Особливості заміни масла в двигун і коробку передач

Можна заливати в коробку передач масло, яке заливаєш в двигун? (Сергій)

Сергій, добрий день. Таке питання цікавить багатьох початкуючих автомобілістів і зараз ми дамо на нього повну відповідь.

чи Можна в КПП лити моторне масло?

Відповідь однозначна — немає. Моторна рідина не призначена для використання в системі трансмісії, як і трансмісійне масло для експлуатації в двигуні. Використання ММ (моторного витратного матеріалу) в коробці передач може призвести до незворотних наслідків. Швидше за все, в такому випадку агрегат просто вийде з ладу.

Треба пам'ятати, що витратні матеріали виготовляються під певний тип агрегату, тобто двигуна або коробки передач. Крім того, вони володіють різними пакетами присадок, що також є важливим чинником.

Хімічні елементи, що містяться в трансмісійної рідини, призначені для певних цілей, відповідно:

  • така рідина не зможе виконувати функції, покладені на неї, оскільки спочатку використовується не для тих цілей;
  • подібний витратний матеріал може негативно позначитися на роботі двигуна або коробки передач, з тієї ж причини невідповідності;
  • в структурі витратного речовини використовуються компоненти, які можуть негативно впливати на працездатність тих чи інших елементів системи, тобто можуть руйнувати їх і так далі.
Castrol Manual EP 80W-90 GL-4
Castrol Manual EP 80W-90 GL-4

Це лише кілька причин, по яких ми не рекомендуємо вам використовувати невідповідне ММ. Як ви розумієте, це актуально як для двигуна, так і для КПП. У будь-якому випадку, якщо ви залили такий матеріал в систему, то вам доведеться не тільки його злити. Після цього систему потрібно буде дуже ретельно промити від залишків непотрібного речовини. Це потрібно зробити дуже ретельно, оскільки навіть залишки можуть негативно позначитися на функціонуванні агрегату.

Щоб уникнути цього, настійно рекомендуємо вам:

  • використовувати тільки те ММ, яке наказано та рекомендовано виробником;
  • використовувати тільки якісне масло, це дозволить стабілізувати роботу двигуна або коробки передач, а також збільшити їх ресурс експлуатації;
  • використовувати тільки відповідне ММ (щоб не переплутати, масло для механічних трансмісій маркується як MTF, для автоматичних КПП — як ATF, при цьому моторне масло маркується як Motor oil);
  • щоб силовий агрегат завжди працював добре, ММ необхідно міняти рівно в строк, тому рекомендуємо дотримуватися і не збільшувати інтервал між замінами;
  • придбання неякісного речовини згодом стане причиною більш серйозних поломках, тому не радимо вам економити, купуючи продукцію не перевіреного виробника.

МКПП Хонда заливається або оригінал і змінюється через 50 тис, або моторне масло, яке змінюється через 20 тис. Туди звичайне трансмісійне рідина не можна — загрожує виходом з ладу коробки!

Відео «Все про трансмісійних рідинах»

Докладна інформація про трансмісійних рідинах представлена на відео.


Коментарі та відгуки