Лого av-to.info
Консультація з фахівцем

стусани автоматичної трансмісії: чим викликана проблема?

Добрий день! Соната 5 2.7, стоїш на драйві в основному на холодну АКПП подпінивает. Масло, начебто, в нормі. Поштовхів при їзді немає. Що може бути? (Вадим)

Добрий день, Вадим. Стусани автоматичної трансмісії - це одні з небагатьох типових несправностей, характерних для коробок-автомат. Більше інформації про причини і вирішенні цієї проблеми ви знайдете нижче.

Чому коробка штовхає в режимі D?

Давайте разом розберемося, з яких причин автоматична трансмісія може штовхати. На практиці така проблема, як склалася у вас, безпосередньо з режимом D, є найбільш поширеною. Така несправність часто відбувається на автомобілях японського виробництва, але і корейці - не виняток. Штовхати трансмісія може і на холодну, і на гарячу, причин тому може бути кілька.

Наприклад, часто це відбувається через мастила, яка відпрацювала свій ресурс експлуатації. Якщо трансмісійне масло втратило характеристики і не може виконувати покладені на нього функції, АКПП може працювати некоректно. Заміна витратних матеріалів часто допомагає вирішити проблему, що склалася. У цьому ж випадку причиною несправності може служити і фільтруючий елемент, тому його також не варто забувати міняти.

Автомобиль Хенда Соната 5
Автомобіль хенд Соната 5

Але на практиці такі заходи далеко не завжди настільки ефективні, як хотілося б, але якщо агрегат став працювати неправильно, то перш за все необхідно почати саме з них. Якщо ж проблема залишилася, то ми рекомендуємо здійснити більш ретельну комп'ютерну діагностику. Повна перевірка агрегату дасть можливість оцінити його стан в цілому і визначити всі наявні несправності трансмісії. Пройти діагностику можна в спеціалізованому центрі, де майстри перевірять авто на спеціально призначеному для цього обладнанні.

Але це можна зробити і самостійно. Підключивши до діагностичного роз'єму тестер і ноутбук, ви зможете в домашніх умовах вважати все коди помилок і за цими результатами зробити висновки, що в першу чергу необхідно поміняти. При відсутності досвіду радимо звернутися до фахівців або промоніторити наш ресурс - тут достатньо інформації про комп'ютерну діагностику.

Якщо ви зіткнулися з проблемою стусанів агрегату на гарячому двигуні, то це може мати більш сумні наслідки. Іноді стусани на гарячу є наслідком поломки гідропліти, тобто заклинювання механізму блокування гідротрансформатора.

Відео «Розбирання автоматичної трансмісії»

Пропонуємо вам ознайомитися з процесом розбору АКПП (автор відео - Олександр Сорокін) .