Особливості зарядки автомобільного акумулятора

Привіт! Підкажіть, будь ласка, як зняти батарею, як підібратися до клем? (Олександр)

Олександре, доброго дня. На жаль ваше питання нам не дуже зрозумілий, але ми спробуємо дати вам деякі рекомендації.

демонтувати АКБ

Було б непогано, якби ви вказали модель вашого транспортного засобу. Без цього щось порадити вам буде складно. В цілому проблем з демонтажем акумуляторної батареї зазвичай не буває. Відкривши капот, ви відразу ж побачите батарею, як правило, вона ніде не захована.

Клеми АКБ можуть бути приховані захисними гумовими накладками, але вони легко і без проблем прибираються в сторону при необхідності. До акумулятора підходять дві клеми — плюсова і мінусова. Вони можуть бути закріплені як за допомогою фіксаторів, так і звичайними гайками. Демонтаж гайок здійснюється за допомогою відповідних ключів — на 10 і 13 мм. Можливо, у вас інші розміри.

Отключение клеммы аккумулятора
Відключення клеми акумулятора

Гайки без проблем відкручуються і ви отримуєте вільний доступ до клем АКБ. Також батарея, швидше за все, зафіксована і з районі свого днища. Там може бути розташована металева накладка, яка фіксує АКБ до кузова авто, знову ж таки, за допомогою гайки. Вона легко відкручується ключем і виймається, після чого ви без проблем можете зняти акумулятор.

Якщо ви його ніколи не заряджали, то ми порадимо вам поставити його на зарядку як мінімум на 12 годин. При цьому проводи повинні бути підключені правильно (тобто мінусовий дріт зарядного пристрою до мінуса АКБ, плюсовий провід — до плюса). У відповідності з вимогами безпеки також слід розкрутити і пробки від банок батареї. Вони являють собою пластикові фіксатори з хрестиками на капелюшку. Ці фіксатори слід послабити (викручувати їх не обов'язково), але вони не повинні бути щільно затягнуті.

Коли АКБ практично зарядився, всередині нього починається процес електролізу води, під час якого вода розкладається на кисень і водень, таким чином з'являється гримучий газ. Якщо банки будуть закриті, то довга зарядка може обернутися вибухом. Щоб уникнути цього, банки слід послабити.

Відео «Як правильно зарядити акумулятор»

Рекомендації по заряду акумулятора представлені на цьому відео.


Коментарі та відгуки