Тихіше їдеш – далі будеш? – Перемикання швидкостей на «П'ятірці»

Привіт! Підкажіть, на який КПП 4-х або 5-і ступці класики 2105 повільніше швидкість на першій передачі? Спасибі! (Павло)

Доброго дня, Павло. Ваше питання досить специфічний і навряд чи ви зможете отримати на нього точну відповідь.

Пристрій МКПП

По своїй конструкції п'ятиступінчаста трансмісія на класичних моделях ВАЗ в цілому майже така ж, як і чотириступінчаста. Єдина відмінність — це те, що в неї додана ще одна передача.

Система трансмісії на транспортних засобах ВАЗ-2105 складається з декількох компонентів, зокрема, з трьох валів:

  • первинного валу;
  • вторинного;
  • проміжного.

Механізм перемикання

Сам пристрій представлено на схемі нижче, пропонуємо вам ознайомитися з ним більш детально.

Механизм переключения передач на классических моделях ВАЗ
Механізм перемикання передач на класичних моделях ВАЗ

Під номерами 1, 2 і 16 на схемі зображені вилки безпосередньо самих швидкостей. Зокрема, мова йде про всіх п'яти швидкостях. Управління елементами під номерами 5, 7 і 9 здійснюється за допомогою важеля, що знаходиться в самому салоні авто.

Принцип перемикання режимів КПП полягає в наступному: коли селектор змінює своє місце положення, здійснюється зчіпка шарніра з виїмкою, розташованої на одній з осей. Інший кінець осі міцно сцеплен з елементом під номером 3. Ця вилка входить в спеціальну виїмку на шестерні переднього ходу. При переміщенні покажчика відбувається зчіпка з потрібною шестерінкою на вторинному валу з відповідною шестірнею проміжного вала.

В цілому принцип роботи агрегатів на чотириступінчастою і п'ятиступінчастою трансмісіях ідентичний, різниця полягає тільки в додаванні ще одного режиму. Відповідно, швидкість теж буде однаковою, але це теорія. На жаль, на практиці ми не можемо перевірити реально, який автомобіль буде швидше, оскільки в нашому володінні немає транспортних засобів з чотириступінчастою «механікою». Але можна точно сказати, що навіть якщо різниця і є, то вона буде мінімальною. А ось безпосередньо на швидкість перемикання режимів можуть впливати певні особливості коробки. Зокрема, це можуть бути і поломки деяких компонентів конструкції та інші аспекти, такі як масло для КПП і т. д.

Відео «Пристрій і принцип роботи КПП»

Детальніше про конструкції та принципі функціонування агрегату ви можете дізнатися з відео нижче (автор — Павло Ковальов).


Коментарі та відгуки