Яке масло лити в КПП ВАЗ 2106?

У мене 6-ка, класика, четырехступка, їй 12 років. Яке масло краще всього залити в коробку і міст (марка і в'язкість)? Заздалегідь спасибі! (Віктор)

Доброго дня, Вікторе. Яким видаткового матеріалу для коробки передач віддати перевагу — це питання цікаве багатьом автолюбителям. Нижче ми пропонуємо кілька порад щодо вибору мастила.

Яке масло заливати в коробку передач ВАЗ 2106?

Щоб агрегат завжди функціонував належним чином, у ньому повинна бути мастило. Якщо рівень мастила досить низький, рідина відпрацювала свій ресурс експлуатації і ви впевнені, що вона працює неефективно, то її потрібно поміняти. Для коробок передач класичних моделей ВАЗ, зокрема 2106, допускається використання матеріалів з маркуванням 75w90, 80W-85 і 85W-90. На практиці використання рідин з такою класифікацією в'язкості є найбільш оптимальним, оскільки машина без проблем буде заводитися в мороз. При можливості краще використовувати полусинтетическую або синтетичну «трансмиссионку».

ТМ для трансмиссионных систем Мобил
ТМ для трансмісійних систем Мобіл

Що стосується безпосередньо вибору самої марки, то тут все залежить виключно від ваших уподобань та фінансових можливостей. Згідно з даними від виробника АвтоВАЗ, головне, щоб витратний матеріал відповідав класу GL-4. Можна використовувати рідину зарубіжного виробництва, якщо дозволяє гаманець, але вітчизняні авто можна заливати і продукцію російського виробництва. До таких трансмісійним рідин відносяться ЛАДА Транс для КПП, Лукойл ТМ 4-12, Nordix SuperTrans, Славнефть і т. д. На практиці багато використовують Лукойл або ж рідина від самого виробника — ЛАДА Транс, як показують відгуки інтернет-користувачів, такі масла нормально справляються з покладеними на них завданнями.

Багато автолюбителів радять також використовувати Кастрол або ТНК. Якщо вірити відгуками споживачів, в холодну пору року на такому ТМ можна навіть запустити двигун без вичавленого зчеплення. Що стосується загального обсягу, то купуючи одну каністру трансмісійної оливи ви зможете заправити і саму коробку передач, і редуктор. У середньому заправний обсяг становить близько трьох літрів. У будь-якому випадку, мастило повинна відповідати стандартам і бути якісною, фальсифікат і підозріло дешеву продукцію використовувати категорично не рекомендується, тому що згодом ви зустрінетесь з більш серйозними проблемами. Також перед затокою нової мастила необхідно промити коробку передач, щоб з агрегату вийшли залишки всієї «відпрацювання».

Відео «Заміна мастила в ВАЗ 2106»

ПРО те, як своїми силами поміняти масло в КПП — дивіться на відео (автор відео — Льоша Майстер).


Коментарі та відгуки