Що робити, якщо закипає антифриз в розширювальному бачку?

Привіт! Після зупинки двигуна на автомобілі Газель (двигун марки УМЗ-4216), закипає антифриз в розширювальному бачку. Температура по датчику 80-85 градусів, вентилятор не включається, термостат в справному стані, пічка опалення працює не в повну міру. (Валерій)

Доброго Дня, Валерій. Проблема, яка трапилася з вашим транспортним засобом, нам знайома. Не хочемо вас засмучувати, але причина цього серйозна.

Що сталося?

У мене є особистий досвід вирішення такої проблеми. Одного разу я помітив, що антифриз вирує в бачку (ВАЗ 2109). Не закипає, а саме вирує, адже ви ж розумієте, що він не може кипіти при температурі 85 градусів. При цьому двигун вів себе дуже погано — троїл, постійно падала потужність, про їзді в гору і мови бути не могло.

Прокладка отработавшая свой срок и подлежащая замене
Прокладка відпрацювала свій термін і підлягає заміні

Спочатку грішив на термостат, але його заміна, як ви розумієте, не принесла результатів. Наступним етапом була заміна видаткової рідини, так як видимих причин цієї несправності виявлено не було. Це рішення також не стало актуальним. Потім я звернув увагу на дим з вихлопної труби — він був занадто білим і дуже густим, навіть як для зимового морозу. Якщо з вашим авто те ж саме, то це повинно вас насторожити.

Всі підозри на те, що пробита прокладка головки блоку циліндрів, на жаль, підтвердилися. У цьому випадку холодоагент буде саме вирувати, а не кипіти, при цьому температура датчика буде нормальною. Перевірити це простіше простого — необхідно викрутити всі по черзі свічки і оцінити їх — якщо прокладка дійсно пробита, то хоча б одна зі свічок, якщо не все, будуть залиті антифризом. Ви зможете дізнатись, перевіривши рідина на смак (без жартів) — у холодоагенту солодкуватий присмак, але ковтати його не можна, слід покласти на язик і сплюнути.

Голосування

Стикалися ви з необхідністю заміни прокладки ГБЦ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Якщо дійсно проблема у цьому, то прокладку необхідно змінювати. Також можу сказати, що причина несправності може полягати в тріщині ГБЦ — якщо вихлопні гази потрапляють в двигун через тріщину, охолоджуюча рідина буде вирувати. У будь-якому випадку, демонтаж ГБЦ з подальшою заміною прокладки неминучий, адже ви ж розумієте, що при знятті головки старе ущільнення ну ніяк не можна ставити. Набагато рідше ця поломка є наслідком неякісної або відпрацювала свій ресурс експлуатації охолоджуючої рідини. Такий варіант малоймовірний, але і виключати його не можна. Ще одним ймовірним варіантом можна назвати несправність самої кришки розширювального бачка — іноді, якщо гумка кришки пропускає повітря, ОЖ також може вирувати.

Сподіваємося, наша порада допоможе вирішити вашу проблему. Удачі!

Відео «Ознаки пробитою прокладки ГБЦ»

докладних ознаках пробитою прокладки ГБЦ ви можете дізнатися нижче.


Коментарі та відгуки

  • Сергій

    Вихлопні гази злегка білого кольору, антифриз вирує, двигун перегрівається, вентилятор на радіаторі не включається, робота двигуна як би злегка подтраивает, низ радіатора холодніше верхній частині радіатора.

    • Спеціаліст av-to.info

      За всіма ознаками — це пробита прокладка головки блоку. Подивіться на сам антифриз — чи є в ньому жирні сліди масла чи ні. Також перевірте свічки запалювання — якщо пробита прокладка ГБЦ, їх може заливати антифризом, в цьому випадку свічки будуть мокрими, якщо ви спробуйте на мову рідину і зрозумієте, що вона солодка (ковтати не можна, просто краплю на мову), то це говорить про наявність охолоджувальної рідини в олії.