Відсутність компресії в циліндрах: причини та способи перевірки

Привіт! На ВАЗ 2114 в 1 циліндрі була погана компресія, а в трьох інших все в нормі. Зняв головку, поміняв клапан в 1 циліндрі, а решту три не чіпав. Після складання двигуна машина стала як і раніше троїти, тільки компресія пропала взагалі у другому циліндрі, а в 1, 3, 4 циліндрах все в нормі. У чому причина? (Петро)

Добрий день, Петро. Причин, за яким пропадає компресія, може бути безліч. Всі їх ми розглянемо нижче.

Чому пропадає компресія?

Замер уровня компрессии при помощи прибора
Замір рівня компресії за допомогою приладу
  1. Якщо двигун вже порядком зносився, то у другому циліндрі також може тріснути клапан. Крім того, безпосередньо клапан може погано прилягати при роботі мотора, а це, в свою чергу, є причиною витоку в тому місці, де елемент стикається з «сідлом».
  2. Якщо так зване сідло зруйнувалося, так сприяє зниженню рівня тиску.
  3. Перевірте, чи правильно ви встановили ГБЦ після останнього ремонту. Можливо, вона була встановлена некоректно або вона прогоріла, що цілком можливо в результаті зносу. Крім цього, під час установки на прокладку міг потрапити сміття (зокрема, на її контактну поверхню), або ж прогоріла прокладка від перегріву двигуна. Це згодом призведе до виникнення тріщин або деформації головки.
  4. Ще однією причиною є задир циліндра (ц-ра), який зазвичай з'являється після перегріву ДВС.
  5. Можливо, повністю зносилася вся циліндро-поршнева група.
  6. Клапан другого цил-ра, можливо, став не до кінця закриватися або зовсім не закривається. Або в нього надходить недостатня кількість повітря, але в даному випадку ви також зможете почути стукіт. Крім цього елемент міг погнутися, але це в тому випадку, якщо у вас обірвався ремінь газорозподільного механізму під час руху. Також слід зазначити, що збої у функціонуванні даної системи теж можуть призвести до зниження тиску.
  7. Прийшли в непридатність межкольцевые перемички поршнів.
  8. Вийшов з ладу впускний елемент. З цієї причини тиск може пропасти як в одному, так і декількох цил-рах. Крім того, в них може з'явитися тріщина, також варіант досить поширений.
  9. Загальний рівень компресії, можливо, є зниженим в результаті утворення нагару на кільцях.

Так чи інакше, але в будь-якому випадку вам ще раз потрібно буде здійснити демонтаж ГБЦ і прокладки. Цілком імовірно, що проблема полягає саме непрацездатності останньої. У будь-якому випадку ми сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам вирішити проблему.

Відео «Як здійснити перевірку компресії на прикладі авто Рено»

Пропонуємо вам ознайомитися більш детально з процедурою перевірки рівня компресії.


Коментарі та відгуки