Заміна масла в МКПП Кіа Ріо: коли, навіщо і скільки?

Доброго часу доби! У мене Кіа Ріо 2010 р, пробіг — 100 000. Треба міняти масло в МКПП ? (Саша)

Саша, добрий день. Ми вивчили ваш питання і хочемо дати кілька порад по заміні рідини в коробці передач.

Що потрібно знати про заміну мастила в Кіа Ріо?

З технічного мануали до вашого транспортного засобу рідина в МКПП заливається на весь ресурс служби авто, тобто його заміна, як вважає виробник, не потрібна. Однак будь-витратний матеріал, як показує практика, з часом втратить свої характеристики. Тому заміна мастила в агрегаті повинна проводиться не рідше, ніж кожні 90 тисяч км пробігу. Тобто у вашому випадку вже пора провести заміну мастила.

Що стосується безпосередньо вибору витратного матеріалу, то в Кіа Ріо рекомендується заливати «синтетику», що відповідає допускам SAE 75W/85 або 75/90 по API GL-4. Для того, щоб забезпечити найбільш ефективні характеристики експлуатації, ми радимо використовувати трансмісійне рідина концерну Хендай.

Оригинальное трансмиссионное масло для автомобиля Киа Рио
Оригінальне трансмісійне масло для автомобіля Кіа Ріо

Що стосується безпосередньо заміни витратного матеріалу, то процес описаний нижче.

Зміну мастила рекомендується здійснювати після короткої поїздки, щоб рідина розтеклася по системі і швидше вийшла з неї:

  1. Спочатку потрібно знайти пробку заливного отвору, вона розташована в передній частині агрегату.
  2. Після цього за допомогою гайкового ключа вам треба викрутити кришку контрольного отвору, але не повністю, а де-то наполовину. Якщо рівень масла в системі нормальний, то рідина буде виходити оперативно, тому відразу ж підставте тару для збору «відпрацювання». Коли основна частина відпрацьованого речовини вже злилася, можна викрутити пробку повністю. Потім викрутити і кришку зливу.
  3. Оскільки ця заміна рідини є першою для вашого авто, ми не будемо описувати процедуру промивання коробки передач. Але в подальшому промивку все ж краще робити, тим більше, якщо ви не завжди користуєтеся одним і тим же маслом. Коли вся стара мастило вийшла, слід закрутити зливну кришку.
  4. Новий витратний матеріал заливається через відповідну горловину, але зробити це не так легко, як може здатися на перший погляд. Тому вам знадобиться шприц або лійка, через який ви будете заливати мастило в систему. Заливну горловину перед використання потрібно очистити від бруду.

Відео «Як поміняти ТМ Кіа Ріо»

Детальніше про заміни трансмісійної оливи дивіться на відео (автор -Дмитро Капранов).


Коментарі та відгуки