Чому вентилятори охолодження включаються довільно?

На Фольксвагені Джета 12г. періодично включаються вентилятори охолодження при вимкненому запаленні. Із-за чого це може бути? Як вирішити проблему? (Сергій)

Привіт, Сергій. З проблемою мимовільного включення вентиляторів системи охолодження стикаються багато автомобілістів. Ми вивчили проблему і нижче дамо кілька рекомендацій щодо її усунення.

Чому це відбувається?

Якщо несправність проявляється після того, як ви заглушили двигун, то, швидше за все, вона пов'язана з датчиком радіатора або термостата (далі — ІН). Якщо пристрій робоче, то вентилятор буде включатися в тому випадку, коли у регулятора при кипінні охолоджуючої рідини гріється мембрана і відбувається замикання контактів. В результаті «+» буде надходити на реле, а звідти — вентилі. Коли ж регулятор виходить з ладу, вентилятори будуть включатися довільно, а саме в потрібному діапазоні температур.

Датчик радиатора для автомобилей Фольксваген
Датчик радіатора для автомобілів Фольксваген

Відповідно, в першу чергу необхідно перевірити працездатність регулятора. Вам необхідно відкрити капот і провести діагностику пристрою, щоб виявити неполадки в його роботі. Можна спробувати продути штекер, який підходить до самого датчика, в деяких випадках це допомагає вирішити проблему. Або ж зробити його повну заміну, купивши відповідний ІН у офіційного дилера або в магазині, головне, щоб він був оригінальним і якісним. Купувати деталі в сумнівних місцях вкрай не рекомендуємо, інакше ви зіткнетеся з більш серйозними проблемами.

Перед заміною не зайвим буде продзвонити проводку, зокрема ділянку ланцюга, на якому працює сам ІН. Не факт, але можливо, що в роботі ланцюга також будуть виявлені проблеми. У будь-якому випадку, діагностику краще зробити за допомогою комп'ютера і тестера — так ви на 100% зможете дізнатися, чому вентилятори включаються самі. Адже ми, даючи рекомендації віддалено, не можемо бути впевнені в несправності, так як за фактом ми не робили діагностику авто.

Використовувати тестер і підключіть його до бортового комп'ютера і ноутбука. Запустіть утиліту діагностики і перевірте пам'ять бортового комп'ютера на наявність помилок. При виявленні будь-яких кодів, вам необхідно буде розшифрувати їх, таким чином вам буде відома помилка. Ми впевнені, що така діагностика допоможе вам вирішити проблему.

Відео «Як відбувається діагностика Фольксвагена Джетта на СТО»

З цього відео можна дізнатися, як здійснюється діагностика моделі Джетта на СТО за допомогою необхідного устаткування.


Коментарі та відгуки