Помилка датчика атмосферного тиску на Камазі і її розшифровка

Привіт! На Камаз 65115 сміттєвоз висвічує код помилки 13 - фізична помилка датчика атмосферного тиску. Що це означає? Чи можна самостійно поміняти цей датчик? На холостих оборотах машина працює, при русі скидає обороти і не їде. (Максим)

Здрастуйте, Максиме, ми зрозуміли вашу проблему, зараз спробуємо дати деякі рекомендації щодо її вирішення.

Можна поміняти датчик атмосферного тиску?

Комбінація помилки 13 дійсно означає, що датчик атмосферного тиску вийшов з ладу. Фізична помилка означає механічні пошкодження регулятора, тобто, швидше за все, його вже не вдасться відремонтувати і потрібно тільки міняти. В цьому немає нічого страшного, але зробити заміну пристрою необхідно як можна швидше або це загрожує певними проблемами.

Що може статися при несвоєчасній заміні пристрої:

  1. Детонація. Двигун вашого КАМАЗа почне детонувати, спочатку будуть просто голосно стукати гидрокомпенсаторы. З часом цей звук переросте в щось більше.
  2. На наступному етапі двигун машини почне втрачати потужність. Транспортний засіб буде з працею розганятися, ви це зможете відчути при розгоні або обгону іншого автомобіля. Також слід зазначити, що в даному випадку може значно збільшитися витрата споживаного палива. Спочатку він може бути невеликим, ледве помітним, але з часом різниця у витраті буде відчутною.
  3. Потім почнуться проблеми з зворушенням з місця. У тому випадку, коли ви затиснете педаль газу і спробуєте поїхати, почнуться ривки і провали.
  4. Після всіх цих симптомів ваш автомобіль, швидше за все, буде троіть і глухнути. При цьому розігнатися буде дуже важко, практично неможливо, не кажучи вже про спробу обгону іншого авто. Також авто буде глохнути.
Так выглядит датчик атмосферного давления для КАМАЗ
Так виглядає датчик атмосферного тиску для КАМАЗ

Щоб не допустити такого розвитку подій, необхідно вчасно замінити вищевказане пристрій контролю атмосферного тиску. Заміна даного регулятора зовсім не викликає труднощів, проте, на жаль, ми не можемо вам допомогти в більш точної інструкції. Сам датчик знаходиться в районі ГБЦ, але точне місце розташування нам невідомо. Ви можете самостійно визначити його місце установки, орієнтуючись по наведеній фотографії.

Як ми вже сказали, проблем із заміною пристрою не виникне. Вам буде потрібно тільки відключити від нього підвідний провід і викрутити гаєчку або гвинт, що фіксує пристрій. Помінявши пристрій на нове, процедура буде вважатися завершеною.

Відео «Огляд КАМАЗ Cummins»

Вся детальна інформація про сучасних автомобілях КАМАЗ представлена на відео.


Коментарі та відгуки