Промивка двигуна при переході з одного мастила на інше

Привіт! Збираюся переходити з масло Шелл на масло Лукойл. Варто застосовувати промивне масло? Автомобіль Пріора, 60 тисяч пробіг. (Андрій)

Привіт, Андрій. Ми готові відповісти на ваше запитання.

Особливості заміни ММ

Ви абсолютно праві. Якщо ви вирішили використовувати іншу моторну рідина, то при переході необхідно ретельно промити систему промивним витратним матеріалом. Вся справа в тому, що Шелл володіє одним кількістю присадок для двигуна, а Лукойл — трохи іншим. В цьому ви можете переконатися самостійно, прочитавши склад ММ і присадок на етикетці обох масел. Відповідно, якщо ви хочете відчути всі переваги від Лукойла, вам необхідно ретельно промити мотор від залишків Шелла.

Залив смазки в систему
Затока мастила в систему

Якщо ви довгий час використовували останнім ММ, то врахуйте, що процес очищення двигуна повинен відповідати всім нормам і вимогам. Більш докладно про це і самої процедури ви зможете дізнатися на нашому сайті. Для більш ретельного очищення ДВС від залишків старого витратного матеріалу ми рекомендуємо провести процедуру кілька разів. Так ви зможете на 100% бути впевненим, що змащувальні речовини не змішаються.

Що ще автомобілісту потрібно знати про це? Дотримання всіх правил і нюансів значно допоможе збільшити ресурс експлуатації мотора, тому рекомендуємо вам ознайомитися з ними.

Мастило треба міняти частіше в наступних випадках:

  1. Якщо транспортний засіб рідко використовується. У тому разі, коли машина використовується не частіше одного разу в тиждень, ресурс експлуатації двигуна може значно знизитися. Таким чином мотор вимагає не тільки більш частою діагностики та огляду, але і для заміни мастильного матеріалу.
  2. Якщо ви не прогріваєте ДВС перед поїздкою, особливо в зимову пору року. Вже давно відомо, що чим менше часу ви витрачаєте на процедуру прогріву, тим гірше для машини. Більш негативно на ДВС відображається їзда на холодному двигуні, при цьому на короткі відстані.
  3. Якщо ви часто стоїте в пробках і авто працює на холостому ходу, не тільки ДВЗ нагрівається, але і витратний матеріал всередині, що також позначитися на його якості.
  4. Якщо ви заправляєтеся низькоякісним бензином. Таке паливо має більше відходів, які потрапляють у ММ.
  5. Якщо ви практикуєте експрес-заміну ММ, яка також називається вакуумній. Вакуум не може видалити всю систему «відпрацювання», відповідно, частина речовини все одно залишається в системі.

Відео «Все про заміну ММ»

Про основні нюанси з цього процесу ви можете дізнатися з відео.


Коментарі та відгуки

  • Андрій

    Така заміна масла це добре, але кожна заміна в такому порядку, ох накладно буде.