На автомобілі Деу Нексія плавають обороти: чому і що робити?

Привіт! У мене Нексія 2004 р/ст. Інжектор. Двигун погано заводиться, на малих обертах плавають обороти, то скидає, то набере і знову скине або затихне двигун при натискуванні. На дросель погано набирає обертів, ніби прохлебывает, при рушання з місця доводиться прогазовывать, на обертах йде краще. Двигун має трамлер і котушку, тому комп'ютерної діагностики не піддається, інші датчики показує в нормі. Замінені свічки, дроти високої напруги , кришка трамлера, бігунок, промиті фарсунки, блок дросельной заслінки, замінений паливний фільтр. Проїхав п'ять СТО — допомогти ніхто не зміг, все з вищеперерахованого на кожній СТО потроху. (Микола)

Доброго Дня, Микола. На жаль, точно поставити діагноз ми не можемо, адже для цього потрібно продіагностувати автомобіль за фактом. Але ми дамо кілька порад, які, можливо, дозволять вирішити несправність.

Чому на Нексії плавають обороти?

  1. Якщо блок дросельної заслінки замінений з датчиком, то проблема може полягати в поганому контакті останнього. Зазвичай при заміні пристрою фахівці на СТО зачищають контакти, але сьогодні стільки некваліфікованих майстрів, що іноді автовласникам доводиться доробляти роботу за них. Перевірте контакт, прочистіть його від окислення, якщо такі є.
  2. Регулятор холостого ходу іноді стає причиною плаваючих обертів. Це може статися внаслідок поломки або некоректної роботи. Бажано продзвонити пристрій, при необхідності замінити його на новий.
  3. Те ж саме стосується вакуумного датчика. Потрібно провести його діагностику.
  4. Іноді несправність можна вирішити шляхом регулювання З на потенціометрі, але накрутивши показник ви можете зіткнутися з тим, що збільшиться витрата палива.
  5. Запалювання. У деяких випадках виникає необхідність регулювання запалювання — воно може бути занадто пізніше, але зазвичай обороти плавають при їзді на ранньому запалюванні.
Дэу Нексия серого цвета
Деу Нексія сірого кольору

Не хочемо вас лякати, але подібна проблема може бути наслідком пробитою прокладки ГБЦ.

За якими ознаками можна визначити, що прокладка пошкоджена:

  1. При перевірці рівня моторної рідини на щупі буде явно видно піна, що відбувається в результаті попадання антифризу в масло.
  2. З глушника йде білий дим, дуже схожий на пар.
  3. В розширювальному бачку з антифризом видно масляні плями, в деяких випадках холодоагенту може вирувати.

Це основні ознаки.

Візуально визначити, пробита чи прокладка або немає, можна наступним способом:

  1. Перевірте всі свічки запалювання. Якщо в систему змащення потрапила охолоджуюча рідина, то як мінімум одна зі свічок буде мокрою.
  2. Спробуйте крапельку рідини зі свічки на мову, але не ковтайте її — якщо вона має солодкуватий присмак, то це — антифриз, можете не сумніватися.

Детальніше про ознаки і процесі заміни прокладки на Нексії з фото і відео читайте тут .

Відео «Міняємо прокладку ГБЦ в домашніх умовах»

Покроковий процес заміни представлений на відео (автор — Сергій Л).


Коментарі та відгуки