Лого av-to.info
Консультация со специалистом

Що робити, якщо закипає антифриз в розширювальному бачку?

Здравствуйте! Після зупинки двигуна на автомашині Газель (двигун марки УМЗ-4216), закипає антифриз в розширювальному бачку. Температура по датчику 80-85 градусів, вентилятор не включається, термостат в справному стані, грубка обігрівача працює не в повну міру. (Валерій)

Привіт Валерій. Проблема, яка трапилася з вашим транспортним засобом, нам знайома. Чи не хочемо вас засмучувати, але причина цього серйозна.

Що сталося?

У мене є особистий досвід вирішення такої проблеми. Одного разу я помітив, що антифриз вирує в бачку (ВАЗ 2109). Чи не закипає, а саме вирує, адже ви ж розумієте, що він не може кипіти при температурі 85 градусів. При цьому двигун поводився дуже погано - троил, постійно падала потужність, про їзду в гору і мови бути не могло.

Прокладка отработавшая свой срок и подлежащая замене
Прокладка відпрацювала свій термін і підлягає заміні

Спочатку грішив на термостат, але його заміна, як ви розумієте, не принесла результатів. Наступним етапом була заміна видаткової рідини, так як видимих ​​причин цієї несправності виявлено не було. Це рішення теж не стало актуальним. Потім я звернув увагу на дим з вихлопної труби - він був занадто білим і дуже густим, навіть як для зимового морозу. Якщо з вашим авто те ж саме, то це повинно вас насторожити.

Все підозри на те, що пробита прокладка головки блоку циліндрів, на жаль, підтвердилися. В цьому випадку холодоагент буде саме вирувати, а не кипіти, при цьому температура датчика буде нормальною. Перевірити це простіше простого - необхідно викрутити все по черзі свічки і оцінити їх - якщо прокладка дійсно пробита, то хоча б одна зі свічок, якщо не все, будуть залиті антифризом. Ви зможете це дізнатися, перевіривши рідина на смак (без жартів) - у холодоагенту солодкуватий присмак, але ковтати його не можна, потрібно покласти на мову і сплюнути.

Голосування

Чи стикалися ви з необхідністю заміни прокладки ГБЦ?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Якщо дійсно проблема в цьому, то прокладку необхідно змінювати. Також можу сказати, що причина несправності може полягати в тріщині ГБЦ - якщо вихлопні гази потрапляють в двигун через тріщину, охолоджуюча рідина буде вирувати. У будь-якому випадку, демонтаж ГБЦ з наступною заміною прокладки неминучий, адже ви ж розумієте, що при знятті головки старе ущільнення ну ніяк не можна ставити. Набагато рідше ця поломка є наслідком неякісної або відпрацювала свій ресурс експлуатації охолоджувальної рідини. Такий варіант малоймовірний, але і виключати його не можна. Ще одним малоймовірним варіантом можна назвати несправність самої кришки розширювального бачка - іноді, якщо гумка кришки пропускає повітря, ОЖ також може вирувати.

Сподіваємося, наша порада допоможе вирішити вашу проблему. Удачі!

Відео «Ознаки пробитою прокладки ГБЦ»

Про докладних ознаках пробитою прокладки ГБЦ ви можете дізнатися нижче. || |