Замкнула проводка, що робити?

Добрий день! Замкнули туманки, після чого перестала працювати пічка. На запобіжник струм не йде. Допоможіть, будь ласка, розібратися! (Сергій)

Сергій, добрий день. Було б зрозуміло, якби ви залишили якісь дані про своєму транспортному засобі. Спробуємо вам допомогти рекомендаціями щодо вирішення проблеми.

Що робити в цьому випадку?

Ви впевнені, що протитуманні фари вийшли з ладу з причини КЗ? При короткому замиканні в автомобілі в будь-якому випадку щось згорає — запобіжник або блоку, або провід, або автомобіль. Якщо ви впевнені, що це КЗ, то, швидше за все, ваш розплавилися і зімкнулися проводу, є ймовірність на ділянці від протитуманних фар до блоку. В першу чергу ми рекомендуємо провести діагностику безпосередньо цього дроту.

Цифровой мультиметр для проверки состояния цепи
Цифровий мультиметр для перевірки стану ланцюга

Демонтувавши протитуманні фари, якщо сталося КЗ, на них, найімовірніше, будуть видні сліди замикання. Уважно оцініть візуально їх стан — чи є сліди подгорелостей. Якщо візуально все в порядку, то слід перевірити працездатність цих фар поза транспортного засобу. Зверніться за допомогою до фахівців або спробуйте перевірити самостійно. Як варіант — віднесіть ліхтарі в магазин, де купували, і скажіть, що вимагаєте повернути за них гроші. Продавці швидко перевірять ПФ і вам винесуть свій вердикт.

Діагностика на предмет замикання ланцюга здійснюється за допомогою цифрового мультиметра. При виявленні будь-яких ознак короткого замикання необхідно точно визначити ділянку, де воно відбулося. У вашому випадку, в першу чергу, приділяєте увагу ділянки ланцюга від фар. Найімовірніше, якщо КЗ дійсно має місце, дроти будуть розплавленими і обуглившимися. Щоб вирішити проблему, вам необхідно провести їх заміну. Однак перед тим, як встановити нові «противотуманки», ви повинні ретельно перевірити ланцюг, щоб подібна проблема не сталася в подальшому.

Не купуйте дешеву оптику, у тому числі «противотуманки». Китайська продукція все частіше стає причиною не тільки КЗ, але й інших проблем. Те ж саме стосується і замінних проводів — не купуйте дешеві, щоб не зіткнутися з новими неприємностями. У випадку з запобіжниками, використовуйте деталі тільки з однаковим номіналом. Якщо ви не володієте навичками діагностики електроланцюга автомобіля , попросіть допомоги у електрика.

Відео «Заміна проводки»

Детальніше про те, як своїми силами здійснити заміну вигорілої електроланцюга в автомобілі — дивіться на відео (автор відео — Форум Школа).


Коментарі та відгуки