Змішування антифризу з водою і зливання антифризу на гарячому ходу: так чи ні?

Привіт. На просторах інтернету не можу знайти чіткої відповіді на питання: чим загрожує часткове википання води з розчину охолоджуючої рідини? Чим загрожує знаходження в системі охолодження практично чистого антифризу, який в потрібній пропорції не розведений водою?
Спасибі!

Ще раз — доброго дня!
Чим (крім опіків) небезпечно зливання антифризу «на гарячу»? Маю на увазі умова, що від температури двигуна термостат ще не встиг закрити велике коло охолодження, і охолоджуюча рідина з усієї системи залишиться тільки у пічці.
Спасибі!

Ситуація: антифриз з системи злита повністю (навіть з печі), був злитий «на гарячу», після чого термостат успішно «закрив» мале коло. Двигун охолов, малий коло як і раніше закритий. Антифриз заливається через радіатор, не потрапляючи в мале коло (все з тієї ж причини закритого термостата) і двигун запускається — чим загрожує подібний запуск, чи можна так робити, від чого відкриється термостат і відкриється взагалі ? Як правильно залити термостат при умові того, що в системі його не було в принципі, зовсім?
Спасибі. (В'ячеслав)

Привіт, В'ячеслав. Ми підготували відповіді на ваші запитання.

Потрібно розбавляти концентрат?

Як ви самі можете помітити, деякі марки холодоагентів продаються виключно у вигляді концентратів. Склад таких антифризів включає в себе пропіленгліколь або етиленгліколь і всілякі присадки. Як відомо, чистий холодоагент в середньому має температуру замерзання близько 13-15 градусів. А коли такі рідини розбавляються дистилятом, температура, при якій ОЖ почне замерзати, значно знижується. Зазвичай на етикетках антифризів виробник вказує інформацію з цього приводу.

Крім того, ще однією важливою причиною є необхідність підтримання потрібного рівня ОЖ в радіаторі. У літню спеку вода, яка міститься в концентраті, швидко випаровується, а в радіаторі залишається тільки чистий концентрат. В даному випадку розведення рідини водою необхідно, оскільки эитленгликоль в чистому відео може зруйнувати структуру комплектуючих компонентів всієї системи.

Як правильно змішати розчин:

  1. ОЖ, розбавлена в співвідношенні один до одного, зазвичай замерзає при температурі 35-40 градусів морозу.
  2. Якщо ви розбавляєте розчин в пропорціях 2:3, 2 літра — це кількість ОР, то температура, при якій речовина замерзне, складе близько 30 градусів нижче нуля.
  3. Якщо ОЖ буде в два рази менше, ніж води, то поріг замерзання знизиться до 20 градусів морозу.
Так выглядит вышедший из строя термостат
Так виглядає, що вийшов з ладу термостат

Небезпечний злив холодоагенту на гарячу?

В'ячеслав, слив охолоджуючого речовини небезпечний не тільки для вашої шкіри. Це може зашкодити двигуну, при чому дуже сильно. Ви ж самі розумієте, що призначення антифризу полягає безпосередньо в охолодженні двигуна. А якщо при робочій температурі двигуна ви зливаєте весь холодоагент з системи, то виходить, що ДВС не буде охолоджуватися належним чином. Відповідно, хай і не надовго, але це викличе перегрів двигуна.

В результаті цього може плавитися поверхню поршнів. Зрозуміло, це буде не критично, але при постійному перегріві це значно погіршить роботу мотора. Згодом, подплавленные поршні будуть працювати з великим опором, що також викличе перегрів. Виходить, замкнуте коло.

Що стосується вашого термостата, то, на жаль, віддалено цю проблему вирішити неможливо. Вам необхідно перевірити працездатність пристрою і при необхідності провести його заміну. Нам чомусь здається, що ваша проблема полягає саме в термостаті.

Відео «Що робити, якщо ви не знаєте, який у вас антифриз?»

Про це ви дізнаєтесь з відео нижче.


Коментарі та відгуки