Технологія відновлення насос-форсунки

В роботі спецтехніки, а також великовантажних автомобілів, як і в будь-яких легкових авто, рано чи пізно виникають проблеми, пов'язані з функціонуванням двигуна та інших допоміжних елементів. Зокрема, в цій статті мова піде про відновлення насос-форсунки. Купити нові форсунки сьогодні — не проблема, їх можна замовити в спбпартс або в будь-якому іншому магазині. Але якщо немає бажання витрачати гроші, завжди можна спробувати відновити працездатність вийшовших з ладу.

Регулювання насос-форсунки

Конструктивное устройство НФ
Конструктивне пристрій НФ

Процедура регулювання НФ на двигунах tdi і аналогічних агрегатах виконується наступним чином:

 1. Спочатку демонтується клапанна кришка.
 2. Колінчастий вал треба провернути до того моменту, поки розподільний вал не натисне на одну НФ. При цьому коромисло піднімається вгору.
 3. Потім фіксуючу гайку слід трохи відкрутити, на кілька обертів.
 4. Болт для регулювання закручується до упору, поки він не упреться і не натисне на НФ.
 5. Далі, регулювальний болт слід провернути на 180 градусів проти НС, таким чином, знижуючи тиск на НФ.
 6. Після цього, притримуючи болт, слід затягнути фіксуючу гайку. Тепер залишається тільки провернути колінчастий вал, поки розподільчий не натисне на НФ (автор відео інструкції про покрокової регулюванню насос-форсунок в автомобілі Фолькваген — канал BIGMAN-garage).

Як відновити НФ?

Одразу ж зазначимо — процедура відновлення цих деталей можлива тільки на спеціальному стенді.

Тому, як правило, автовласники звертаються за допомогою на спеціалізовані СТО:

 1. Спочатку виконуємо діагностику, для цього демонтовану НФ слід протестувати на стенді. На пристрій монтується новий розпилювальний елемент, а потім стенд перевіряє роботу НФ на різних режимах. У тому випадку, якщо з новим розпилювальний елементів НФ «недоливает» близько 10% пального, але не більше, це свідчить про те, що проблему можна вирішити шляхом заміни компонента.
 2. Якщо ж «недоливу» більше 10%, це говорить про великому зносі клапана, тобто потрібно виконати капремонт НФ. В даному випадку втулку слід расшлифовать до необхідного ремонтного розміру. Як правило, діаметр необхідно збільшити на 50 мкм, це дозволить позбутися від виробітку.
 3. Безпосередньо клапан слід покрити хромом, а потім відшліфувати до встановлених стандартом розмірів.
 4. Також слід провести шліфовку і втулки, те ж саме стосується і плунжера. Однак цю деталь не потрібно покривати хромом — на неї наноситься нітрит титану, для цього застосовується спосіб вакуумного напилення.
 5. При необхідності нітритом можна обробити і сам клапан.

Фотогалерея «Розбір і ремонт НФ»

Багато фахівців вважають, що промивки не допомагають, і рекомендують не витрачати гроші, а при виникненні проблеми звертатися в дизель-сервіси.

Голосування

чи Є у Вас досвід самостійної промивки форсунок?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Все про насос-форсунках»

Докладна інформація про застосування, становлення і конструкції насос-форсунок наведена на відео нижче (автор ролика — канал Autoscience MSIU).


Коментарі та відгуки