Лого av-to.info
Консультація з фахівцем | || 183

На автомобиле Дэу Нексия плавают обороты: почему и что делать?

Здравствуйте! У мене Нексія 2004 р / в. Інжектор. Двигун погано заводиться, на малих обертах плавають обороти, то скидає, то набере і знову скине або затихне двигун при натиску. На дросель погано набирає обертів, ніби прохлебивает, при рушання з місця доводиться прогазовивать, на оборотах йде краще. Двигун має трамлер і котушку, тому комп'ютерну діагностику не піддається, інші датчики показує в нормі. Замінено свічки, дроти високої напруги, кришка трамлера, бігунок, промиті фарсунки, блок дросельними заслінки, замінений паливний фільтр. Проїхав п'ять СТО - допомогти ніхто не зміг, все з перерахованого вище на кожній з СТО потроху. (Микола)

Привіт Микола. На жаль, точно поставити діагноз ми не можемо, адже для цього потрібно продіагностувати автомобіль за фактом. Але ми дамо кілька порад, які, можливо, дозволять вирішити несправність.

Чому на Нексиі плавають обороти?

  1. Якщо блок дросельної заслінки замінений з датчиком, то проблема може полягати в поганому контакті останнього. Зазвичай при заміні пристрою фахівці на СТО зачищають контакти, але сьогодні стільки некваліфікованих майстрів, що іноді автовласникам доводиться доробляти роботу за них. Перевірте контакт, очистіть його від окислення, якщо такі є.
  2. Регулятор холостого ходу іноді стає причиною плаваючих оборотів. Це може статися внаслідок поломки або некоректної роботи. Бажано продзвонити пристрій, при необхідності замінити його на нове.
  3. Те ж саме стосується вакуумного датчика. Потрібно зробити його діагностику.
  4. Іноді несправність можна вирішити шляхом регулювання СО на потенціометрі, але накрутивши показник ви можете зіткнутися з тим, що збільшиться витрата палива.
  5. Запалювання. У деяких випадках виникає необхідність регулювання запалювання - воно може бути занадто пізніше, але зазвичай обороти плавають при їзді на ранньому запалюванні.
Дэу Нексия серого цвета
Деу Нексія сірого кольору

Чи не хочемо вас лякати, але подібна проблема може бути наслідком пробитою прокладки ГБЦ.

За якими ознаками можна визначити, що прокладка пошкоджена:

  1. При перевірці рівня моторної рідини на щупі буде явно видно піна, що відбувається в результаті попадання антифризу в масло.
  2. З глушника йде білий дим, дуже схожий на пар.
  3. У розширить льоном бачку з антифризом видно масляні плями, в деяких випадках холодоагент може вирувати.

Це основні ознаки.

Візуально визначити, пробита прокладка чи ні, можна в такий спосіб:

  1. Перевірте всі свічки запалювання. Якщо в систему змащення потрапила охолоджуюча рідина, то як мінімум одна зі свічок буде мокрою.
  2. Спробуйте крапельку рідини зі свічки на мову, але не ковтайте її - якщо вона має солодкуватий присмак, то це - антифриз, можете не сумніватися.

Детальніше про ознаки і процесі заміни прокладки на Нексиі з фото і відео читайте тут.

Відео «Міняємо прокладку ГБЦ в домашніх умовах »

Покроковий процес заміни представлений на відео (автор - Сергій Л).