Що робити, якщо рульове колесо вібрує при їзді?

Доброго часу доби! Невелике коливання керма вліво і вправо до 40 км/ч. При швидкості понад 40 км/год стає менше. Що робити? (Олег)

Добрий день, Олег. Вібрація керма — це серйозний момент, вирішення якого необхідно приділити увагу. Тому ви правильно зробили, що вирішили проконсультуватися з цього приводу.

Чому вібрує рульове колесо?

Биття і вібрація може відбуватися як на високій швидкості, так і на порівняно невеликий. Іноді коливання, як у вашому випадку, закінчується на швидкості 40 км/год, а іноді воно тільки починається після розгону від 100-120 км/год, Але відразу ж слід зазначити, що незалежно від швидкісного бар'єру, вібрування рульового колеса — це проблема, яку необхідно вирішувати. Отже, з чим же це може бути пов'язано?

Рулевая тяга транспортного средства
Рульова тяга транспортного засобу
  1. Виникли дефекти колісного диска або ж ушкодилася його геометрія. Це може статися внаслідок заводського браку, регулярної їзді по бездоріжжю і величезним ямах. Крім того, причиною може служити і звичайна шишка на покришці, іноді це проявляється в результаті «кувалдового ремонту». Виявити причини та ліквідувати їх ви зможете тільки на шиномонтажі. Для цього буде потрібно використання спеціалізованого обладнання.
  2. На практиці ми часто стикаємося з тим, що коливання рульового колеса на невеликій швидкості відбувається в результаті з'явилися несправностей у роботі підвіски або рульової системи. Тяга може бути втрачена з різних причин. Коли ви будете ремонтувати підвіску, необхідно пам'ятати про те, що періодично слід змінювати і рульовий наконечник.
  3. Можливо, необхідно провести балансування коліс, або ж вона була зроблена непрофесіоналами. Краще скористатися послугами шиномонтажу зі спеціалізованим обладнанням (стендом).
  4. Якщо до внутрішньої сторони диска прилипла бруд або сміття, це може відбитися на вибрировании керма. Як правило, такі проблеми виникають у автолюбителів у міжсезонний період. Якщо бруд замерзне, то це цілком може позначитися на русі.
  5. Іноді вітчизняні автовласники, тюнингуя свій транспортний засіб, ставлять диски, які по факту не відповідають стандартним характеристикам маточини. Такий ремонт може призвести до коливання.

При відсутності досвіду у вирішенні таких несправностей рекомендуємо звернутися до майстрів, щоб не погіршити ситуацію.

Відео «Ремонт рульової рейки автомобіля Фольксваген»

Про те, як зробити ремонт рульової рейки в домашніх умовах на прикладі автомобіля Фольксваген Пасат, дивіться на відео нижче.


Коментарі та відгуки