Лого av-to.info
Консультація з фахівцем

Ошибка датчика атмосферного давления на КамАЗе и ее расшифровка

Здравствуйте! На Камаз 65115 сміттєвоз висвічує код помилки 13- фізична помилка датчика атмосферного тиску. Що це означає? Чи можна самостійно поміняти цей датчик? На холостих обертах машина працює, при русі скидає обертів і не їде. (Максим)

Привіт Максим, ми зрозуміли вашу проблему, зараз постараємося дати деякі рекомендації щодо її вирішення.

Можно ли поменять датчик атмосферного давления?

Комбінація помилки 13 дійсно означає, що датчик атмосферного тиску вийшов з ладу. Фізична помилка означає механічні пошкодження регулятора, тобто, швидше за все, його вже не вдасться відремонтувати і потрібно буде тільки міняти. У цьому немає нічого страшного, але зробити заміну пристрою необхідно якомога швидше або це загрожує певними проблемами.

Що може статися при несвоєчасній заміні пристрою:

  1. Детонація. Двигун вашого КАМАЗа почне детонувати, спочатку будуть просто неголосно стукати гидрокомпенсатори. Згодом цей звук переросте в щось більше.
  2. На наступному етапі двигун машини почне втрачати потужність. Транспортний засіб буде важко розганятися, ви це зможете відчути при розгоні або обгоні іншого автомобіля. Також слід зазначити, що в даному випадку може значно збільшитися витрата споживаного палива. Спочатку він може бути невеликим, ледве помітним, але з часом різниця у витраті буде відчутною.
  3. Потім почнуться проблеми з зворушенням з місця. У тому випадку, коли ви затиснете педаль газу і спробуєте поїхати, почнуться ривки і провали.
  4. Після всіх цих симптомів ваш автомобіль, швидше за все, буде троить і глухнути. При цьому розігнатися буде дуже важко, практично неможливо, не кажучи вже про спробу обгону іншого авто. Також авто буде глухнути.
Так выглядит датчик атмосферного давления для КАМАЗ
Так виглядає датчик атмосферного тиску для КАМАЗ

Щоб не допустити такого розвитку подій, необхідно вчасно замінити вищевказане пристрій контролю атмосферного тиску. Заміна даного регулятора зовсім не викликає праці, однак, на жаль, ми не можемо вам допомогти в більш точної інструкції. Сам датчик знаходиться в районі ГБЦ, але точне його місце розташування нам невідомо. Ви можете самостійно визначити його місце установки, орієнтуючись за наведеною фотографії.

Як ми вже сказали, проблем із заміною пристрою не виникне. Вам буде потрібно тільки відключити від нього підвідний провід і викрутити гаєчку або гвинт, що фіксує пристрій. Помінявши пристрій на нове, процедура буде вважатися завершеною.

Відео «Огляд КАМАЗ Cummins»

Уся детальна інформація про сучасних автомобілях КАМАЗ представлена ​​на відео.