Калібрування варіатора Хонда Фіт: правда чи вигадка?

Привіт. Вичитав на якомусь сайті «гурток за інтересами» Honda Fit (Хонда Фіт), що машина, тривалий час не заводившаяся і стояла без акумулятора, потребує калібрування варіатора? І для цього потрібно перемкнуть контакти 4 і 9 в коробці під приладовою панеллю і здійснювати системні перемикання туди-сюди ручкою, поперемінно змінюючи передачі і на певний час посекундно. І так написана ціла система перемикання, але мене терзають сумніви, т. к. перемыкание чого-б то не було в машині може призвести до чого завгодно «до пожежі і поломки борткомпа». Будьте ласкаві, спростуйте або підтвердіть, є таке поняття, як калібрування варіатора , можливо це зробити самому, т. к. причина мого інтересу була викликана одним моментом: іноді при рушання з місця на «D» при натисканні на газ буває поштовх, іноді ніби стусан ззаду, далі набирає нормально, але не постійно, і як ліки прочитав на сайті про калібрування варіатора. Вже дуже підозріло смішним способом з перемикання контактів і смикання ручки варіатора туди-сюди, вже дуже схожим на розлучення)))) Наперед дякую. (Григорій)

Привіт, Григорій. Ваше питання нам зрозумілий, ми готові дати вичерпну відповідь на нього.

Що таке калібрування?

Не дивно, що ви порахували процедуру калібрування дивною або смішний. Однак, поспішаємо вас переконати в зворотному: калібрування варіатора дійсно необхідна час від часу, щоб завжди бути в курсі робочого стану агрегату. Калібрування агрегату являє собою процедуру конфігурації варіатора.

Незважаючи на всю «дивина» цього процесу, він просто необхідний, особливо в наступних випадках:

  • якщо при перемиканні передач з'явилися збої, наприклад, як у вашому випадку;
  • якщо агрегат некоректно перемикає передачі, падає число оборотів мотора після перемикання;
  • якщо під час руху ви відчуваєте вібрації, при рушанні з місця відбуваються поштовхи;
  • якщо під час їзди ви натиснули на педаль гальма, а автомобіль не набирає потужність, а навпаки, продовжує зменшувати його.
Вариаторная КПП в демонтированном виде
Варіаторна КПП в демонтированном вигляді

Як ви розумієте, таких випадків чимало.

Також слід зазначити, що процедура калібрування необхідна:

  1. Після того, як відбувалося відключення клем АКБ. Якщо клеми були відключені довгий час, то цілком можливо, що стався збій в роботі стартового пакету, чому налаштування могли підключитися автоматичні, не задовольняють роботу бортового комп'ютера.
  2. Коли здійснюється процедура заміни стартового пакету.
  3. Якщо проводився ремонт системи трансмісії, в тому числі мова йде і про «капиталке» або заміні певних елементів агрегату.
  4. Коли здійснюється процес заміни блоку клапанів, необхідно для управління вариаторні коробкою передач.
  5. Якщо відбувалися ремонтні роботи, що стосуються двигуна, в тому числі коли відбувається заміна мотора або капітальний ремонт агрегату.

У всіх цих випадках необхідно здійснювати процес калібрування АКПП. Більш докладно про цю процедуру на прикладі транспортного засобу Honda Airwave ви можете почитати в цій статті . На жаль, для вашої моделі авто ми поки не склали відповідну інструкцію. Але з упевненістю можна сказати, що налаштування трансмісії може проводитися як під час їзди, так і на стоянці. І нехай вас не дивує своєрідність цього процесу — налаштування агрегату, дійсно виробляється в результаті підключення скріпки в діагностичний роз'єм.

Відео «Налаштування КПП Хонда Фіт»

На відео можна подивитися, як відбувається налаштування АКПП автомобіля Хонда Фіт.


Коментарі та відгуки