Масло в варіаторі Тойота Королла: міняти або не міняти?

Привіт! Скажіть будь ласка, у мене Королла 2014-го року, потрібно міняти масло в варіаторі? Думок дуже багато і вони всі різні. І ще один момент: немає у продажу на ці коробки фільтрів для заміни масла. (Алмаз)

Добрий день. Дійсно, питання експлуатації вариаторной коробки передач необхідно приділяти максимум уваги. Все тому, що при недбалому використанні машини з таким агрегатом ймовірність його виходу з ладу дуже висока.

Потрібно міняти рідину в КПП?

Відповідь однозначна — потрібно! Як відомо, варіатори досить чутливо ставляться до якості витратного матеріалу. Відповідно, трансмісійна рідина повинна змінюватися вчасно, щоб запобігти можливі проблеми.

До речі, проблем, які можуть виникнути при несвоєчасній заміні масла, достатньо:

  1. В першу чергу, іноді несвоєчасна заміна рідини може відбитися на перемиканні передач. Багато автовласників стикаються з проблемою неможливості перемкнути швидкість селектором. Щоб уникнути цього, міняйте масло.
  2. Шуми і вібрації при роботі КПП. Буває таке, що при русі в гору або в принципі по рівній дорозі виникають шуми і вібрації, які водій відчуває, поклавши руку на селектор варіатора. Досить часто ця проблема полягає в тому, що трансмісійна рідина в КПП вже відпрацювала свій ресурс експлуатації і не може виконувати покладені на неї функції.
  3. Мимовільне вимикання передачі. З такою проблемою іноді стикаються власники автомобілів Тойота Філдер. На практиці подібні несправності зникали після заміни витратного матеріалу в агрегаті.
Фильтр для CVT Короллы
Фільтр для CVT Королли

Власне, в цілому проблем може бути достатньо. І щоб уникнути їх, ви, зрозуміло, повинні не тільки вчасно проводити діагностику агрегату, але і міняти мастило в ньому. Несвоєчасна заміна і зовсім може викликати летальний вихід для CVT. Ми не хочемо вас лякати, але почитайте про це самі в мережі — багато автовласників Тойот в результаті неправильного технічного обслуговування коробки передач стикалися з її поломкою.

Що стосується строків заміни, то наскільки нам відомо, в Toyota Corolla робоча мастило CVT повинна змінюватися не рідше, ніж кожні 40 тисяч кілометрів. Можливо, цей показник може бути незначно змінений в залежності від конкретного авто, детальніша інформація про це повинна бути представлена в технічному мануалі. Що стосується фільтра для коробки передач, то його також міняти треба, це обов'язкова умова. У продажу ви зможете знайти фільтр без проблем, а на фото ви можете подивитися, як він виглядає.

Відео «Як поміняти масло в варіаторі Тойота»

Детальніше про це дивіться на відео.


Коментарі та відгуки