Чому не заводиться двигун автомобіля ВАЗ 2109 після заміни прокладки ГБЦ

Привіт! Після заміни прокладки ГБЦ на ВАЗ 2109 двигун не заводиться, мітки распред і коленвала виставлені по мітках, іскра є, бензин надходить, один раз чхнула і все. (Олександр)

Доброго Дня, Олександр. На жаль, з такою проблемою стикаються багато автомобілістів. Ми дамо кілька рекомендацій з усунення несправності.

Що робити в таких випадках?

Износившаяся прокладка головки БЦ
Износившаяся прокладка головки БЦ

Нижче перераховані причини, за якими може виникнути така проблема:

  1. Мотор не запускається з-за встановленою бракованої прокладки. Щоб переконатися в цьому, необхідно здійснити перевірку якості встановленого елемента. Вам доведеться провести зняття головки блоку циліндрів і візуально оглянути ущільнюючий елемент. Можливо, на ньому присутні тріщини, надриви або інші сліди механічних пошкоджень. Крім цього слід ще раз переконатися в тому, що він був встановлений правильно. Іноді автолюбителі стикаються з такою несправністю саме внаслідок некоректної монтажу.
    Крім того, не зайвим буде приділити увагу самої ГБЦ. Якщо на ній є тріщини або явно видно, що головка блоку пробита, то старт двигуна в більшості випадків буде неможливим.
  2. Також бажано перевірити працездатність маслозйомних кілець. Такі компоненти з часом зношуються, на них можуть бути видно пошкодження. Якщо це так і несправність дійсно полягає в маслозйомних кілець, то їх слід замінити як можна швидше. В іншому випадку неполадки з двигуном залишаться.
  3. Перевірте рівень компресії в циліндрах ДВЗ. Для цього вам буде потрібно компрессометр. Якщо рівень тиску невірний, то його необхідно нормалізувати. Більш детальна інформація по перевірці рівня компресії представлена у цієї статті .
  4. Крім того, слід провести діагностику трамблера. Часто буває таке, що після заміни деталей головки блоку бігунок трамблера приходить в непридатність. Якщо він вже відпрацював свій термін служби, то трамблер не буде подавати іскру.

Про пробитою прокладки головки блоку циліндрів може свідчити потрапляння антифризу на свічки розжарювання . По черзі відкрутіть всі свічки і оцініть їх стан — якщо вони вологі і видно, що залиті свічки антифризом, то ущільнювальний елемент потрібно міняти. Рідину можна спробувати на смак, антифриз має солодкуватий присмак, але ковтати його не можна!

Відео «Ознаки пробитою прокладки головки блоку циліндрів»

Про основні ознаки пробитого ущільнювального елемента ГБЦ можна дізнатися з відео.


Коментарі та відгуки