Заглохла на ходу и не заводиться АКПП: причини та заходи

Привіт! Допоможіть, будь ласка, автомобіль з АКПП заглох і більше не заводиться. Що робити? (Мумін Курбонов)

Мумін, добрий день. Автоматична трансмісія — агрегат досить складний і примхливий в плані експлуатації і обслуговування. Тому одна неправильна дія може стати причиною того, що мотор заглох і не заводиться. Ми спробуємо допомогти вам у вашому питанні.

Чому глохне авто з АКПП?

Переключение режимов автоматической трансмиссии
Перемикання режимів автоматичної трансмісії

Причин такої поведінки автомобіля може бути кілька. Відразу ж скажемо — точно виявити поломку допоможе тільки якісна діагностика, а наведена нижче інформація — це тільки теорія, оскільки ми не бачили ваше авто і не знаємо, за яких обставин воно глохне.

Отже, найбільш поширені причини:

  1. Дуже низька якість палива. На низькоякісному бензині, дизелі або газу машина може і зовсім не їхати. На практиці така проблема проявляється зазвичай у тих автомобілістів, які ставлять на свої авто газові установки і заправляються неякісним газом. Потрібно позбутися від низькоякісного палива і залити нове. Якщо ваш автомобіль обладнаний ГБО, то також потрібно перевірити і газовий фільтр. Працездатність фільтруючих паливних елементів слід перевірити і на бензиновому і дизельному авто.
  2. Поломка регулятора масової витрати повітря. Рекомендуємо провести перевірку працездатності пристрою, а також схему підключення, можливо, стався обрив або замикання в проводці.
  3. Несправність датчика положення колінчастого валу . При такій проблемі машина може заглохнути прямо на ходу. Як і в попередньому випадку, необхідно перевірити працездатність регулятора, а також його проведення.
  4. Якщо транспортний засіб затихло під час гальмування, то поломка цілком може бути пов'язана з вакуумним підсилювачем гальм. Рекомендуємо здійснювати діагностику механізму тільки в тому випадку, якщо ви знаєте, як правильно все зробити.
  5. Забита дросельна заслінка. Як показує практика, саме дросель в більшості випадків стає причиною того, що автомобіль не вдається завести.
  6. Природно, слід перевірити і рівень палива в баку.

У будь-якому випадку, якщо ви не знаєте, як проводити діагностику трансмісії, то вам необхідно звернутися за допомогою до фахівців. За допомогою комп'ютерної перевірки професіонал здійснить діагностику агрегату і виявить всі можливі несправності у вигляді кодів, які потрібно розшифрувати. При необхідності можна буде перевірити і роботу самого двигуна.

Відео «Особливості експлуатації автоматичної трансмісії»

Все про експлуатації авто з АКПП — на відео (автор — Володимир Гречанінов).


Коментарі та відгуки