Чому автомобіль відмовляється їхати «на холодну»?

Добрий день! У мене АКПП F3A. На холодну не їде ні назад, ні вперед, а ось на гарячу все нормально. Допоможіть, будь ласка, розібратися в причині! (Вадим)

Вадим, доброго часу доби. Причина такої проблеми, скоріш за все, криється у видатковій трансмісійної рідини. Зараз постараємося пояснити докладніше.

Чому машина з АКПП не їде на холодну?

Як ми вже сказали, швидше за все, суть проблеми полягає в трансмісійному олії. Принцип роботи АКПП наступний. Масляний насос здійснює вплив на фрикційні диски, в результаті чого ті притискаються один до одного, що сприяє забезпеченню зчеплення між собою і валом.

Якщо машина стояла на морозі, то трансмісійна рідина в коробці передач, по всій видимості, загусла. А від цього масляний насос не може забезпечити належний рівень тиску, щоб відбулося гарне стиснення фрикційних шківів. З цих причин коробка передач, як правило, буксує або зовсім не їде. Це означає, що шківи не можуть зчепитися один з одним. За фактом вони просто труться між собою, але ніякого зчеплення не відбувається.

Так выглядит коробка автомат в разрезе
Так виглядає коробка автомат в розрізі

Якщо ви довгий час будете намагатися рушити з місця, то з часом шківи і зовсім зітруться до своєї залізної основи. У тому разі, коли це станеться, автоматична трансмісія, скоріше всього, і зовсім вийде з ладу, внаслідок того, що фрикційні шківи не можуть забезпечити зчеплення. Але коли транспортний засіб прогрівається, масляний насос може забезпечити тиск на диски, відповідно, автомобіль буде рухатися у звичному режимі.

Таким чином, як ви бачите, справа полягає в необхідності прогріву автоматичної трансмісії взимку, це аксіома. Про це вам скаже будь-який фахівець. Інше питання, якщо вчора машина могла рушити з місця в таких же умовах, а сьогодні вже не може. Це означає, що необхідно перевірити рівень масла в коробці передач, а також його якість. При нестачі витратного матеріалу такий результат цілком можливий, проблема вирішується додаванням рідини в систему.

Якщо ж неякісне масло і вже відпрацювало свій ресурс служби, то його необхідно замінити, причому якомога швидше. Неякісний витратний матеріал, якщо він втратив свої в'язкісні характеристики, не зможе забезпечити потрібного тиску, та й в принципі густа «жижа» не дуже корисна для коробки передач в цілому. Якщо з маслом все в порядку, то єдиний для вас вихід — це зробити діагностику «автомата», цей процес як ні що інше допоможе виявити справжню причину несправності.

Відео «Діагностика машини з автоматичною КПП»

На прикладі Ніссан Санні можна подивитися, як відбувається діагностика авто.


Коментарі та відгуки