Плаваючі обороти Деу Сенс: причини і методи вирішення проблеми

Привіт! Плавають обороти на ЗАЗ Сенс, не скидається газ. Допоможіть порадою, будь ласка! (Ірина)

Ірино, доброго дня. Ви правильно зробили, що звернулися за порадою до нас. З проблемою плаваючих обертів стикаються багато наші автомобілісти, не тільки на Ланосах і Сенсах. Нижче ми наведемо кілька порад, які допоможуть вам вирішити проблему.

Чому плавають обороти?

Автомобиль Daewoo Sens
Автомобіль Daewoo Sens

Причин такої поведінки автомобіля може бути кілька, всі вони розглянуті нижче:

  1. В першу чергу увагу слід звернути на регулятор холостого ходу. Цей елемент ви зможете знайти на вході у впускний колектор, в районі повітряного патрубка фільтра. Позначитися на функціонуванні мотора регулятор може у кількох випадках, якщо конус сідла дуже забруднений, або при банальному виході з ладу. Якщо отвори регулятора забиті брудом, пропускний перетин каналу в принципі буде зменшуватися, відповідно, при їзді на нейтральній швидкості двигун буде потрапляти менший потік повітря, ніж потрібно.
    Тому ви стикаєтеся з такою проблемою. Для того, щоб упевнитися в ступені забруднення пристрої, доведеться його зняти. Для цього відкрутіть два гвинти, на яких він кріпиться. Якщо ви побачите на запірному конуса клапана бруд або нагар, то очистіть його, для цього підійде звичайний аерозольний засіб для прочищення карбюратора. Після демонтажу регулятора ви побачите так зване сідло клапана, його також бажано прочистити. У більшості випадків звичайна очищення допомагає вирішити проблему, якщо ж вона залишилася, то є сенс провести діагностику самого пристрою. Згідно відгуками автовласників Сенс, в середньому ресурс експлуатації пристрою становить близько 50 тисяч км пробігу, якщо ви використовуєте більш дорогий вузол (від Дженерал Моторз), то ресурс буде більш довгим.
  2. Часто проблема полягає в несправності датчика абсолютного тиску. Коли регулятор виходить з ладу, зазвичай з'являється проблема плаваючих обертів. Рекомендуємо провести діагностику і, при необхідності, заміну регулятора.
  3. Вихід з ладу ДПДЗ. Регулятор дросельної заслінки іноді стає причиною подібної несправності.
  4. Іноді плавання оборотів виникає в результаті того, що форсунка початку підсмоктувати повітря. Таку проблему можна вирішити за допомогою заміни прокладок.

У будь-якому випадку для постановки більш правильного діагнозу автомобіль слід продіагностувати. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам вирішити проблему.

Відео «Комп'ютерна діагностика ЗАЗ Сенс в домашніх умовах»

Як своїми силами продіагностувати Сенс — дивіться на відео (автор — ЛЬОША МАЙСТЕР).


Коментарі та відгуки