Чому блимає індикатор тиску масла?

Привіт! Блимає червона лампочка масла. Які можуть бути на це причини? (Володимир)

Доброго часу доби, Володимир. Вітчизняні автомобілісти часто стикаються з подібною проблемою, зараз ми дамо кілька рекомендацій щодо її вирішення.

Чому блимає індикатор?

Загоревшаяся лампа давления масла
Загоревшаяся лампа тиску масла

Основні причини перераховані нижче:

 1. Вихід з ладу масляного насоса. Коли пристрій ламається, авторемонтники іноді стикаються з замиканням контактів регулятора. У тому випадку, якщо пристрій працює в нормальному режимі, слід перевірити стан насоса, якщо він справді вийшов з ладу, то замінити його.
 2. Однією з найбільш поширених причин, за якими загоряється індикатор, є брак мастила в системі. При регулярній експлуатації автомобіля необхідно час від часу перевіряти рівень моторної рідини. Якщо ж ви постійно додаєте масло, а лампочка не перестає блимати, то залізьте під днище авто і перевірте двигун на предмет витоків. Якщо масло протікає, то слід ліквідувати причину і додати рідини в ДВС.
 3. Іноді лампа починає блимати при використанні неякісного фільтруючого елемента.
 4. Засмічена сіточка масляного насоса. Зазвичай сітку забиває сміття та бруд, у цьому випадку датчик стане повідомляти автомобілісту про поломку. Проблема вирішується тільки заміною або ретельної прочищенням сіточки. Після цього ми рекомендуємо промити мотор і поміняти масло.
 5. Вихід з ладу датчика, який відповідає за активацію цього індикатора, або проблеми з проводкою на ділянці його роботи. У разі обриву проводки є велика ймовірність того, що світловий індикатор на панелі приладів буде спрацьовувати без видимих причин. Якщо зламається сам регулятор, то індикатор буде загорятися у тому випадку, коли відбувається перегазування і в системі змінюється тиск.
 6. Вихід з ладу редукційного клапана. Коли тиск в системі знижений, клапан закривається. Але якщо він раптом відкритий і при цьому заклинило, то тиск буде надто низьким. В результаті регулятор може спрацьовувати самостійно.

Коли міняєте моторну рідина, слід дотримуватися кількох рекомендацій. Бажано купувати якісний витратний матеріал, який відповідає всім специфікаціям мотора. Проблеми в роботі ДВЗ проявляються зазвичай у тих випадках, коли використовується неякісне масло. Також необхідно промивати двигун, особливо якщо ви переходите від одного ММ до іншому. Детальніше про промиванні ви можете почитати тут .

Відео «Як відновити тиск масла»

Детальніше про те, як відновити тиск моторної рідини, дивіться на відео (автор — Ілля Бобрів).


Коментарі та відгуки

 • Олена

  Привіт, блимає індикатор масла на панелі, коли перегрівся двигун, при перемиканні передач в натяг, але не завжди, рівень масла в нормі. Машина ваз універсал

 • Олександр

  Добрий день! У мене УАЗ 2009 р. в Двигун 4213Е. Стала загорятися (моргати) червона лампочка розташована в стрілочному індикаторі. Подмаргивает на холостих обертах.При збільшенні оборотів двигуна. стрілка доходить до 2 кі і навіть більше, але лампочка раніше, «подрамгивает». Подивився рівень масла в двигуні, на мінімумі. Долив до середнього рівня між макс і мінімум. Кілька разів заводив двигун, — лампочка «подмаргивает», рівень масла остаеся середнім. Чим більш ймовірна причина? Спасибі.Олександр.