Як поміняти антифриз і скільки заливати?

Привіт, треба поміняти антифриз, яку кількість потрібно заливати? (Нонна)

Нонна, доброго часу доби. Ми б могли дати точну відповідь на ваше запитання, якби ви вказали марку транспортного засобу, в яке потрібно заливати охолоджуючу рідину.

Що потрібно знати про заміни антифризу?

залежно від моделі авто, кількість холодоагенту в системі охолодження може варіюватися від 5 до 11 літрів. Якщо ви обслуговуєте свій транспортний засіб на СТО, то над цим питанням можна не турбуватися — майстри самі все зроблять за вас.

Якщо ви вирішили зробити заміну самостійно, то вам необхідно враховувати специфікації двигуна вашого авто. У сервісному мануалі чітко зазначений об'єм охолоджуючої рідини, яку потрібно заливати в систему. Ознайомтеся з рекомендаціями виробника — хто, як не він краще знає, який антифриз і скільки слід лити.

Заливка охлаждающей жидкости
Заливка охолоджуючої рідини

Якщо ж книжка з експлуатації машини відсутня, а в інтернеті ви не змогли знайти точних відомостей за обсяг, то залишається один варіант:

  1. Зливаєте охолоджуючу рідину з системи у відро чи старий таз.
  2. Приблизно прикидаєте, який обсяг ОЖ вийшов з системи.
  3. Йдете в магазин і купуєте необхідну кількість холодоагенту.
  4. Закручуєте пробку зливу і заливаєте нову ОЧІК.

В разі відсутності якої-небудь інформації щодо того, скільки ОЖ треба, даний варіант є найбільш оптимальним.

Купувати потрібно тільки якісний витратний матеріал. Якщо ви є власником машини преміум-класу, то не здумайте заливати в систему вітчизняний «Тосол». Продукція повинна бути недешевої і не повинна купуватися у сумнівних продавців. Крім того, не забувайте про промиванні СОД (системи охолодження двигуна). З метою уникнути виникнення великої кількості відкладень і опадів, перед кожною зміною ОЖ всю СОД необхідно ретельно промивати. Інакше ОЖ швидко втратить колір і сама заміна буде недоцільною.

В тому випадку, якщо дана процедура здійснюється вам вперше, то ми рекомендуємо скористатися нашим ресурсом. Тут ви можете знайти мануал по заміні ОЖ конкретно для своєї машини, а також можна ознайомитися з рекомендаціями, які допоможуть збільшити ресурс служби витратного матеріалу. Будьте уважні і прислухайтеся до порад фахівців і ваш автомобіль буде працювати довго і якісно.

Відео «Як поміняти ОЖ своїми руками»

Докладний процес зміни ОЖ показаний на відео.


Коментарі та відгуки