Якщо в машині дитина: ремені безпеки та дитячі утримуючі пристрої

Питання транспортування діточок в легковому транспортному засобі на сьогоднішній день залишається відкритим. Багато вважають, що при використанні дитячого крісла для машини над цим не варто замислюватися, адже в ньому малюк буде в безпеці. Але це не зовсім так. Про те, які є правила перевезення малюків в авто, що таке адаптер ременя безпеки для дітей і які бувають види дитячих утримуючих пристроїв.

Як перевозити дітей?

В тому випадку, коли дитина будь-якого віку потрапляє в машину, необхідно з особливою увагою стежити за ним і дотримувати певні правила. І ці правила повинні бути спрямовані на його безпека в першу чергу. Адже організм дітей будь-якого віку є менш міцним, ніж у дорослих, відповідно, навіть невеликі травми можуть сильно нашкодити дитині. Зрозуміло, сьогодні багато транспортні засоби, оснащені подушками безпеки , але завжди вони допомагають?

Можна пристебнути звичайним ременем?

Якщо інших утримуючих пристроїв безпеки немає, то, природно, використання звичайного ременя є доцільним. Однак, у випадку аварії такий ремінь тільки нашкодить дитину. Адже стандартні ремені безпеки, навіть якщо їх правильно на перший погляд пристебнути своїми руками, не підходять для дітей по зростанню і комплекції.

Пристегнутый ремешком Фэст маленький пассажир
Пристебнутий паском Фест маленький пасажир

Якщо ремінь лягає через шию, то — це загрожує задухою в разі ДТП, особливо, якщо лямка ремінця ослабла.

Тримати на руках або не тримати?

Деякі батьки думають, що в разі зіткнення машина їх малюк, що сидить на руках, буде надійно захищений. Але це далеко не так. При різкій зупинці машини дитяче тіло пролетить по салону машини з високою швидкістю, а його вага при цьому зросте в кілька разів. Власне, втримати його буде дуже складно навіть мужику, не кажучи вже про тендітній жінці.

Крім того, є величезна ймовірність того, що батько, який піддасться вперед при ДТП, може задавити малюка своїм тілом. Тому даний метод транспортування дітей віком від 1 до 13 років є найбільш небезпечним.

Виходить, що ці два найбільш поширених методів транспортування малюків є небезпечними, так як же бути?

Дети, пристегнутые ремнями Фэст
Діти, пристебнуті ременями Фест

Як вибрати ремінь безпеки для малюка?

Залишається вихід — купити адаптер ремінця безпеки для перевезення малюків. Це пристосування призначене для дітей віком від чотирьох років і старше, вага яких ще не перевищив 36 кілограм. Адаптер призначений для використання разом зі стандартними ремінцями. Навіть якщо ваш автомобіль обладнаний подушками безпеки, адаптер для перевезення діточок вам просто необхідний.

Ремінь Фест

Необхідність використання цього пристрою з'являється в тих випадках, коли зростання малюка складає до півметра. Іноді батьки підкладають подушки, щоб їх син сидів вище. Однак використання подушок не є доцільним. Довге сидіння на подушці знижує комфортність перебування малюка на сидінні.

Принцип «Фэста» полягає в тому, щоб адаптувати положення стандартного ремінця під зріст малюка. Він зможе сидіти на зручному сидінні, а сам елемент безпеки буде проходити через плече і пояс, як у дорослого. Адаптер, або як ще його називають триточкового накладкою фіксатором для дитини, що експлуатується в якості самостійного утримуючого пристрою. Незалежно від того, оснащений ваш автомобіль подушками безпеки чи ні. Що стосується основних його особливостей:

 1. Це пристрій для дитини віком від чотирьох років є універсальним і воно може експлуатуватися без застосування інших автомобільних аксесуарів, наприклад, окремих крісел.
 2. Триточкові накладки «Фест» для дитини віком від чотирьох років прості в монтажі. Кріплення-трикутник потрібно тільки правильно пристебнути на фіксатор.
 3. Така трьохточкова накладка «Фест» не займе багато місця в машині.
 4. Якщо малюка п'яти років правильно пристебнути накладку кріплення-фіксатор, то нащадок буде дитину себе комфортно і надійно на сидінні, а тривалі поїздки не будуть стомлювати.
 5. Дитяча накладка-фіксатор «Фест» призначена для забезпечення додаткового комфорту маленького пасажира в машині. Така накладка дозволяє знизити тиск ремінців на живіт дитини.
 6. Ціна на дитячу накладку-фіксатор «Фест» для дитини віком від чотирьох років є найбільш низькою, якщо порівнювати з іншими утримуючими пристроями.
 7. Утримуючий пристрій «Фест» для маленького пасажира віком від чотирьох років йде розроблено таким чином, щоб при аварійному гальмуванні автомобіля ризик отримання травми був максимально знижений.
 8. Утримуючий пристрій «Фест» передбачає експлуатацію з одним малюком. Якщо ви хочете все зробити правильно, то не здумайте пристібати кількох дітей одним пристроєм, а робіть тільки так, як показано на фото. Інакше ніякі подушки безпеки автомобіля вам не допоможуть.
Где можно устанавливать Фэст
Де можна встановлювати Фест

Далі розглянемо переваги експлуатації утримуючого пристрою «Фест»:

 1. Як показали випробування пристрою, якщо адаптер пристебнутий правильно, то навантаження на дитину буде на порядок нижче, ніж, наприклад, у разі використання дитячого крісла або звичайних ременів.
 2. Якщо ви купили ремінь «Фэстом», то вам не потрібно викидати великі гроші для покупки великого крісла для автомобіля.
 3. Зазвичай при експлуатації такого роду пристроїв автомобіля для дитини від чотирьох років, працівники ДПС не виписують штрафи.
 4. Леонід Рошаль, один з найвідоміших вітчизняних педіатрів, хірургів одного разу порекомендував ремінь «Фест» для ременя автомобіля. Не можна виключати, що це було сказано в цілях реклами, але випробування пристосування говорять про зворотне.
 5. Як показано на фото, тепер дитини малих років можна возити і на передньому сидінні машини. Маючи ремінь «Фест», ви можете більше спілкуватися зі своїм чадом.
 6. Крім того, даний ремінь отримав європейський сертифікат якості.
 7. Згідно з відгуками в мережі, ремінь «Фест» є надійним пристроєм. Крім того, сама компанія є солідним виробником такого роду пристосувань і присутня на вітчизняному ринку вже не перший рік.

Види ДНЗ


Дитячими утримуючими пристроями також є спеціальні крісла. Вони поділяються на кілька видів і класифікуються в залежності від віку дитини. Нижче наведена класифікація крісел по групах:

 • група «0» — крісла для дітей, вага яких ще не досяг 10 кілограм;
 • група «0+» — пристрої для малюків вагою від 0 до 13 кілограмів;
 • група «1» розрахована на дітей, вага яких варіюється від 9 до 18 кг;
 • група «2» призначена для малят, чия вага складає від 15 до 25 кілограм;
 • і, нарешті, остання група «3» розрахована на дітей вагою від 22 до 36 кілограм.

Також слід зазначити, що виробники цих пристроїв виробляють крісла для хлопців, які відповідають певним класам. Вік малюків в цьому випадку вказаний приблизний:

 • класи «0» і «0+» призначені для дітей віком від 1 до півтора років;
 • класи «0+» і «1» призначені для дітей віком приблизно до 4.5 років, можуть монтуватися як по ходу руху машини, так і проти нього;
 • крісла групи «1» можна використовувати дітям віком від 9 місяців до 4.5 років;
 • пристосування груп «2» і «3» і «1»-«3» використовуються для малюків від 3 до 12 років; як правило, такі сидіння оснащені пристроєм, що дозволяє регулювати крісло по висоті спинки, крім того, вони можуть мати конструкцію, яку можна регулювати відповідно з габаритами пасажира.
Детские кресла разных классов
Дитячі крісла різних класів

Що стосується монтажу, то крісла, що відносяться до класів «0» і «0+» необхідно встановлювати таким чином, щоб маленький пасажир знаходився спиною до лобового скла, як на фото. Це є головним правилом при транспортуванні малюків. Так робиться для того, щоб при аварійному гальмуванні або ДТП голова маленького пасажира утримувалася самим кріслом. Для старших хлопців крісло можна монтувати по ходу руху.

Що стосується місця, то дане крісло можна монтувати як позаду, так і попереду. Але тут же врахуйте — якщо ваш транспортний засіб оснащений подушками безпеки, то їх слід вимкнути. Інакше, якщо подушка безпеки спрацює, то це може нанести травму маленькому пасажиру.

Голосування

чи Використовуєте ви дитяче крісло для перевезення дитини?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Що стосується безпосередньо кріплень, то кріплення дитячого сидіння в основному відбувається з використання стандартних пасків безпеки. Або ж у цих цілях можна експлуатувати спеціальне кріплення «ISOFIX». Його можна знайти там, де ви купували дитяче крісло. Залежно від певної моделі, для її установки може використовуватись додаткове пристосування у вигляді платформи. Така платформа монтується між самим сидінням і дитячим кріслом і в основному вона актуальна для крісел класу «0» і«1».

Не забувайте про те, що будь-якого класу і виробництва не була конструкція, її слід надійно змонтувати і закріпити. Адже дорога — це місце небезпечне навіть для дорослого, а для не сформованого організму маленького пасажира — так тим більше. Неправильна установка в деяких випадках призводить не тільки до травмування пасажирів, але і у випадку аварії — навіть до смерті. Тому окрему увагу приділіть монтажу пристосування.

Відео «Краш-тест дитячих автомобільний сидінь»

Пропонуємо вам подивитися за тим, як відбувався краш-тест 33 найпопулярніших моделей автомобільних крісел для маленьких пасажирів.


Коментарі та відгуки