Лого av-to.info
Консультація з фахівцем || | 183

Если в машине ребенок: ремни безопасности и детские удерживающие устройства

Питання транспортування діточок в легковому транспортному засобі на сьогоднішній день залишається відкритим. Багато хто вважає, що при використанні дитячого крісла для машини над цим не варто замислюватися, адже в ньому малюк буде в безпеці. Але це не зовсім так. Про те, які є правила перевезення дітей в авто, що таке адаптер ременя безпеки для дітей і які бувають види дитячих утримуючих пристроїв.

як перевозити дітей?

у тому випадку, коли малюк будь-якого віку потрапляє в машину, необхідно з особливою уважністю стежити за ним і дотримуватись певних правил. І ці правила повинні бути спрямовані на його безпеку в першу чергу. Адже організм дітей будь-якого віку є менш міцним, ніж у дорослих, відповідно, навіть невеликі травми можуть сильно нашкодити дитині. Зрозуміло, сьогодні багато транспортних засобів оснащені подушками безпеки, але чи завжди вони допомагають?

Чи можна пристебнути звичайним ременем?

якщо інших утримуючих пристроїв безпеки немає, то, природно, використання звичайного ременя є доцільним. Однак, в разі аварії такий ремінь тільки зашкодить дитину. Адже стандартні ремені безпеки, навіть якщо їх правильно на перший погляд пристебнути своїми руками, не підходять для дітей по зросту і комплекції.

Пристегнутый ремешком Фэст маленький пассажир
пристебнуті паском Фест маленький пасажир

Якщо ремінь лягає через шию, то - це загрожує задухою в разі ДТП, особливо, якщо лямка ремінця ослабла.

тримати на руках або не тримати?

Деякі батьки думають, що в разі зіткнення машина їх малюк, який сидить на руках, буде надійно захищена. Але це далеко не так. При різкій зупинці машини дитяче тіло пролетить по салону машини з високою швидкістю, а його вага при цьому виросте в кілька разів. Власне, утримати його буде дуже складно навіть мужику, не кажучи вже про тендітній жінці.

Крім того, є величезна ймовірність того, що батько, який піддасться вперед при ДТП, може задавити малюка своїм же тілом. Тому даний метод транспортування дітей віком від 1 до 13 років є найбільш небезпечним.

Виходить, що ці два найпоширеніших методів транспортування малюків є небезпечними, так як же бути?

Дети, пристегнутые ремнями Фэст
Діти, пристебнуті ременями Фест

Як вибрати ремінь безпеки для малюка?

Залишається вихід - купити адаптер ремінця безпеки для перевезення малюків. Це пристосування призначене для діточок віком від чотирьох років і старше, вага яких ще не перевищив 36 кілограм. Адаптер призначений для використання разом зі стандартними ремінцями. Навіть якщо ваше авто обладнане подушками безпеки, адаптер для перевезення дітей вам просто необхідний.

Ремінь Фест

Необхідність використання цього пристрою з'являється в тих випадках, коли зростання малюка складає до півметра. Іноді батьки підкладають подушки, щоб їх син сидів вище. Однак використання подушок не є доцільним. Довге сидіння на подушці знижує комфортність перебування малюка на сидінні.

Принцип «ФЕСТ» полягає в тому, щоб адаптувати положення стандартного ремінця під зростання малюка. Він зможе сидіти на зручному сидінні, а сам елемент безпеки буде проходити через плече і пояс, як у дорослого. Адаптер, або як ще його називають трехточечной накладкою фіксатором для дитини, експлуатується в якості самостійного утримуючого пристрою. Незалежно від того, чи оснащений ваш автомобіль подушками безпеки чи ні. Що стосується основних його особливостей:

 1. Це пристрій для дитини віком від чотирьох років є універсальним і воно може експлуатуватися без застосування інших автомобільних аксесуарів, наприклад, окремих крісел.
 2. Трьохточкові накладки «Фест »для дитини віком від чотирьох років прості в монтажі. Кріплення-трикутник потрібно тільки правильно пристебнути на фіксатор.
 3. Така трехточечная накладка «Фест» не займе багато місця в машині.
 4. Якщо малюка п'яти років правильно пристебнути накладку кріпленням-фіксатором, то син буде дитини себе комфортно і надійно на сидінні, а тривалі поїздки не будуть його втомлювати.
 5. Дитяча накладка-фіксатор «Фест» призначена для забезпечення додаткового комфорту для маленького пасажира в машині. Така накладка дозволяє знизити тиск ремінців на живіт дитини.
 6. Ціна на дитячу накладку-фіксатор «Фест» для дитини віком від чотирьох років є найбільш низькою, якщо порівнювати з іншими утримують пристроями.
 7. утримує пристрій «Фест» для маленького пасажира віком від чотирьох років йде розроблено таким чином, щоб при аварійному гальмуванні автомобіля ризик отримання травми був максимально знижений.
 8. утримує пристрій «Фест» передбачає експлуатацію з одним тільки малюком. Якщо ви хочете все зробити правильно, то не здумайте пристібати кількох дітей одним пристроєм, а робіть тільки так, як показано на фото. Інакше ніякі подушки безпеки автомобіля вам не допоможуть.
Где можно устанавливать Фэст
Де можна встановлювати Фест

Далі розглянемо переваги експлуатації утримуючого пристрою «Фест»:

 1. Як показали випробування пристрою, якщо адаптер пристебнутий правильно, то навантаження на дитину буде на порядок нижче, ніж, наприклад, в разі використання дитячого крісла або звичайних ременів.
 2. Якщо ви купили ремінь «ФЕСТ», то вам не потрібно викидати великі гроші для покупки великого крісла для автомобіля.
 3. Зазвичай при експлуатації такого роду пристроїв автомобіля для дитини від чотирьох років, працівники ДПС не виписують штрафи.
 4. Леонід Рошаль, один з найвідоміших вітчизняних педіатрів і хірургів одного разу порекомендував ремінь «Фест» для ременя автомобіля. Не можна виключати, що це було сказано в цілях реклами, але випробування пристосування говорять про зворотне.
 5. Як показано на фото, тепер дитини змалечку можна возити і на передньому сидінні машини. Маючи ремінь «Фест», ви можете більше спілкуватися зі своїм чадом.
 6. Крім того, даний ремінь отримав європейський сертифікат якості.
 7. Згідно відгуками в мережі, ремінь «Фест» є надійним пристроєм . Крім того, сама компанія є солідним виробником такого роду пристроїв і присутній на вітчизняному ринку вже не перший рік.

Види ДНЗ


Дитячими утримують пристроями також є спеціальні крісла. Вони підрозділяються на кілька видів і класифікуються в залежності від віку сина. Нижче наведено класифікацію крісел по групах:

 • група «0» - крісла для дітей, вага яких ще не досяг 10 кілограм;
 • група «0» - пристрої для малюків вагою від 0 до 13 кілограм;
 • група «1» розрахована на дітей, вага яких варіюється від 9 до 18 кг.;
 • група «2» призначена для малюків, чия вага складає від 15 до 25 кілограм;
 • і, нарешті, остання група «3» розрахована на нащадків вагою від 22 до 36 кілограм.

Також слід зазначити, що виробники цих пристроїв провадять крісла для хлопців, відповідні визна енним класах. Вік дітей в цьому випадку зазначений приблизний:

 • класи «0» і «0» призначені для діточок віком від 1 до півтора років;
 • класи «0» і «1» призначені для діточок віком приблизно до 4.5 років, можуть монтуватися як по ходу руху машини, так і проти нього;
 • крісла групи «1» можна використовувати дітлахам віком від 9 місяців до 4.5 років;
 • приспособления групп «2» и «3» и «1»-«3» используются для малышей от 3 до 12 лет; как правило, такие сидения оснащены устройством, позволяющим регулировать кресло по высоте спинки, кроме того, они могут иметь конструкцию, которую можно регулировать в соответствии с габаритами пассажира.
Детские кресла разных классов
Дитячі крісла різних класів

що стосується монтажу, то крісла, які стосуються класів «0» і «0» необхідно встановлювати таким чином, щоб маленький пасажир перебував спиною до лобового скла, як на фото. Це є головним правилом при транспортуванні малюків. Так робиться для того, щоб при аварійному гальмуванні або ДТП голова маленького пасажира утримувалася самим кріслом. Для старших дітей крісло можна монтувати по ходу руху.

Що стосується саме місця, то дане крісло можна монтувати як ззаду, так і попереду. Але тут же врахуйте - якщо ваш транспортний засіб оснащено подушками безпеки, то їх слід вимкнути. Інакше, якщо подушка спрацює, то це може призвести до травмування маленькому пасажиру.

Голосування

Чи використовуєте ви дитяче крісло для перевезення дитини?

Загрузка ... Завантаження ...

Що стосується безпосередньо кріплень, то кріплення дитячого сидіння в основному відбувається з використання стандартних ремінців безпеки. Або ж в цих цілях можна експлуатувати спеціальне кріплення «ISOFIX». Його можна знайти там, де ви купували дитяче крісло. Залежно від певної моделі, для її установки може використовуватися додаткове пристосування у вигляді платформи. Така платформа монтується між самим сидінням і дитячим кріслом і в основному вона актуальна для крісел класу «0» і «1».

Не забувайте про те, що будь-якого класу і виробництва не була конструкція, її слід надійно змонтувати і закріпити. Адже дорога - це місце небезпечне навіть для дорослого, а не що сформувався організму маленького пасажира - так тим більше. Неправильна установка в деяких випадках призводить не тільки до травматизму пасажирів, але і в разі аварії - навіть до смерті. Тому окрему увагу приділіть монтажу пристосування.

Відео «Краш-тест дитячих автомобільний сидінь»

Пропонуємо вам подивитися за тим, як відбувався краш-тест 33 найпопулярніших моделей автомобільних крісел для маленьких пасажирів .