Як вибрати масло для двигунів з встановленим газобалонним обладнанням?

У мене Шевроле Лачетті 2005 р. в. Пробіг 300000 км Встановлено ГБО на 270 000 км. Яке масло порадите заливати? Заливав увесь час тільки GM Dexos 2 Longlife 5W-30. Витрата масла 1,5 — 2,0 л. на 10 тис. при їзді 100 км/год. Якщо швидше, то більше. Кажуть, що є спец масла для двигунів з ГБО. (Володимир)

Добрий день, Володимир. Ви абсолютно праві, на сьогоднішній день у продажу можна знайти моторні рідини, призначені для двигунів з встановленим газобалонним обладнанням. Ми спробуємо дати вам рекомендації по вибору витратного матеріалу.

Яке масло краще лити в мотор з ГБО?

Витрата у півтора-два літри рідини можна назвати катастрофічним. Перехід з універсального ММ на спеціалізоване є необхідною умовою для нормального функціонування мотора. Використовуючи спеціальну рідину, ви уникнете засмічення циліндропоршневої групи і, відповідно, камери згоряння. Однак, якщо ви довго експлуатували авто на звичайної рідини, то засмічення вже могло мати місце.

Линейка моторных жидкостей Ликви Моли
Лінійка моторних рідин Лікві Молі

Оскільки ми не перший рік займаємося ремонтом транспортних засобів та аналізом ринку витратних матеріалів, ми точно можемо сказати, що якість газу на сьогоднішній день не така висока, як хотілося б. Тим більше, якщо врахувати думки фахівців на цей рахунок і безпосередньо водіїв. Тому використання універсальних ММ може тільки нашкодити двигуну. У продажу можна знайти масла, призначені конкретно для машин з газовими установками.

Необхідно виділити наступні, найбільш якісні витратні матеріали:

  1. Кастрол, відмінно підійде для експлуатуються тривалий час двигунів. Мова йде конкретно про Кастрол Едж 0w-30. 0w-40. 5w-40. Ці витратні матеріали вважаються універсальними і виконують свої функції як при їзді на бензині, так і на газі.
  2. Мотюль Специфік CNG/LPG також є універсальним ММ як для метанового газу, так і пропан-бутану.
  3. Лікві Молі в принципі давно зарекомендувала себе як виробника якісних ММ. Лінійка 5w30 Топ Тек 4300 являє собою малозольный продукт для транспортних засобів нового покоління, зокрема з сажовими фільтрами. Допускається до використання у всіх машинах з ГБО, незалежно від типу палива.
  4. Фукс Титан Сін Про Газ 10w40, GT 1 Про газ 5w40, 5w30 — відмінно підходить для природного газу.

Виробники зазначають, що такі витратні матеріали можна експлуатувати як в легкових машинах, так і мікроавтобусах. Крім того, в деяких випадках експлуатація спеціалізованого олії дозволить заощадити паливо, якщо вірити виробникам. Хоча на практиці це відбувається вкрай рідко.

Відео «Ресурс роботи олії на газу»

Про те, як працює моторна рідина в двигуні на газу — дивіться на відео (автор — Газомобиль).


Коментарі та відгуки