Не вимикається вентилятор і гріються гальмівні диски: причини

Проводив діагностику авто Вольво хс90 06 р., адаптером елм 327 через ноутбук, так як вентилятор радіатора постійно працював при заведеному ДВС діагностика результату не дала, хоч і підключився до ЕБУ через роз'єм обд2, цього коли поїхав додому почали гальмувати всі 4 колеса, до 40 км/год нормально, але після машина починає гальмувати і гріються диски. Підкажіть, будь ласка, в чому причина рахунок вентилятора і гальм! Заздалегідь спасибі! (Айдин)

Добрий день, Айдин. Постараємося вам допомогти деякими рекомендаціями.

Чому не вимикається вентилятор?

Причиною постійно працюючого вентилятора радіатора є вихід з ладу датчика температури або замикання деяких контактів, які йдуть безпосередньо на вентилятор. Крім того, при постійній роботі вентилятора причина може полягати непрацездатності реле, яке залипає. При залипання контактів реле напруга подається на пристрій постійно, тому воно функціонує. Необхідно провести перевірку реле і спробувати їх змінити.

В деяких випадках вентилятор не може вимкнутися з-за термостата. Оскільки сам датчик розташований в головці блоку, тільки він вирішує, коли потрібно вмикати пристрій. Однак при непрацюючому термостаті антифриз буде циркулювати по малому колу системи, а в коло з радіатором не потрапляє. Термостат в цілому визначає режим руху антифризу.

Вентиляторы радиатора охлаждения на авто
Вентилятори радіатора охолодження на авто

Чому гріються гальмівні диски?

Тепер розглянемо причини, по яких можуть грітися гальмівні диски (ТД):

  1. В першу чергу, якщо на самому диску з'явилися пошкодження. Якщо заміна елементів здійснювалася порівняно недавно, то цілком можливо, що був встановлений неякісно виготовлений диск. Якщо ж він працює вже довгий час, то йому може знадобитися проточка, але тільки в тому випадку, якщо це дозволяє виконати товщина. Якщо це неможливо, то єдиний вихід — це заміна елемента.
  2. Якщо ТД зносилися разом з колодками. Коли товщина елементів йде за нижня межа допустимого значення, компоненти завжди будуть грітися, з часом це позначитися на безпеці водія в цілому.
  3. На ваш транспортний засіб були встановлені низькоякісні або не оригінальні колодки. Проблема вирішується виключно шляхом заміни компонентів.
  4. Якщо на вашому авто встановлена змішана система гальмівних пристроїв. Наприклад, передні гальма дискові, а задні барабанні. Начебто нічого страшного, але на практиці це є досить важливою причиною, за якими можуть грітися ТД. Адже під час гальмування загальне навантаження буде поширюватися в першу чергу на передню вісь.

Ще хочемо відзначити — якщо ви проводили тестування авто і не виявили жодних проблем, при цьому певні несправності все ж таки мають місце бути, то скоріше за все ви щось зробили неправильно. Може бути, є сенс довірити діагностику фахівцям? При правильному підході будуть виявлені всі поломки, про які ви можете навіть не здогадуватися.

Відео «Установка для діагностики Вольво»

Детально про процес установки для перевірки автомобіля Вольво дивіться на відео (автор — Sem Nik).


Коментарі та відгуки