Лого av-to.info
Консультація з фахівцем

чому вентилятори охолодження включаються довільно?

На Фольксвагені Джета 12г. періодично включаються вентилятори охолодження при вимкненому запаленні. Через що це може бути? Як усунути проблему? (Сергій)

Доброго дня, Сергію. З проблемою самовільного включення вентиляторів системи охолодження стикаються багато автомобілістів. Ми вивчили проблему і нижче дамо кілька рекомендацій щодо її усунення.

Чому це відбувається?

Якщо несправність проявляється після того, як ви заглушили двигун, то, швидше за все, вона пов'язана з датчиком радіатора або термостата (далі - ДР). Якщо пристрій робоче, то вентилятор буде включатися в тому випадку, коли у регулятора при кипінні охолоджуючої рідини гріється мембрана і відбувається замикання контактів. В результаті «+» буде надходити на реле, а звідти - вентилі. Коли ж регулятор виходить з ладу, вентилятори будуть включатися довільно, а саме в непотрібному діапазоні температур.

Датчик радиатора для автомобилей Фольксваген
Датчик радіатора для автомобілів Фольксваген

Відповідно, в першу чергу необхідно перевірити працездатність регулятора. Вам необхідно відкрити капот і зробити діагностику пристрою, щоб виявити неполадки в його роботі. Можна спробувати продути штекер, який підходить до самого датчика, в деяких випадках це допомагає вирішити проблему. Або ж зробити його повну заміну, купивши відповідний ДР у офіційного дилера або в магазині, головне, щоб він був оригінальним і якісним. Купувати деталі у в сумнівних місцях вкрай не рекомендуємо, інакше ви зіткнетеся з більш серйозними проблемами.

Перед заміною не зайвим буде продзвонити проводку, зокрема ділянку ланцюга, на якому працює сам ДР. Не факт, але можливо, що в роботі ланцюга також будуть виявлені проблеми. У будь-якому випадку, діагностику краще зробити за допомогою комп'ютера і тестера - так ви на 100% зможете дізнатися, чому вентилятори включаються самі. Адже ми, даючи рекомендації віддалено, не можемо бути впевнені в несправності, так як за фактом ми не виробляли діагностику авто.

Використовуйте тестер і підключіть його до бортового комп'ютера і ноутбука. Запустіть утиліту діагностики і перевірте пам'ять бортового комп'ютера на наявність помилок. При виявленні будь-яких кодів, вам необхідно буде розшифрувати їх, таким чином вам буде відома помилка. Ми впевнені, що така діагностика допоможе вам вирішити проблему.

Відео «Як відбувається діагностика Фольксвагена Джетта на СТО»

З цього відео можна дізнатися, як здійснюється діагностика моделі Джетта на СТО за допомогою необхідного обладнання.