Заміна свічок запалювання та олії для Мітсубісі Аутлендер: що повинен знати автовласник?

Привіт. У мене Аутландер три, двигун 2,4 з варіатором 2014 року випуску. Буду робити ТО 30 тис; в карті написано, що свічки запалювання звичайні змінюються через 30 тис, а іридієві — через 60. Як дізнатися про ТЕ, які у мене свічки? 2. У розрахунок майбутнього сервіс вніс пункт «Масло CVT. Заміна» — в карті ТО значиться 75 тис для цієї операції. Сервіс або я помилився? (Юрій)

Доброго Дня, Юрій. Загалом нам все зрозуміло, зараз ми спробуємо вам допомогти.

Як відрізнити звичайні свічки від іридієвих?

Звичайні традиційні свічки запалювання (далі — СЗ) являють собою деталі, призначені для запалення горючої суміші для поштовху поршнів агрегату. Згодом поршні штовхають колінвал для того, щоб транспортний засіб почало рух. У свою чергу, іридієві СЗ являють собою аналогічне пристосування, однак вони виробляються з використанням спеціального металу — іридію.

Також слід зазначити, що основною характеристикою даного металу є висока міцність і температура плавлення. Відповідно, саме в результаті цього иридиевый електрод дозволяє багато в чому збільшити ресурс експлуатації безпосередньо СЗ. Крім того, такі пристрої мають і різну форму, зокрема, в них бічний електрод є клиновидним, а центральний набагато більше за діаметром, ніж у традиційних СЗ. Саме в результаті цього і дозволяється досягти більш потужного іскроутворення. За твердженням фахівців, ще однією перевагою іридію є те, що дані свічки дозволяють забезпечити більш стабільну роботу мотора, а також кращий запуск ДВС в морози.

Так выглядит иридиевая свеча
Так виглядає іридієва свічка

Що стосується безпосередньо відмінностей між цими пристроями:

  • традиційні ВЗ — це елементи, необхідні для займання паливно-повітряної суміші в агрегаті для можливості початку руху;
  • іридієві компоненти виготовляються із застосуванням відповідного металу;
  • останні СЗ можуть відпрацювати набагато більший ресурс експлуатації;
  • також вони дають можливість забезпечити стабільну роботу мотора і його легкий старт в зимовий час року;
  • вартість більш потужних пристроїв значно вище.

Що стосується заміни трансмісійної рідини в вариаторной коробці передач, то переживати вам не про що. Якщо виробник вказав інтервал заміни в 75 тисяч км пробігу, то так воно і є. У цьому випадку все залежить від самого агрегату. Приміром, деякі варіатори вимагають заміни робочої мастильної рідини вже через 40 тис. км пробігу, інші можуть працювати на такому маслі до 250 тисяч км. Так що якщо в документі вказано пробіг 75 тисяч км, то ми рекомендуємо провести заміну масла в зазначений термін.

Відео «Заміна фільтрів АКПП»

Детальніше про те, як на автоматичній трансмісії поміняти фільтри, дивіться на відео.


Коментарі та відгуки