Горить масло у автомобіля Газель з УМЗ-4216: розбираємося з причинами

У мене Газель з УМЗ-4216, на малих обертах 1500 про. горить лампа тиску масла, а вище не горить. Що робити? (Сабір)

Добрий день, Сабір. Ми дамо вам кілька рекомендацій щодо вирішення вашої несправності.

Чому горить лампа тиску масла?

Горящий индикатор давления на приборной панеле
Горить індикатор тиску на приладовій панелі

Причин проблеми може бути декілька:

  1. найпоширеніша — недолік моторної рідини в піддоні. Якщо ваш транспортний засіб використовується постійно, то слід періодично приділяти час контролю рівня мастильної рідини в системі. Крім того, слід провести перевірку мотора на предмет відсутності масляних плям, адже якщо мастило йде, то місця витоків слід ліквідувати.
  2. Експлуатація неякісного маслофильтра. На практиці масляне голодування двигуна і догляду ММ в картер найчастіше спостерігається у транспортних засобах, на яких встановлено неякісний фільтруючий елемент.
  3. Поломка датчика тиску або обрив проводки. Якщо стався обрив проводів в системі проводки або замикання, то це може стати причиною спрацювання самої лампи без приводу. При виході з ладу безпосередньо самого датчика лампа якраз буде спрацьовувати при перегазовке і зміні тиску в системі.
  4. Поломка редукційного клапана. При зниженому рівні тиску в системі клапан знаходиться в закритому стані, але якщо цей елемент заклинило у відкритому положенні то тиск буде недостатнім. Це може спровокувати включення датчика тиску.
  5. При засміченою сітці маслонасоса датчик також буде повідомляти водієві про несправності. Найчастіше сітка забивається в результаті попадання на неї бруду, пилу та інших забруднюючих частинок. Позбутися цього можна лише шляхом заміни сітки, а також промивання двигуна і затоки нової моторної рідини.
  6. Поломка маслонасоса. При виході з ладу цього елемента може статися замикання контактів регулятора. Якщо сам регулятор справний, то необхідно провести діагностику маслонансоса з подальшою його заміною при необхідності.

При заміні витратного матеріалу потрібно враховувати кілька вимог. По-перше, якість мастильного речовини повинно відповідати вимогам двигуна, в який воно заливається. При невідповідності характеристик можуть виникнути наступні проблеми в експлуатації. Крім того, мастило повинна бути недешевої і бажано якісної, щоб забезпечити надійну роботу агрегату. Перед затокою необхідно здійснити промивку ДВС, щоб вигнати з нього всі відкладення і бруд.

Відео «Причини спрацювання лампочки»

Основні причини, по яким може спрацювати індикатор тиску ММ, представлені на відео (автор — Avto-Blogger).


Коментарі та відгуки