Помилка 4 на приладовій панелі ВАЗ Калина

Привіт! У мене Лада Калина. Горить чек двигун, але все працює нормально. На панелі помилка 4. Що це значить і з чим може бути пов'язано? (Володимир)

Здрастуйте, Володимир. Поява значка ЧейЭнджин — поширена хвороба все вітчизняних транспортних засобів з бортовим комп'ютером. Поради щодо вирішення несправності наведені нижче.

Що значить помилка 4?

Код несправності 4 свідчить про некоректне функціонування регулятора контролю температури холодоагенту. В більшості випадків цей код на приладовій панелі загоряється, якщо протягом 20-30 секунд електронний блок управління фіксує обрив в проводці регулятора.

Автомобиль Лада Калина тюнинг
Автомобіль Лада Калина тюнінг
  1. Проаналізувавши вашу проблему, ми звернулися до багатьох джерел в інтернеті і проконсультувалися з власниками Лад Калин. Як з'ясувалося, цифра 4 часто з'являється на панелі приладів, це можна вважати однією з найбільш поширених помилок в цих транспортних засобах. Заміна регулятора температури антифризу в системі охолодження в деяких випадках допоможе стаття причиною зникнення помилки. Однак, як стверджують більшість калиноводов, за фактом у більшості випадків не дає доброго результату.
  2. Якщо вірити відгукам автолюбителів, то така помилки, як правило, проявляється в основному під час холодів. Якщо немає ніяких передумов до поломок, то, можливо, у вас немає причин для занепокоєння.
  3. Цілком ймовірно, що з часом експлуатації автомобіля сам датчик окислився. В результаті утворюється поганий контакт, не дозволяє передавати сигнал в нормальному режимі. Іноді таке трапляється після того, як ви помили машину. Рекомендуємо вам провести візуальну діагностику регулятора — якщо ви помітили, що контакт дійсно окислився то його необхідно зачистити.
  4. При наявності прозвонки, якщо очищення контактів не допомогла, необхідно продзвонити автомобільну проводку . Цілком можливо, що причиною появи коду на приборку служить обрив проводки або замикання. У випадку з обривом достатньо буде замінити дроти, або ж усунути причину замикання.

Якщо ви поміняли датчик, замінили провід і зачистили контакт, а проблема все одно залишилася, рекомендуємо вам провести більш детальну комп'ютерну діагностику. У вітчизняних авто часто трапляється так, що при некоректній роботі блоку керування на екрані можуть з'являтися помилки, яких немає. Щоб розібратися в цьому, необхідно повністю вважати всі коди з бортового комп'ютера і потім робити висновки.

Відео «Діагностика автомобіля Калина своїми руками»

Про те, як правильно провести комп'ютерну діагностику в домашніх умовах, дивіться на відео.


Коментарі та відгуки