Заміна мастила трансмісії в Хонда Акорд: що потрібно знати автовласникові?

Привіт! У мене Хонда Акорд 2002 року, коробка на гарячу починає смикати. Компом перевірили на помилки — показало датчик діапазону, замикання ланцюга вибору передач, порушення перемикання 2-3 передачі, помилки скинули — машина поїхала добре. На коробці почистили саленоиды, на одному сітка на половину була забита, почистили маслоуровень, горілого запаху, прозоре. Як купили машину в 15 році, масло в коробці не міняли. Підкажіть, що робити далі. Спасибі. (Євген)

Добрий день, Євген. Трансмісія — це дуже складний і чутливий агрегат, тому ви правильно зробили, що справили очищення соленоїдів. Часто саме вони стають причиною некоректної роботи коробки передач. Якщо трансмісійна рідина жодного разу не змінювалася за весь період експлуатації транспортного засобу, робочу мастило все ж необхідно замінити. При цьому можна використовувати будь-яку рідину, слід віддати перевагу оригіналу.

Як поміняти масло в АКПП?

Смазка для коробок передач Хонда
Мастило для коробок передач Хонда

Використовуйте змазку ATF DW-1 або Z1 — це оригінальна рідина, розроблена спеціально для Хонди.

  1. Прогрійте двигун, але не до робочої температури. Потрібно знайти «золоту середину», щоб масло було не надто гаряче, але й не холодна, щоб воно могло нормально стекти з системи.
  2. Залізьте під днище і викрутіть гвинт, що закриває зливний отвір. Під нього заздалегідь підставте ємність, в яку зіллється відпрацювала змазка. Зазвичай гвинт відкривається за допомогою чотиригранника, тому інструмент приготуйте заздалегідь. Тут же бажано підготувати каністру, на якій є відмітки літражу. Вам необхідно заміряти, скільки відпрацювання ви вилили, щоб точно знати, скільки нової мастила необхідно заливати.
  3. Витягніть щуп для перевірки і викрутіть пробку, почекайте, поки відпрацювання повністю не вийде з трансмісії. Щуп краще витягти, щоб рідина не розбризкувався при зливі з коробки. Зібравши відпрацювання, зафіксуйте точну кількість рідини.
  4. Потім залізьте під днище і зробіть діагностику ущільнювальної шайби зливного отвору. Якщо її стан плачевний, шайбу треба змінити, інакше ви зіткнетеся з проблемою витоку масла. Пробку необхідно встановити на місце, але сильно її не закручуйте, щоб запобігти появі тріщин.
  5. Потім використовуйте шланг — один кінець встановіть отвір для перевірки рівня. У другій вставити лійку, через яку ви будете лити нове масло. Залийте рівно стільки ж, скільки у вас вийшло з системи.
  6. Заведіть мотор, по черзі включіть всі режими на коробці передач, потім заглушіть двигун. Ще раз перевірте рівень рідини в системі трансмісії. Бажано рівень мастила перевірити ще раз, через 10-20 кілометрів пробігу.

Відео «Honda Accord Заміна масла»

Секрети заміни масла представлені на цьому відео (автор відео — Auto Fix Info).


Коментарі та відгуки