Лого av-to.info
Консультація з фахівцем

Ошибка 4 на приборной панели ВАЗ Калина

Здравствуйте! У мене Лада Калина. Горить чек двигун, але все працює нормально. На панелі помилка 4. Що це означає і з чим може бути пов'язано? (Володимир)

Привіт Володимир. Поява значка ЧейЕнджін - поширена хвороба все вітчизняних транспортних засобів з бортовим комп'ютером. Поради щодо вирішення несправності наведені нижче.

Що значить помилка 4?

Код несправності 4 свідчить про некоректне функціонування регулятора контролю температури холодоагенту. У більшості випадків цей код загоряється на приладовій панелі, якщо протягом 20-30 секунд електронний блок управління фіксує обрив в проводці регулятора.

Автомобиль Лада Калина тюнинг
Автомобіль Лада Калина тюнінг
  1. Проаналізувавши вашу проблему, ми звернулися до багатьох джерел в інтернеті і проконсультувалися з власниками Лад Калин. Як з'ясувалося, цифра 4 часто з'являється на панелі приладів, це можна вважати однією з найбільш поширених помилок в цих транспортних засобах. Заміна регулятора температури антифризу в системі охолодження в деяких випадках допоможе стаття причиною зникнення помилки. Однак, як стверджують більшість каліноводов, за фактом в більшості випадків не дає позитивного результату.
  2. Якщо вірити відгуками автолюбителів, то така помилки, як правило, проявляється в основному під час холодів. Якщо немає ніяких передумов до поломок, то, можливо, у вас немає причин для занепокоєння.
  3. Цілком ймовірно, що з часом експлуатації автомобіля сам датчик окислився. В результаті утворюється поганий контакт, який дозволить передавати сигнал в нормальному режимі. Іноді таке трапляється після того, як ви помили машину. Рекомендуємо вам провести візуальну діагностику регулятора - якщо ви помітили, що контакт дійсно окислився то його необхідно зачистити.
  4. При наявності прозвонки, якщо очищення контактів не допомогла, необхідно продзвонити автомобільну проводку || | 212 . Вполне возможно, что причиной появления кода на приборке служит обрыв проводки или замыкание. В случае с обрывом достаточно будет заменить провода, либо же устранить причину замыкания.

Якщо ви поміняли датчик, замінили провід і зачистили контакт, а проблема все одно залишилася, рекомендуємо вам зробити більш детальну комп'ютерну діагностику. У вітчизняних авто часто трапляється так, що при некоректній роботі блоку управління на екрані можуть з'являтися помилки, яких за фактом немає. Щоб розібратися в цьому, необхідно повністю вважати все коди з бортового комп'ютера і потім робити висновки.

Відео «Діагностика автомобіля Калина своїми руками»

Про те, як правильно зробити комп'ютерну діагностику в домашніх умовах, дивіться на відео.