Запалювання Вольво С80: причини виходу з ладу та методи вирішення проблеми

Привіт! У мене Volvo S80 2.8 л Т6 1999 р. Заводиться з 3-8 рази. Зняли паливну рампу, при роботі стартера впорскування палива з форсунок відбувається переривчасто, одночасно всі форсунки не працюють, одна і та ж форсунка подає паливо, то ні. У чому причина? (Олександр)

Добрий день, Олександр. Якщо вірити всім симптомів, то, швидше за все, проблема полягає у виході з ладу або забруднення деталей. Що ж служить причиною цього — розберемося нижче.

Які причини поломки?

На сьогоднішній день для виробництва форсунок використовується допуск 1 мкм, в результаті чого ці елементи можуть витримати до мільярда робочих циклів. Мабуть, основною причиною, по якій форсунки виходять з ладу, є їх забруднення. Навіть незважаючи на те, що усередині конструкції встановлені фільтри, сміття все ж потрапляє всередину, оскільки в паливі у будь-якому випадку присутні важкі хімічні компоненти.

Найбільше система забруднюється тоді, коли двигун глушиться. В цей час форсунка гріється від мотора, що провокує збільшення температури її корпусу. В результаті легкі хімічні елементи палива починають випаровуватися, а більш важкі — осідати, що стає причиною зниження рівня перерізу в каналі калібрування. Оскільки компоненти досить брудні, вони перешкоджають появі паливної суміші, відповідно, значно знижується продуктивність роботи бензонасоса.

Загрязненные форсунки двигателя
Забруднені форсунки двигуна

Як очистити форсунки?

Є два методу:

  • очищення без зняття з ДВЗ;
  • очищення за допомогою спеціалізованого устаткування зі зніманням деталей.

При першому способі можна очистити не тільки самі деталі, але і рампу, а також впускний і запірний клапан і т. д. Технологія досить проста — заливається спеціальний засіб, який в ході експлуатації автомобіля очищає форсунки. Як стверджують професіонали, це актуально тоді, коли деталі досить нові.

Що стосується другого способу, то він є більш ефективним порівняно з першим. Однак цей метод обійдеться дорожче автовласникові. Тим не менш, вже давно доведено, що при постійному використанні якісних засобів для промивання ви зможете значно збільшити ресурс роботи деталей. Але це актуально тільки в тому випадку, якщо ваш автомобіль не особливо старий, тобто промивання краще використовувати як профілактику. Але якщо форсунки вже почали виходити з ладу, то вам не залишається робити нічого іншого, як змінювати їх.

Відео «Промивання розпилювачів в домашніх умовах»

Детальніше про те, як вдома зробити стенд для промивання елементів, дивіться на відео.


Коментарі та відгуки