Керівництво по ремонту автомобіля Тойота Ауріс

Привіт! У мене АУРІС 2008т р. в робот, 124 к. с 1.6 VVTi (ZRE151). Загорілася червона шестірня,а потім загорівся чек. Діагностика показала, що помилки двигуна немає. За ММТ помилки Р0915 і Р0916. Коробка втрачає N (гасне N, а перневод в R і Е не відображається). Після ініціалізації коробки автомобіль все приходить в норму, але шестірня та чек не гаснуть (навіть після скидання помилок). Авто їде, але коробка вище 3-й передачі не перемикає. Допоможіть, будь ласка, розібратися! (Дмитро)

Добрий день, Дмитро. Ваше питання нам зрозумілий, ми постараємося допомогти вам рекомендацій.

Що робити в таких випадках?

Коди помилок, які ви отримали в результаті діагностики, означають, що механізм положення перемикання швидкостей у вашому транспортному засобі не відрегульований. Ми не хочемо в жодному разі вас лякати, але дана проблема є досить серйозною. Регулярна експлуатація автомобіля з такою помилкою стане причиною серйозної поломки. Якщо проблема не вирішена, то обнуляти пам'ять бортового комп'ютера і скидати помилку в жодному разі не можна. Ви ж не виправляєте несправність, а просто скидаєте код, це нічого не дасть, поломка залишиться, тільки потім ви про неї можете навіть не дізнатися.

Автомобиль Тойота Аурис
Автомобіль Тойота Ауріс

Так чи інакше, але у вашому випадку транспортний засіб сигналізує вам про поломку. Те, що ви не можете переключитися далі третій швидкості, свідчить про те, що трансмісія вашого транспортного засобу активувала аварійний режим роботи. Це робиться для того, щоб дати зрозуміти водієві, що у нього є можливість тільки доїхати до найближчого сервісу або до свого гаража, де він буде виправляти проблему.

У будь-якому випадку, вам необхідно здійснити демонтаж коробки передач і шукати причину всередині. Можливо навіть, сам агрегат доведеться перебирати, щоб виявити поломку. Ця процедура не з легких, тому ми порекомендуємо вам звернутися за допомогою до професіоналів, якщо самі не маєте в цьому досвіду. Так чи інакше, але проблема полягає саме в роботі АКПП, а не двигуна. Якщо постійно їздити на такій машині, то з ладу може вийти не тільки зчеплення, але і вся коробка. А в цьому випадку ремонт обійдеться в круглу суму.

Ми точно стверджувати не можемо, оскільки це не можна зробити без діагностики, але цілком можливо, що выломан один із зубів на секторі перемикання швидкостей. Вам доведеться провести демонтаж самого механізму перемикання, але перед цим слід зняти регулятор реверсивного ходу і гвинт, встановлений поруч з ним. В противному випадку, сам перемикач залишиться в трансмісії. Якщо проблема не в цьому, то вона вирішується заміною перемикача.

Відео «Самодіагностика двигуна і КПП в автомобілі Тойота»

Детальніше про самостійної діагностики агрегатів дивіться на відео.


Коментарі та відгуки