Нива не заводиться: що робити?

Привіт! У мене ВАЗ 21213 Нива, при повороті ключа в замку запалювання немає характерного шуму включення паливного насоса. Стартер не крутить . Що робити? Спасибі! (Сергій Павлов)

Добрий день, Сергій. Про причини виходу з ладу бензонасоса ми розповімо нижче.

Чому не працює насос?

Отже, чим може бути зумовлена непрацездатність елементи:

  1. В першу чергу, необхідно перевірити справність запобіжників. Відкрийте блок і знайдіть запобіжник або реле, що відповідає за функціонування бензонасоса. Якщо елемент, що вийшов з ладу, вам необхідно провести його заміну.
  2. Вийшов з ладу сам мотор пристрою. В даному випадку залишиться тільки замінити насос в зборі.
  3. Немає контакту. Вам необхідно дістатися до пристрою і перевірити працездатність всіх контактів — чи немає обриву, всі джгути проводів підключені.
  4. Погана маса агрегату. Іноді буває таке, що проводок маси окислився і не може передавати контакт. В даному випадку вам необхідно перевірити його стан і при необхідності зачистити. Якщо з масою проблеми, то ви також помітите, що на приладовій панелі впаде стрілка рівня бензину.
Износившиеся обмотки стартера
Зносилися обмотки стартера

Тепер що стосується стартера, чому ж він відмовляється крутити:

  1. найпростіше — це розряджена батарея АКБ. Можливо, ви в першу чергу перевірили акумулятор , але ми зобов'язані про це попередити. Спробуйте зарядити АКБ або «підкурити» від іншого авто.
  2. Сигналізація. В окремих випадках на практиці ми не раз стикалися з такою проблемою, як замикання сигналізації. Відбувається це з різних причин — з-за попадання води на блок сигналізації, обриву проводів і т. д. Але підсумок один — якщо блок сигналізації замикає, не буде крутити ні стартер , ні бензонасос. Проблема вирішується ремонтом плати або її заміною, хоча пошук може зайняти певний час.
  3. Вихід з ладу втягивающего реле. В даному випадку стартер буде або мовчати, або дзижчати, але запустити двигун буде неможливо.
  4. Поломка бендикса. Цей елемент являє собою шестірню, що перебуває на одному валу з ротором стартера. У тому випадку, якщо на шестірні утворився сильний знос зубів, можуть виникнути проблеми із запуском двигуна.
  5. Зношені втулки. Єдиним виходом буде заміна.
  6. Знос обмоток пристрою. Це відбувається в результаті того, що елемент вже відпрацював свій ресурс експлуатації. Заміна обмоток — справа непроста і трудомістке, легше буде повністю поміняти компонент повністю.

Відео «Як знайти причину поломки насоса»

Докладно про пошук причини поломки бензонасоса дивіться на відео (автор — Сергій Л).


Коментарі та відгуки