Чому вібрує КПП?

Привіт! КПП 8 з малим дільником. Вібрація на 2-4.6-8 передачах. Підкажіть, будь ласка, з чим це може бути пов'язано! (Сергій)

Добрий день, Сергій. Будь-які вібрації в коробці передач так чи інакше пов'язані з проблемами в роботі агрегату.

Чому з'являються вібрації на КПП?

Для початку згадайте — чи займалися ви нещодавно ремонтом агрегату? Якщо так, то продиагностируйте те, що ви змінювали або над чим проводили ремонтні роботи, можливо, суть проблеми криється саме в цьому.

Коробка передач от автомобиля Man
Коробка передач від автомобіля Man

Причин, за якими під час їзди проявляються вібрації, може бути чимало, всі вони наведені нижче:

  1. Ослаблена або порушена цілісність опор агрегату. Необхідно провести діагностику і закріпити опори або почати дії по їх ремонту.
  2. З часом експлуатації зруйнувалася хрестовина. Також необхідна діагностика і ремонт. Або ж поломка сталася в результаті заміни хрестовин, зокрема, при грубому монтажі.
  3. Проблеми з виделками карданних валів, зокрема, расколочены місця їх установки.
  4. Зношений підвісний підшипник. Також вібрації можуть проявитися, якщо на гумовій основі з'явилася тріщина або ж ослабли гвинти, які кріплять підшипник. Аналогічні проблеми можуть виникнути й у роботі еластичної муфти — на ній могла утворитися тріщина або гвинти, які кріплять її, потрібно просто підкрутити.
  5. Перевірте гайку хвостовика агрегату, можливо, вона ослабла і її потрібно підтягнути.
  6. Вийшли з ладу внутрішні шліци на коробці передач або зовнішні на кардане, необхідно зробити заміну.
  7. Потрібно підтягнути затяжку у місці з'єднання хвостовика і кардана.
  8. В процесі експлуатації авто відпрацювали свій ресурс служби підшипники півосей, потрібно їх замінити.
  9. Значно рідше, але періодично власники автомобілів МАН стикаються з необхідністю заміни трансмісійної робочої рідини. Як показує практика, вібрації іноді виникають в тому випадку, якщо мастило вже відпрацювала свій ресурс експлуатації, не в змозі виконувати покладені на неї функції і підлягає заміні. Зазвичай цей момент перевіряється в останню чергу, але про нього не можна забувати. Мастило змінюється у відповідності з вимогами автомобільного виробника, таким же чином вибирається і масло — виключно на основі рекомендацій авто-концерну. Рідина повинна бути якісною, а перед заміною коробку краще буде промити. Якщо масло нещодавно змінювалося, рекомендуємо перевірити його рівень.

Відео «Як відремонтувати КПП на МАН»

Детальніше про процесі ремонту агрегату ви можете дізнатися з цього відео (автор відео — Видавництво Моноліт).


Коментарі та відгуки