Шум у коробці ВАЗ 2109: причини і методи вирішення проблеми

Привіт! У мене автомобіль ВАЗ 2109. Проблема на коробці передач — шум на 5. Що потрібно робити, як позбутися від шуму? Сподіваюся, є варіанти. Заздалегідь спасибі! (Баястан)

Привіт, Баястан. На жаль, ваша проблема є актуальною для багатьох власників ВАЗ 2109, ми постараємося дати відповідь на ваше запитання.

Чому КПП шумить?

Так выглядит КПП ВАЗ 2109 в разобранном виде
Так виглядає КПП ВАЗ 2109 в розібраному вигляді

Відразу ж хочу сказати, що в цьому немає нічого страшного. У мене самого була карбюраторная «дев'ятка» 1995 року з такою проблемою. Я радився з цього приводу з багатьма фахівцями та водіями і всі як один говорили, що це — хвороба ВАЗ 2109, зустрічається на багатьох машинах, але на функціональність КПП вона ніяк не впливає. На своїй «дев'ятці» з шумом на п'ятій швидкості я проїздив без малого чотири роки, одного разу навіть довелося розібрати КПП, щоб поміняти сальник. Масло в коробці було чисте, тому мене нічого не лякало.

Але якщо ви хочете вирішити проблему, то нижче наведені причини, за якими в агрегаті з'являється сторонній гул:

  1. В коробці передач вийшов з ладу підшипник ведучого вала. Відразу ж скажемо — ця проблема є однією з найбільш поширених, тому ми настійно рекомендуємо в першу чергу звернути увагу саме на це. По всій імовірності, підшипник просто размолотило в системі, чому на п'ятій швидкості і проявляється гул. При заміні елемента агрегат знову буде працювати в нормальному режимі.
  2. Ще одна поширена причина — брак трансмісійної рідини або її відпрацьований ресурс експлуатації. Коли в агрегаті закінчується масло, мастило всіх компонентів системи не може здійснюватися належним чином. Тому зверніть увагу в першу чергу на стан рівня. Можливо, масло витікає із системи через вийшов з ладу сальника. Таким чином, замінивши сальник і додавши рідина проблему можна буде вирішити. Якщо з рівнем все нормально — оцініть стан змащення — якщо в ній є металева стружка або інші продукти зносу, то ми рекомендуємо замінити витратний матеріал.
  3. Пристрій блокування відпрацювало свій термін служби, необхідна його заміна. При такій проблемі гул буде періодично зникати і з'являтися він може на всіх швидкостях.
  4. Прийшли в непридатність муфт синхронізаторів. Це також можливо, але така проблема зустрічається досить рідко і в таких випадках звук буде з'являтися не тільки на п'ятій швидкості.
  5. Неповне вимикання зчеплення. В даному випадку буде потрібно його заміна або регулювання.
  6. Якщо крім шуму швидкості в принципі включаються погано, то це може свідчити про поломку конкретно п'ятої передачі. Вам буде потрібно ремонт, що включає в себе демонтаж і розбір агрегату.

Відео «Сторонні звуки в коробці»

Про те, як вирішується така несправність — дивіться на відео.


Коментарі та відгуки