Тонкощі управління коробкою передач автомобіля КамАЗ

Добрий день! Долучилися кілька передач на КамАЗ 6520, як вимкнути самостійно без зняття КПП? (Вася)

Добрий день, Василь. На жаль, з ремонтом Камазів ми стикаємося рідко, тому рекомендацій щодо вирішення вашої проблеми ми дати не можемо. Якщо у вас виникли несправності, пов'язані з трансмісією, то їх слід вирішувати шляхом демонтажу коробки передач. Далі ми дамо декілька порад з експлуатації транспортного засобу, щоб в майбутньому у вас не виникло подібних проблем з КПП.

Експлуатація КамАЗ

Щоб запобігти виникненню несправностей, пов'язаних з роботою трансмісії, перемикати режими КПП потрібно виключно з повністю вичавленим зчепленням. Наприклад, якщо вам потрібно переключити верхню швидкість на нижню Н або навпаки, то слід опустити вниз або підняти вгору важіль коробки і вичавити зчеплення. Потім близько 1 сек почекайте і відпустіть педаль, тільки після цих дій передача нормально включиться. Також зверніть увагу на те, що педаль повинні бути вичавлена різко і до самого упору. Щоб правильно вибрати момент, коли перемикання режимів буде найбільш оптимальним, слід орієнтуватися на кількість оборотів.

Схема переключения скоростей на авто
Схема перемикання швидкостей на авто

Щоб досягти економічності при їзді, рекомендуємо дотримуватися деякі правила:

  1. При розгоні по рівному дорожньому полотну кількість оборотів має бути не більше 2 300, якщо мова йде про проміжних передачах. Потім необхідних для перемикання режимів їзди даний показник повинен бути не більше 2 000.
  2. В тому випадку, коли ви движитесь з високою швидкістю, наприклад, по трасі, необхідно здійснювати перемикання на верхню швидкість коробки. Однак пам'ятайте про те, що при обертанні вала з частотою понад 2 200 оборотів в хвилину режим ДВС буде зовсім неекономним.
  3. Коли ви рухаєтеся в гору або їдете по бездоріжжю, кількість обертів двигуна повинно відповідати номінальним. При подальшому перемиканні швидкостей число оборотів має бути не більше 2 тисяч в хвилину.
  4. При розгоні в гору або з гори, а також по рівній дорозі, кількість обертань при роботі на будь-яких режимах не повинно перевищувати показник в 2 тисяч обертів.

При дотриманні таких простих рекомендацій ви зможете домогтися того, що двигун вашого КамАЗа буде працювати в оптимальному й економічному режимі. Також зазначимо, що цього можна досягти тільки в тому разі, якщо стан мотора в принципі нормальне і не вимагає ремонту, який міг би вплинути на сам витрати.

Відео «Тест-драйв Камазу»

Детальніше про тест-драйві цього автомобіля ви можете дізнатися з відео (автор — Михайло Мулюкин).


Коментарі та відгуки