Особливості і заміна масла в АКПП Фольксваген Тігуан

Привіт! Хочу поміняти масло в АКПП. WV Tiguan 2.0 TDI (140л.з). і муфти HALDEX. Є питання. (Олександр)

Доброго часу доби, Олександр, ми коротко розповімо вам, яке трансмісійне масло (ТМ) вам потрібно і як його поміняти.

Заміна ТМ в АКПП Тігуан

В сервісних книжках зазвичай пишуть, що ресурс роботи мастильної рідини в системі трансмісії дорівнює терміну роботи автомобіля в цілому, тому міняти витратний матеріал не потрібно. Однак при заміні ТМ на нове ви сприяєте збільшенню терміну служби коробки передач.

Якщо ви вирішили взятися за це, то повинні розуміти, що процедура досить трудомістка і нелегка, тому підготуйте все, що вам може знадобитися, а саме:

 • оригінальне ТМ (стандарт G 055 025);
 • нову ущільнювальну гумку піддона коробки передач;
 • фільтруючий елемент системи трансмісії (бажано міняти в комплекті);
 • гумку зливного отвору;
 • великий шприц (будівельний або ветеринарний) зі шлангом.
Оригинальное ТМ для АКПП Фольксваген Тигуан
Оригінальне ТМ для АКПП Фольксваген Тігуан

Перед тим, як приступити до процесу, слід прогріти автомобіль, щоб масло добре розігрілися. Може знадобитися близько години їзди при активації всіх режимів коробки передач, щоб ТМ пройшло по всій системі.

Потім заженете авто на естакаду і зачекайте кілька хвилин, щоб ТМ охололо:

 1. За допомогою шестикутника на 5 вам необхідно викрутити кришку слива, так вийде перша порція мастила.
 2. Використовуючи цей же шестигранник, потрібно викрутити і пробку заливного отвору і також зливаємо відпрацьований матеріал (повинно вийти близько 4 л).
 3. Потім необхідно відкрутити гвинти піддона коробки передач і демонтувати його. При цьому будьте обережні, оскільки після його зняття ТМ буде капати від усюди.
 4. Після цього необхідно прочистити піддон, а також приділити увагу магнітів.
 5. Далі, використовуючи гайкові ключі, викрутіть гвинти, на яких тримається масляний фільтр, після чого демонтуйте сам елемент. При необхідності треба поміняти, але ми рекомендуємо зробити це в будь-якому випадку.
 6. Змінюєте прокладку піддону і встановлюєте його на місце, попередньо змастивши гумку маслом. Після установки піддону монтуєте заливну кришку.
 7. Потім приступаємо до найскладніших аспектів — новий ТМ необхідно залити в коробку, використовуючи шприц з трубкою. Після цього мотор потрібно запустити а включити по черзі кожен режим роботи коробки. На кожному режимі потрібно зупинитися на 2-3 хвилини, щоб ТМ змогло пройти по системі.
 8. Після цього перевіряється рівень, видаткова рідина при необхідності додається. Закрутіть пробку і катайтеся на здоров'я.

Відео «Нюанси заміни ТМ в АКПП»

Нюанси заміни рідини автоматичної трансмісії наведено на відео.


Коментарі та відгуки

 • Ольга

  Привіт! Хочу поміняти масло в АКПП. WV Tiguan 2.0 TDI (140л.з). Питання такої скільки літрів олії для заміни мені потрібно купити?