Шум ремені авто Санг Йонг Кайрон: розбираємося в причинах

Добрий день! На машинці Санг Йонг Кайрон 2009 р. в. 2,0 дизель, механіка з'явився шум у районі ременя (спочатку було посвист і невелике постукування як про пластмас, щось на зразок якогось деренчання). Замінили ремінь — через час ремінь зірвало з ролика і порвало, змінили ролик з натягувачем в зборі і поставили новий ремінь. На даний момент шум ременя пропав, але на маленьких обертах залишилося: якийсь незрозумілий скрегіт, сьогодні виявив, що при включенні кондиціонера шум трохи сильніше. Що це може бути? (Саша)

Доброго Дня, Саша. На жаль, подібна несправність характерна для багатьох позашляховиків китайського виробництва. Дуже часто власники Ссанг Йонг стикаються з подібними проблемами. Зараз ми допоможемо вам розібратися в цьому.

З якихось причин з'являється шум?

Однією з найпоширеніших проблем у таких кросоверах, пов'язаних з появою шуму, є несправність компресора кондиціонера. Іноді несправний компресор може функціонувати без сторонніх звуків. Більш того, він може працювати коректно, але при цьому фреон гойдатися в системі не буде. Бувають випадки, коли компресор в цілому працює на належному рівні, але герметичності в системі просто немає, періодично можуть відбуватися проблеми в роботі перепускного клапана.

Так выглядит компрессор кондиционера
Так виглядає компресор кондиціонера

Звичайно в підкапотному просторі дуже мало місця для вільного доступу, щоб власник авто міг без проблем дістатися до кондиціонера з інструментарієм. Також слід зазначити, що крім шліцьових з'єднань валу пристрої з платівкою фіксації є також шпонкові з'єднання. У таких випадках автомобілісту потрібно гідравлічний прес. Якщо ви змінювали сальник або він вже відпрацював свій ресурс експлуатації, то після заміни слід відрегулювати зазор між самим шківом і пластиною. Не секрет, що часто джерелом шуму є саме сальник.

Однак, таку операцію зробити прямо на машині буде дуже складно, практично неможливо. Відповідно, фахівці СТО часто не беруться за цю справу, якщо не можна здійснити демонтаж компресора з місця установки. Подивіться на свій сальник — можливо, для його демонтажу деталь просто необхідно видавити всередину, тоді вам потрібно лише зняти передню частину. Деякі пристрої обладнані сальниками, що складаються з двох або трьох частин.

У будь-якому випадку, якщо ви хочете самостійно розібратися в цій проблемі, то необхідно, як кажуть, «відкрити і подивитися». Може бути, проблема пов'язана не з компресором, а з тим, що в систему щось попало. Адже наявність сторонніх предметів в системі кондиціонування так чи інакше позначиться на функціонуванні системи в цілому. Крім того, кондиціонер може почати шуміти в тому випадку, якщо його довго не чистити. Для цього використовуйте спеціальний засіб — пінний очищувач. Все сміття з патрубків необхідно видалити.

Відео «Все про ремонт компресора автомобіля»

Основна інформація про ремонт пристрою представлена на відео.


Коментарі та відгуки