Провалилася педаль зчеплення — що робити?

Враз провалилася педаль зчеплення без всякого зусилля, пересувається тільки за рахунок пружини. Не збагну, що сталося… Допоможіть, будь ласка! (Андрій)

Привіт, Андрій. Ви зіткнулися з часто зустрічається проблемою, зараз ми постараємося дати вам рекомендації щодо її вирішення.

Чому провалилася педаль ?

Так выглядит провалившийся акселератор
Так виглядає провалився акселератор

Отже, причин може бути кілька:

  1. В першу чергу, це проблеми з гідравлікою. Вам слід перевірити рівень гальмівної рідини в розширювальному бачку основного циліндра зчеплення. Якщо рідини мало, то її потрібно додати до необхідного рівня. Якщо ви це зробили і педаль повернулася на місце, то можете вважати, що вам пощастило. У цьому випадку вам потрібно дістатися до найближчої СТО або самостійно провести перевірку всіх патрубків гальмівної системи, не виключено, що «тормозуха» просто підтікає. У цьому випадку проблема може полягати і в обриві патрубка, який згодом доведеться замінити.
  2. При обриві троса. Трос зчеплення може обірватися посередині або на одному з кінців, іноді ламається просто на вушко самої педалі. Проблема вирішується тільки заміною вийшов з ладу компонента на новий.
  3. Проблеми з роботою вилки выжима зчеплення. Ця вилка розташована безпосередньо на КПП, термін служби складає в середньому до 70 тис. км. Якщо все-таки цей компонент зламався, то ми порадимо відразу ж замінити диск зчеплення.
  4. У випадку поломки основного або робочого циліндра системи. Часто компонент просто пробиває, несправність можна вирішити шляхом заміни компонента.
  5. При поломці поворотної пружини. Вона могла зіскочити з місця установки або лопнути. У разі її поломки транспортний засіб доведеться буксирувати до найближчого СТО.
  6. При попаданні в гідропривод повітря. Несправність можна вирішити методом прокачування зчеплення, більш детально інформацію про цьому процесі ви зможете знайти у нас на ресурсі.
  7. Якщо акселератор все-таки провалився, але ви можете його вичавити методом різкого натискання, то несправність, по всій видимості, полягає в некоректному функціонуванні циліндра. Зокрема, мова може йти про дефекти в роботі манжети або ж про вихід її з ладу. Вирішити таку поломку можна тільки методом заміни основного циліндра.

Так чи інакше, але вирішити дану несправність ви навряд чи зможете прямо на дорозі. Винятком є тільки поломки, які можна вирішити шляхом прокачування системи і висновком з неї повітря. Вам доведеться звернутися за допомогою до фахівців або зайнятися ремонтом самостійно.

Відео «Прокачування системи від повітря»

Якщо акселератор провалився: процес прокачування основного циліндра системи від повітря показаний на відео нижче.


Коментарі та відгуки