Ремонт варіатора Ніссан Теана: особливості і нюанси

Купив Nissan Teana 2010 р з варіатором. Раніше їздив на Nissan Cefiro 2,5. Питання: коли починаю рух, варіатор, почавши набирати швидкість, раптом притупи трохи, потім різко набирає швидкість. Звернувся в сервіс — хлопці сказали, це вироблення. Поміняв масло — стало більш плавно переходити цей момент. Чи справді це вироблення чи можна відрегулювати? (Іван)

Добрий день, Іване. Ваша проблема, на жаль, актуальна для багатьох автовласників Ніссан з вариаторні коробкою передач.

Чому некоректно працює варіатор?

Вариаторная КПП в разобранном виде
Варіаторна КПП в розібраному вигляді

Причин тому може бути декілька. Розглянемо кожну з них окремо.

  1. Дійсно вироблення. Якщо це так, то вам дуже не пощастило, в принципі, можна вважати, що вам необхідно міняти коробку варіатора. Природно, якщо вироблення має місце бути. Але насправді все може бути не так погано — зрозуміти, чи є вироблення, можна тільки за допомогою діагностики та спеціального обладнання, а в більшості випадків необхідний також демонтаж і розбір агрегату.
  2. Необхідність проведення калібрування. Калібрування коробки передач являє собою процедуру, яка дозволяє позбутися від вібрацій і поштовхів автомобіля. Вона очищає пам'ять бортового комп'ютера, тобто скидаються певні параметри і деякі налаштування. Однак, на жаль, ми не можемо сказати точно, можна зробити калібрування на вашому автомобілі. Вся справа в тому, що сама процедура здійснюється в кілька етапів. Перший — це процес обнулення пам'яті ЕБУ коробки передач, а другий — це так зване навчання агрегату.
    На другому кроці блок управління записує в пам'ять показання датчиків (це відбувається при необхідній температурі, тобто при робочій). Однак старі автомобілі Ніссан (до 2000 року випуску) обладнуються гідротрансформатором двигуна та КПП, призначення яких полягає в пом'якшенні руху. Відповідно, зробити калібрування належним чином в даному випадку не представляється можливим. Тому уточнити це питання вам доведеться у фахівців за місцем.
  3. Ще одна причина, по якій часто вариаторні КПП працюють не належним чином — це вихід з ладу або знос фрикціонів. На практиці подібна проблема є досить поширеною, і часто некоректну поведінку CVT вирішується шляхом заміни фрикційних дисків.
  4. Недолік рівня масла чи неякісна рідина. Погана якість чи недолік рівня трансмісійного масла також може викликати певні проблеми в роботі агрегату. Рекомендуємо вам перевірити рівень і при необхідності додати масла, а якщо стався витік, то ліквідувати несправність.

У будь-якому випадку, самий точний метод визначити несправність і вирішити її — це комп'ютерна діагностика роботи агрегату. Тільки так ви зможете правильно поставити діагноз.

Відео «Що потрібно знати про проблеми варіатора Ніссан»

Детальніше про проблеми варіаторів автомобілів Ніссан дізнайтеся з відео.


Коментарі та відгуки

  • Ігор

    Так, є над чим подумати, і чого навчитися. Спасибі велике!