Лого av-to.info
Консультація з фахівцем

Плаваючі обороти в Деу Сенс: причини і методи вирішення проблеми

Привіт ! Плавають обороти на ЗАЗ Сенс, не скидається газ. Допоможіть порадою, будь ласка! (Ірина)

Ірина, добрий день. Ви правильно зробили, що звернулися за порадою до нас. З проблемою плаваючих оборотів стикаються багато наших автомобілісти, не тільки на Ланосі і СЕНС. Нижче ми наведемо кілька порад, які допоможуть вам вирішити проблему.

Чому плавають обороти?

Автомобиль Daewoo Sens
Автомобіль Daewoo Sens

Причин такої поведінки автомобіля може бути кілька, всі вони розглянуті нижче:

  1. В першу чергу увагу необхідно звернути на регулятор холостого ходу. Цей елемент ви зможете знайти на вході у впускний колектор, в районі повітряного патрубка фільтру. Відбитися на функціонуванні мотора регулятор може в кількох випадках, якщо конус сідла занадто забруднений, або при банальному виході з ладу. Якщо отвори регулятора забиті брудом, пропускне перетин каналу в принципі буде зменшуватися, відповідно, при їзді на нейтральній швидкості в двигун буде потрапляти менший потік повітря, ніж необхідно.
    Тому ви і стикаєтеся з такою проблемою. Для того, щоб упевнитися в ступені забруднення пристрою, доведеться його зняти. Для цього відкрутіть два гвинти, на яких він кріпиться. Якщо ви побачите на запірному конусі клапана бруд або нагар, то очистіть його, для цього підійде звичайне аерозольна засіб для прочищення карбюратора. Після демонтажу регулятора ви побачите так зване сідло клапана, його також бажано прочистити. У більшості випадків звичайна очищення допомагає вирішити проблему, якщо ж вона залишилася, то є сенс провести діагностику самого пристрою. Згідно відгуками автовласників Сенсів, в середньому ресурс експлуатації пристрою становить близько 50 тисяч км пробігу, якщо ви використовуєте більш дорогий вузол (від Дженерал Моторз), то ресурс буде більш довгим.
  2. Часто проблема полягає в несправності датчика абсолютного тиску . Коли регулятор виходить з ладу, зазвичай з'являється проблема плаваючих оборотів. Рекомендуємо провести діагностику і, при необхідності, заміну регулятора.
  3. Вихід з ладу ДПДЗ. Регулятор дросельної заслінки іноді стає причиною подібної несправності.
  4. Іноді плавання оборотів виникає в результаті того, що форсунка початку підсмоктується повітря. Таку проблему можна вирішити за допомогою заміни прокладок.

У будь-якому випадку для постановки більш правильного діагнозу автомобіль слід продіагностувати. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам вирішити проблему.

Відео «Комп'ютерна діагностика ЗАЗ Сенс в домашніх умовах»

Як своїми силами продіагностувати Сенс - дивіться на відео (автор - Олексій МАЙСТЕР). | || 214