Залипання і блокування важеля КПП Хендай Соляріс

Привіт! Причина в коробці передач Хендай Соляріс — залипає і не витягується ручка перемикання на першій і задній передачі, при повільному пересуванні, при парковці або виїзді зі стоянки. В чому ж може бути причина? Прокачував, от думаю міняти гальмівну рідину, але яку заливати? Кажуть, у циліндрі зчеплення є пластинка, яка створює повільне сватывание. Машина 2013 року. Підкажіть, що робити! На сервісі говорять знімати коробку, дивитися, але за мій рахунок або поки так не зламається, бо гарантія ще кілька місяців залишилася. Допоможіть! (Руслан)

Привіт, Руслан. Вам дуже не пощастило, якщо на машині віком три роки почалися проблеми з коробкою передач. Ми постараємося дати слушні рекомендації щодо вирішення цієї проблеми.

Що робити, якщо блокується важіль КПП?

Причин тому може бути декілька. Це може бути вихід з ладу певних компонентів агрегату, так і банальна причина — недолік трансмісійної рідини. Щодо відпрацювання її ресурсу експлуатації ми говорити не будемо, оскільки автомобіль досить новий. Але цілком може бути і таке, що в системі недолік олії. Це може бути обумовлено витоком витратного матеріалу, тому в першу чергу необхідно залізти під днище авто і перевірити КПП на наявність витоків.

Що стосується гальмівної рідини, то вона навряд чи якось вплине на рішення даної несправності. Зрозуміло, ви можете її змінити. Що стосується заміни, то в принципі підійде будь-яка «тормозуха», головне, щоб вона була не контрафактною і не підробленою, тобто не особливо дешевою. Але її заміна вам навряд чи допоможе.

Селектор механической КПП
Селектор механічною КПП

Пластику в циліндрі зчеплення дійсно є, вона також може вплинути на перемикання швидкостей селектором коробки передач. Але лізти в зчеплення має сенс тільки в тому випадку, якщо проблеми з перемиканням всіх без винятку передач. Хоча, як нам здається, проблема полягає не в цьому. Вихід з ладу одного елемента агрегату може стати причиною некоректної включення передач, тому перше, що вам потрібно зробити — це зробити діагностику КПП. Насправді в сервісі вам сказали правду — як же ще ви зможете визначити поломку деталі без демонтажу агрегату?

Але для початку можна просто здійснити його діагностику. Вам знадобиться ноутбук з діагностичним кабелем і встановленою програмою для перевірки авто. Комп'ютер слід підключити до діагностичного роз'єму і почати процедуру перевірки програмою. Утиліта видасть на екран коди несправностей, які потрібно буде розшифрувати, щоб отримати дані про можливі поломки. Тільки за підсумком ви зможете зробити якісь більш-менш точні висновки про стан коробки передач в цілому.

Відео «Як поміняти сальник приводу на коробці передач Соляріс»

Один з варіантів вирішення проблеми — заміна сальника приводу на КПП Соляріс.


Коментарі та відгуки