рекомендується провести огляд ланцюга і при необхідності замінити датчик.
12 Зафіксована некоректна робота системи EGR.
13 Бортовий комп'ютер повідомляє про вихід з ладу елементу контролю атмосферного тиску. Також цей код помилки може свідчити про неполадки в роботі електроланцюга датчика. Необхідно перевірити ланцюг і при потребі замінити датчик.
14 Повідомляється про вихід з ладу клапана керування повітрям. Або в його ланцюзі зафіксовані неполадки.
15 Некоректна робота котушки запалювання. На бортовий комп'ютер надходить неправильний сигнал. Ймовірно, доведеться замінити котушку.
16 Повідомляється про несправності у функціонуванні форсунки.
17 Дана комбінація свідчить про те, що датчик швидкості подає неправильний сигнал на бортовий комп'ютер. Пристрій необхідно замінити.
20 Бортовий комп'ютер дає знати про некоректної роботи ланцюга запалювання. Якщо в ній будуть зафіксовані незворотні поломки, що вийшли з ладу елементи ланцюга необхідно буде замінити.
23 В системі ДВС зафіксована несправність шок-сенсора.
30, 31 Бортовий комп'ютер Honda повідомляє про зникнення сигналу зв'язку з блоком керування АКПП.
41 Бортовий комп'ютер зареєстрував некоректну роботу електроланцюга підігріву датчика кисню . Ця помилка властива для моделей Honda, де є нейтралізатор.
43 Повідомляється про відсутність сигналу з пристрою керування подачі палива. Рекомендується провести заміну компонента.
59 Поява цього коду в процесі діагностики свідчить про вихід з ладу датчика вихлопних газів. Помилка властива для моделей Honda, з нейтралізатором TWC.
63 Повідомляється про некоректної роботи або виході з ладу вторинного нагрівального елемента датчика кисню. Ця комбінація також дієва для моделей Honda з нейтралізатором TWC.

Голосування

ви Можете самостійно провести діагностику Хонди?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Помилки в роботі АКПП

Ламочка Check Engine

Код Опис поломки
5 БК (бортовий комп'ютер) зареєстрував некоректну роботу селектора коробки передач (КП).
6 Повідомляється про некоректній роботі селектора. Зокрема, може бути:

 • відключений роз'єм перемикача елемента;
 • може бути зафіксовано обрив в електросистемі перемикача;
 • несправність самого компонента.

У таких випадках рекомендується перевірити підключення роз'єму, працездатність ланцюга або замінити сам перемикач селектора агрегату.

30 В разі виникнення цієї помилки може бути:

 • відключений роз'єм джгута соленоїда;
 • коротке замикання або обрив в ланцюзі соленоїда управління агрегатом КПП;
 • поломка елемента соленоїда управління КПП;
 • обрив електроланцюга VB SOL або ланцюга PG.

Про появу цього коду також водієві може повідомити погане прискорення при натисканні на педаль газу, тобто виникають так звані провали. Також при рушанні з місця на першій передачі в КПП можуть бути чутні гучні звуки.

31 Симптоми виникнення цієї несправності ідентичні тим, що описані в помилку 30. У разі появи цього коду:

 • може бути зафіксовано коротке замикання або обриви в електросистемі соленоїда лінійного регулювання;
 • сам компонент лінійного регулювання може бути несправний.
32 Ця комбінація свідчить про відключення роз'єму джгута соленоїда управління пусковим компонентом або короткому замиканні, зафіксованому в електросистемі.
33 Вийшов з ладу механізм блокування або зареєстровані обриви в електросистемі. Рекомендується провести заміну деталі.
34 БК зареєстрував відключення роз'єму компонента контролю кількості обертів ведучого вала. Крім того, цей код може свідчити про коротке замикання або обрив в електросистемі пристрою або його безпосередньому виході з ладу.
35 Сталося відключення роз'єму компонента контролю кількості обертів веденого вала. Може також статися коротке замикання або обрив в ланцюзі або вихід з ладу елементу.
36 Бортовий комп'ютер сповіщає про несправність датчика вторинного валу.
42 БК зареєстрував вихід з ладу системи перемикання швидкостей. Необхідна більш ретельна перевірка роботи КП.
43 Повідомляється про вихід з ладу системи управління пусковий муфтою. Слід провести більш ретельну діагностику системи або зробити її ремонт або заміну.

Несправності блоку ABS

Панель приборов Хонда с включенной лампой и ABS

Для діагностики системи ABS необхідно:

 1. Поставити автомобіль на рівну поверхню.
 2. Замкнути діагностичний роз'єм, як сказано на початку статті.
 3. Повернути ключ у запалюванні в положення II.

Ні в якому разі під час діагностики не можна натискати на гальма. Якщо ви щось зробите невірно, система ABS переходить в робочий режим, в результаті чого діагностика автомобіля буде неможливою.

Код Опис
11,13 Зареєстрований обрив в електросистемі управління переднього лівого або правого колісного датчика. Також ці коди можуть свідчити про коротке замикання в проводці.
15,17 Бортовий комп'ютер повідомляє автовласникові про обрив у проводі лівого або правого колісного датчика. Тут мова йде про задніх пристроях. Крім того, поява цих комбінацій може говорити про коротке замикання в електросистемі.
12,14 Повідомляється про виникнення перешкод в електросистемі, що з'єднує передні праві і ліві колісні датчики з бортовим комп'ютером. Також це може свідчити про коротке замикання в проводці.
16,18 Ці помилки свідчать про виникнення перешкод або короткому замиканні в ланцюзі заднього лівого або правого датчика. Слід провести перевірку ланцюга на предмет обривів і при потребі замінити дефектні ділянки проводки. Ці коди можуть позначати поломку безпосередньо самого пристрою.
31 — 38 Повідомляється про обриві в електросистемі або про виникнення короткого замикання соленоїда.
51 Ця помилка свідчить про вихід з ладу або про дефекти в роботі електродвигуна блоку ABS. Слід провести більш ретельну перевірку на предмет поломок і при потребі замінити пристрій.
52, 53 Пристрій електродвигуна блоку ABS залипло у відключеному або включеному стані. Слід зробити перезавантаження системи, відключивши клеми акумулятора, або замінити механізм.
61 Напруга в котушці запалювання надмірно висока або занадто низька.
Диагностика авто Honda при помощи специального ПО
Діагностика авто Honda за допомогою спеціального ПО

Якщо ви виявили і ліквідували поломку, вам потрібно обнулити блок ABS. Для цього:

 1. Запалювання автомобіля Honda необхідно вимкнути.
 2. Далі, замкнути перемичкою ті ж роз'єми, які ви замикали для діагностики.
 3. Тепер слід натиснути педаль гальма і тримати ногу в такому положенні.
 4. Коли педаль гальма затиснута, вам потрібно прокрутити ключ в запалюванні на два оберти. У тому випадку, якщо ви все зробили вірно, значок ABS на панелі приладів згасне через кілька секундочок.
 5. Коли лампа ABS згасла, гальма потрібно відпустити. Зверніть увагу, лампочка знову повинна загорітися через 4 сек.
 6. Коли лампа запалилася, вам знову потрібно натиснути гальма і утримувати її якийсь час. Через 4 сек. лампа на панелі приладів повинна відключитися. Коли це сталося, можна відпустити педаль. Знову через 4 сек. лампа ABS моргне кілька разів — в цей момент коди помилок будуть стерті з пам'яті бортового комп'ютера.
 7. Після цього потрібно вимкнути запалювання і витягнути перемичку з діагностичної роз'єму.

Врахуйте, якщо послідовність дій не буде дотримана, коди несправностей залишаться в пам'яті.

Відео «Діагностика Honda Accord своїми силами»

В цьому відео показано діагностика Honda своїми руками.


Коментарі та відгуки

 • Віктор

  Дякую за розшифровку, я в інтернеті знаходив тільки оригінальне опис на английском.///392

 • natachanel88@mail.ru

  Помогите расшифровать 2 ошибки : 37-14 APP датчик A-B correlation и вторая ошибка 8301. При движение,пропадает педаль газа,толчки,авто как будто «захлебывается» на панели загорается вса,чек ,воск знак. Далее остается чек. Машину с трудом разгоняется! Через несколько часов чек пропадает! Потом снова ситуация повторяется! Что менять, в чем проблема, в чем поломка подскажите? Можно ли так ездить?

 • Димитрій

  Підпис під фото з помилкою:
  Замикання першого і четвертого контактів.
  насправді: Замикання четвертого та дев'ятого контактів.

  • Адміністратор

   Спасибі, Дмитре, за уважність! Виправили!

 • Сергій

  «Коли педаль гальма затиснута, вам потрібно прокрутити ключ у замку запалювання на два оберти.» (з)
  Це, вибачте, як? :)

  • Спеціаліст av-to.info

   Це означає, що потрібно затиснути педаль гальма, вставити ключ запалювання і прокрутити його на два оберти :)

   • Олександр

    Ви добре подумали?!

 • Євген

  Всім привіт! Підкажіть: чек 7 коротких, абс 8 довгих 1 короткий, eps 2 довгих 1 короткий. Заздалегідь спасибі! Автомобіль Хонда Торнео.

  • Спеціаліст av-to.info

   Привіт, на Ваше запитання ми відповіли через форму зворотного зв'язку. Відповідь було надіслано на електронну скриньку, перевірте, будь ласка, пошту.

 • Михайло

  Доброго дня, підкажіть, зчитую коди виходить 65 і 92. Може таке бути? Перевірив кілька разів.

  • Спеціаліст av-to.info

   Може. Спробуйте зробити діагностику з комп'ютером.

 • Kladr Gnivc

  Якщо ваш автомобіль фірми Nissan має електронне управління автоматичною коробкою передач, то для прочитання на панелі приладів кодів несправностей необхідно включити режим самодіагностики. В залежності від того, як укомплектований ваш автомобіль, для цього треба виконати одну з трьох послідовностей дій.

 • Федір

  Чек 7 разів коротких спалахів….. d4 9 коротких 2 довгих і 6 коротких тобто виходить 9-26 напевно… Хто підкаже, що це????

 • Медер

  У мене загорівся чек,при самодіагностики виходить 15 довгих і 5 коротких спалахів, що це означає? Авто Инспаер 2003р. Заздалегідь спасибі!

 • anatol.moiseen

  Привіт! Зняв помилки сканером ЕЛМ: помилка Р1768 означає несправність соленоїда Ст. Замінив спарений соленоїд спереду коробки. Де шукати причину? Хонда Стрім 2001р. АКПП, марка MRPA.

 • Андрій

  Привіт! Код помилки P1351, машина Хонда Сіті 2003 р. Що це таке?

  • Анонім

   Прошу вибачення — помилка Р1359!

   • Спеціаліст av-to.info

    Привіт. Код цієї помилки означає, що відключений датчик положення коленвала або він вийшов з ладу. Вам потрібно перевірити працездатність цього контролера і якість його підключення. Якщо датчик робочий, то можливо, проблема криється в окисленні контакту на штекері або обриві проводки. Якщо ж з електричного кола все в порядку, то сам датчик потрібно буде замінити.

 • Олександр

  На Хонді CRV 2002 року вип. двигун 2,2 виявили помилку Р 0845 і Р 1166. Спалахує зелена лампочка індикатора D і чек. Хотілося дізнатися, що це означає.

  • Спеціаліст av-to.info

   Р1166 — відсутність сигналу з лямбда-зонда. Потрібно перевірити якість підключення кисневого датчика, якщо є необхідність — зачистити контакти на роз'ємі, може бути, проблема криється в обриві проводки. Якщо ці дії не допомогли, поміняйте лямбда-зонд.
   Р0845 — дослівно перекладається як несправність датчика тиск трансмісійної рідини в клапані В — сигнал відсутній або перевищено, Сам датчик знаходиться всередині коробки передач, він також міг вийти з ладу.

 • Сергій

  Прошу допомоги. Хонда Аккорд 5 93 р. в. Періодично при включенні запалювання починає моргати, спорт режим, машина не заводиться, приблизно через 7-10 хв. все нормально. Робив самодіагностику, s моргає 1 довгий 2 коротких 8 коротких.

  • Oleg-71

   1 довгий, 2 коротких — несправність клапана ІГОР.
   8 довгих — несправність датчика ВМТ стоїть у трамблері.
   Була така ж несправність, замінив трамблер — проблема пішла.

  • Oleg-71

   Треба пропаяти реле MAIN, з-за нього такі ж помилки і проблеми.

 • Ichigo

  Привіт. Підкажіть, пжл, Хонда Степ РФ-3. При їзді час від часу починає блимати (D) на панелі приладів, при цьому автомат не смикає і не штовхає, перемикання норм 4 швидкості. Заглушу двигун, заведу — миготіння пропадають! Поїхав на діагностику. Результат (Р1739 — відмова датчика тиску на 3-ій передачі). Підкажіть, де він знаходиться, і чи зможу я змінити його самостійно?

  • Спеціаліст av-to.info

   Привіт. Замінити самостійно можна будь-який датчик, якщо у вас вистачить досвіду і терпіння. На жаль, точно сказати, де знаходиться датчик тиску масла на третій передачі, ми не можемо, оскільки жодного разу не стикалися із заміною цього пристрою в автомобілях Хонда Степ.Нам доводилося міняти такий датчик на Акорді з автоматичною коробкою передач, в цьому випадку для отримання доступу до датчика необхідно зняти акумулятор, потім металеву площадку, на якій він встановлений, а також повітряний фільтр. Якщо він розташований в вашому автомобілі в аналогічному місці, то після зняття майданчики ви його побачите відразу, він розташований відразу під АКБ. Для заміни пристрій треба буде лише викрутити і вкрутити нову. Більш точну інформацію про розташування датчика ви можете дізнатися в сервісній книжці або на СТО, де робили комп'ютерну діагностику.