Лого av-to.info
Консультація з фахівцем

Тихіше їдеш - далі будеш? - Перемикання швидкостей на «П'ятірка»

Здравствуйте! Підкажіть, на який КПП 4-х або 5-й ступці класиці 2105 повільніше швидкість на першій передачі? Дякуємо! (Павло)

Добрий день, Павло. Ваше питання досить специфічний і навряд чи ви зможете отримати на нього точну відповідь.

Пристрій МКПП

За своєю конструкцією п'ятиступінчаста трансмісія на класичних моделях ВАЗ в цілому майже така ж, як і четирехступенчатая. Єдина відмінність - це те, що в неї додано ще одну передача.

Система трансмісії на транспортних засобах ВАЗ-2105 складається з декількох компонентів, зокрема, з трьох валів:

  • первинного вала;
  • вторинного;
  • проміжного.

Механізм перемикання

Сам пристрій представлено на схемі нижче, пропонуємо вам ознайомитися з ним більш детально.

Механизм переключения передач на классических моделях ВАЗ
Механізм перемикання передач на класичних моделях ВАЗ

Під номерами 1, 2 і 16 на схемі зображені вилки безпосередньо самих швидкостей. Зокрема, мова йде про всі п'яти швидкостях. Управління елементами під номерами 5, 7 і 9 здійснюється за допомогою важеля, що знаходиться в самому салоні авто.

Принцип перемикання режимів КПП полягає в наступному: коли селектор змінює своє місце положення, здійснюється зчіпка шарніра з виїмкою, розташованої на однією з осей. Інший кінець осі міцно зчеплений з елементом під номером 3. Ця вилка входить в спеціальну виїмку на шестерні переднього ходу. При переміщенні селектора відбувається зчіпка з потрібною шестерінкою на вторинному валу з відповідною шестернею проміжного вала.

В цілому принцип роботи агрегатів на чотириступінчастою і п'ятиступінчастою трансмісії ідентичний, різниця полягає лише в додаванні ще одного режиму. Відповідно, швидкість теж буде однаковою, але це теорія. На жаль, на практиці ми не можемо перевірити реально, який автомобіль буде швидше, оскільки в нашому володінні немає транспортних засобів з чотириступінчастою «механікою». Але можна точно сказати те, що навіть якщо різниця і є присутнім, то вона буде мінімальною. А ось безпосередньо на швидкість перемикання режимів можуть впливати певні особливості коробки. Зокрема, це можуть бути і поломки деяких компонентів конструкції, і інші аспекти, такі як масло для КПП і т.д.

Відео «Пристрій і принцип роботи КПП»

Детальніше про конструкції і принципі функціонування агрегату ви можете дізнатися з відео нижче (автор - Павло Ковальов).