Розшифровка коду помилки двигуна Форд S-Max

Привіт! Мені зробили діагностику двигуна, видали коди помилок, не можу знайти роздруківку, тому що немає книжки — код 1000 Р 2008 Р. Підкажіть, будь ласка, що це за поломки і як їх усунути. Заздалегідь спасибі! (Галина)

Галина, добрий день. Комбінації помилок, з якими ви зіткнулися, часто зустрічаються при діагностиці автомобілів Форд. При чому мова йде не тільки про моделі S-Max, але і про всіх авто цієї марки в принципі. Давайте розберемося разом у вашій проблемі.

Що означають помилки Р1000 і Р2008?

Код несправності Р1000 сигналізує автовласникові про те, що належним чином не була проведена перевірка готовності системи EOBD. Відразу ж хочемо сказати, що дану комбінацію не зовсім коректно називати помилкою. Насправді це є ознакою самонастроювання EOBD. На практиці такі цифри з'являються в результаті скидання пам'яті бортового комп'ютера, або після рекалибровки пристрою. Також часто Р0001 зустрічається після перепрограмування модуля.

Проверка авто на наличие ошибок при помощи специального диагностического оборудования
Перевірка авто на наявність помилок за допомогою спеціального діагностичного обладнання

Так що вам слід замислитися — там, де ви робили діагностику, все було здійснене коректно? За фактом ця несправність повинна пропасти після того, як бортовий комп'ютер зробить калібрування. Іншими словами, це відбудеться після того, як авто поэксплуатируется певний час. Тобто в даному випадку переживати вам не про що, оскільки все повинно пропасти незабаром.

Так що поки сенсу для занепокоєння немає. Але ось що стосується другої комбінації символів, то тут справи йдуть трохи гірше. Р2008 свідчить про неправильну роботу впускного колектора. Впускний колектор — це пристрій, призначений для розподілу повітряного потоку по циліндра двигуна, таким чином надаючи йому потрібну руху. Потім розрядження, яке з'являється на цьому пристрої, що експлуатується вакуумним гальмівним підсилювачем і приводом впускних заслінок.

Відповідно, якщо колектор дійсно почав барахлити, то з цим треба терміново щось робити. При поломки пристрою ви не зможете запустити двигун, тому цієї несправності необхідно приділити максимум уваги. Крім того, такий код може говорити і про поломки в електричній проводці. Зокрема, з впускним колектором все може бути нормально, але сталося замикання контактів або обірвався якийсь дріт. Рекомендуємо вам звернутися до фахівця, яким зможе продзвонити систему на наявність обривів. Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам вирішити проблему.

Відео «Діагностика автомобіля Форд своїми руками»

Про те, як здійснити перевірку всіх систем Форд, дивіться на відео.


Коментарі та відгуки